KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES: KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI | homify
KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES

KARMOD PREFABRICATED TECHNO…

KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES
KARMOD PREFABRICATED TECHNO...
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI

Karmod Hakkında

Karmod Prefabrik Yapı Teknolojileri, 1986 yılından bugüne üretim tecrübesiyle Türkiye ile beraber Dünyanın 100den fazla ülkesinde projeler gerçekleştiren hazır yapı sektörünün öncü markalarındandır.Karmod iyi organize olmuş sekronize çalışan ekipleriyle aynı anda Dünyanın farklı ülkelerinde projeler gerçekleştirme gücüne sahiptir.

Prefabrik Villa

Siz de klasik mimarinin betonarme binalarının boğucu ikliminden sıkıldınız mu? Oldukça basık kat kat beton binalarda kendinizi yalnız ve hapsolunmuş gibi mi hissettiniz? Hemen sokağa, toprağa adım atamamanın verdiği ruhi daralma atmosferinde mi buldunuz kendinizi? Belki farketmediniz ama Sizin yaşam konforunzuzu olumsuz etkileyen bu huzursuzluklarınızı tahmininizden çok kısa sürede giderecek yeni bir konut önerimiz var.

Hazır konutta Dünya markası Karmod uzmanlığıyla konfor beklentileri dikkate alınarak üretilen son derece güvenli Prefabrik villa sunduğu maksimum ferahlıkta geniş mekanlarıyla öne çıkıyor. Klasik mimarideki kolon, kiriş gibi uygulamaların verdiği mekanı daraltan unsurlar bu yeni yapı modelinin verdiği avantajla ortadan kaldırılmış durumda. Üstelik villa konforundaki müstakil Karmod Ev’inize ister tek katlı ister iki katlı çok sayıda fonksiyonel kullanımdaki planlarıyla çok kolay sahip olabilirsiniz. Karar verdiğinizde günlerle ifade edilen zaman diliminde yeni evinizde hemen yaşamaya başlayabilirsiniz.

Çelik Konstrüksiyon Ev

Yüksek yapı güvenliği ön planda tutularak özel geliştirilmiş çelik konstrüksiyonlu Karmod Ev, sevdikleriyle maksimum güven sunan ortamda mutlu bir yaşam sürmek isteyenlerin konut tercihi. Güvenlikle beraber yapı estetiğinin de öncelendiği Karmod Ev çelik konstrüksiyon avantajın verdiği detay çözüm esnekliğiyle dış görünümüyle oldukça zarif tasarımlara sahip.

İçte de plan tasarımlarının özenle hazırlandığı ergonomik fonksiyonel kullanımdaki son derece ferah mekanlar insana ayrı bir huzur veriyor. Karmod Evlerde hayalinizdeki evi bulacağınız tek katlı veya iki katlı çok sayıda konut yer alıyor. Ailenizi her zaman güvende hissedeceğiniz bu evlere sahip olmak artık çok kolay.

Çelik Ev

Bir ev hayal edin hem çok güzel hem de çok güvenli olsun. Aslında herkesin hayali değil midir böyle bir ev. Hepimiz güzel ve konforlu bir evde yaşamayı arzu ederiz. Hayalini kurarız en değerli varlığımızın yani en sevdiklerimizin içinde bulunduğu ailemizin güvende olduğu sıcak bir evi. En güvenli, en konforlu, en alıcı olsun isteriz evimizi. Çünkü en güzel mutluluklar bu çatı altında ortaya çıkar.

Bu beklentilerinizi iyi anlayan ve buna göre konutlar geliştiren bir marka var: Karmod Ev. Son derece yüksek yapı güvenliği sağlayan çelik kullanımıyla Karmod Ev, her yıl binlerce aileye içinde mutlulukları paylaştıkları sıcak ortamlar hazırlıyor.

Prefabrik Ev Modelleri

İnsanoğlunun beğenisini etkileyen o kadar çok unsur var ki. Bunlardan en etkili olanı içerisinde doğduğu, büyüdüğü çevredir belki. Ortak tanım olarak ‘kültür’ diye isimlendirilen bu olgu mimari tercih ve beğenilere de yansıyan bir durum. Coğrafyanın da oluşumunda etkin olduğu bu durum o bölgenin özel anlamda konut kültürüne de etki eder. Doğal olarak zor soğuk iklim şartlarındaki kutuplara yakın bölge ev mimari tarzıyla daha sıcak iklim içeren ekvator bölgesi kuşağındaki konut tarzı aynı değildir.

Prefabrik ev modelleri farklı kültür ve iklimlere göre tasarlanabilen demonte yapı özelliğiyle farklı beklentiler için en ideal konut çözümleri içeriyor. İster tek katlı veya iki katlı tasarım ve üretim alternatifleriyle Karmod Ev, Dünyada 100’ü aşkın ülkede farklı kültürlere sıcak yuvalar üretiyor. Karmod prefabrik ev modellerini hem coğrafyalar hem de kültürler şekillendiriyor. İskandinav ülkelerinde dik çatılı iki katlı konut modelleri terçih edilirken, hem sıcak hem de birey sayısıyla geniş aile yapısının bulunduğu Suudi Arabistan’da yatay konsepte daha geniş plana yayılmış ev modelleri ilgi görüyor. Önemli olan tasarımlarımız coğrafyalara göre farklılık gösterse de içerisinde mutlulukların yaşandığı aileyi bir arada tutan sıcak yuva arzusu Dünyanın her yerinde aynı.

Prefabrik Ev Fiyatları

Aslında hayallerimizi en çok bütçe birikimlerimiz etkiler. Bundandır ki bir şey almak istediğimizde hemen ‘fiyatı ne kadar?’ sorusu ilk aklımıza gelen düşüncedir. Şayet yeni güzel bir konuta sahip olma arzusundaysanız bu kaygıları aklınızdan çıkartın. Çünkü prefabrik ev fiyatları ile bütçenize uygun memnun kalacağınız şirin bir eve sahip olmanız çok kolay.

Son derece ergonomik planlarda iç açıcı tasarımlara sahip Karmod Ev teknolojisiyle üretilmiş, sizi konut sahibi yapacak bütçenize en uygun prefabrik ev fiyatlarına mutlaka rastlarsınız. Üstelik zaman olarak hiç beklemenize de gerek kalmadan. Karmod Ev’in beğeneceğiniz çok sayıda konut modelinden birine karar vermeniz durumunda eviniz bir kaç günle ifade edilen zaman diliminde hazır. Hem de istediğiniz mekanda.

Çelik Ev Fiyatları

Konut fiyatlarını değerlendirirken fiyatı kadar bize sağlayacağı güven ve konforu da göz önünde bulundurmak gerekir. Hepimizin bildiği üzere ülkemiz deprem kuşağında yer alıyor. Bu nedenle ev sahibi olmak istediğimizde bu riske göre projelendirilmiş yapı modellerini öncelememiz gerekiyor. Çünkü hiç birimiz hem kendimizi hem de canımız kadar sevdikiğimiz ve değer verdiğimiz ailemizi riske atmayı asla arzu etmeyiz.

Hazır ev üreticisi Karmod Ev, bu beklentilerden hareketle deprem güvenliği yüksek konut ihtiyacıyla beraber sınırlı bütçe imkanlarını da düşünerek çelik ev fiyatlarını kolayca sahip olabileceğinz fiyatlarla beğeninize sunmaktadır. Karmod Ev, 49 metrekare tek katlı modelden başlayarak 148 metrekareyi bulan iki katlı konut modeline kadar yüksek yapı güvenliğine sahip konforlu evler üretiyor. Ürettiği evleri Türkiye’nin her bölgesine kurulumunu yaparak teslim ediyor.

Villa Yapı

Estetik, konfor, ergonominin yanı sıra yüksek yapı güvenliğinin ön planda tutulduğu ev modellerinde villa yapı tarzları ilk akla gelen konut tercihidir. Bu yapı modelinde konut tercihiyle beraber onun yapılacağı mekan da önem kazanır. Tamamen nezih bir yaşam alanı amaçlandığından konutun yapılacağı alanın konumu, çevresel faktörler, alt yapısı, diğer yaşam kültürleri mutlaka dikkate alınır.

Karmod Ev konseptiyle villa yapı terihlerini gerçekleştirmeyi kolaylaştıran konut modellerini beğeniye sunuyor. Ana taşıyıcıları tamamen vidalı sisteme sahip çelik karkaslarla donatılan Karmod Ev, yapı güvenliğiyle beraber detay çözümlerini kolaylaştıran özelliğiyle son dönemde villa tercihlerinin aranan markası. Çelik karkasa uyumlu ara izolasyon malzemeleriyle iç ve dış cephede sunduğu son derece estetik kaplama ulgulaması alternatifleriyle mutlaka incelemeniz gereken bir villa yapı modeli olarak önerilmektedir.

Hazır Evler

Ön üretimi yeni nesil konut teknolojisiyle fabrika üretim tesislerinde hazırlanarak istenilen yere sevk edilerek kısa sürede kurulum yapılabilen konut modelleri hazır evler olarak isimlendirilmektedir. Hazır evler sahip oldukları teknolojileriyle günümüzün en güvenli konut modelleri arasında yer almaktadır.

Konut sektörünün öne çıkan markaları arasında yer alan Karmod Hazır Evler kaynaksız vidalı sistemiyle fabrika bant sisteminde ön üretim gerçekleştirilmektedir. Konutu oluşturan duvar blokları ara izolasyon katmanlarıyla beraber, kapılar, pencereler, çatı makasları ve bağlantı elemanları, çatı kaplamaları gibi tüm detaylar ön üretim aşamasında hazır hale getirilmektedir. Evin kullanılacağı yer neresi olursa olsun uluslararası nakliye standartlarında kolayca ulaştırılmaktadır. Hazır üniteler başka malzeme ve ustalara gereksinim duyulmadan Karmod ekiplerince elektrik ve su tesisat sistemleri dahil kurulum yapılarak çok kısa sürelerde teslim edilmektedir. Hazır evlerle ilgili Karmod yetkilisinden bilgi almanızı öneririz.

Çelik Yapı

Çelik denildiğinde ilk akla gelen güvendir. Biliriz ki bu güven çelik malzemenin esnekliği kadar son derece mukavemetli oluşunun verdiği güvendir. Bu öyle bir mukavemet ki kırılganlık göstermez. İçinde barındırdığı insanlara güven verir, huzur verir. Çelik yapı bazen bir ofis binasıdır içinde çalışanlara konforlu ortamlar sunan. Bazen bir fabrika binasıdır içinde güvenle kaliteli üretimin gerçekleştiği. Bazen bir konuttur içinde huzurlu ve mutlu paylaşımların yaşandığı ailemizi barındıran.

1986’dan bugüne tecrübesiyle Karmod, çelik yapı sistemiyle konuttan ofise, yönetim binasından sosyal tesise güven veren ortamlar hazırlıyor. Sahip olduğu teknolojileriyle çelik malzeme kullanımıyla gerçekleştirdiği üretimleri Türkiye ile beraber Dünyada 110’un üzerinde ülkede güvenle kullanılıyor.

Ev Modelleri

Yaşam tarzı, sosyal çevre, konut beklentisi gibi nedenlerin yanı sıra ülke kültürleri ev modellerinin oluşumundaki en önemli etkenler arasında. Plan büyüklüğü olarak değerlendirdiğimizde anne, baba ve çocuktan oluşan çekirdek aile ortamının yaşandığı ülkelerde en çok tercih edilen modeller 2+1 planlarda yoğunlaşırken, daha geniş aile ile beraber misafir kabullerinin de çok olduğu toplumlarda 3+1 ve üzeri konut modeli tercihleri öne çıkmaktadır. Dış görünümü belirleyen unsurlar arasında ise konfor beklentisiyle beraber ülke iklim özelliği dikkate alınmaktadır. Kar yağışının yoğun olduğu İskandinav kuşağında dik çatı modeli bir zorunluluktur. Sıcak iklimde çatı sadece izolasyon açısından değerlendirilmesi gereken bir durumdur.

Türkiye ile beraber 110’un üzerinde ülkeye konut ihracatı gerçekleştiren Karmod Ev modelleriyle farklı kültürlere konut alternatifi sunan bir marka. Yılların verdiği birikim ve tecrübeyle çok sayıda tek katlı ve iki katlı konut modeliyle Karmod Ev tercihinizi belirlerken size oldukça yardımcı olacak.

Satılık Prefabrik Ev

Prefabrik ev sahip olduğu konfor ve uzun ömürle beraber sunduğu ekonomiyle de konut tercihlerinin en dikkat çeken yapı modeli arasında. Üretim ve kurulum hızı açısından değerlendirildiğinde klasik mimariyle yapımı gerçekleştirilmiş hazır bir betonarme evle henüz yeni satınalmaya karar verdiğiniz yeni bir satılık prefabrik ev arasında teslim süresi açısından çok fazla bir zaman farkı olmadığını görürsünüz.

Prefabrik ev satınalmaya bugün karar verdiğinizde arsanız varsa şayet bir hafta gibi kısa sürelerde yeni evinizde yaşamaya başlayabilirsiniz. Üstelik yapı kalitesi, yüksek izolasyonu, uzun ömürlü kullanım avantajlarını da prefabrik evde bir aradadır. 1986’dan bugüne tecrübesiyle Karmod Ev konut tercihlerinizde bilgi alabileceğiniz en güvenilir markalardandır.

Tek Katlı Prefabrik Ev

Doğa ile iç içe, şehrin gürültüsü ve stresinden uzak nezih bir ortamda ev sahibi olmak istiyorsunuz. Bu hayalinizin çok kısa sürede gerçekleşmesi arzunuz da varsa şayet tek katlı prefabrik ev size önerilebilecek en isabetli konut tercihidir. Prefabrik ev uzun ömürlü yapı özelliği, kaynaksız vidalı geçmeli sistemin verdiği üretim hızı ve kısa sürede kurulum avantajlarına sahip.

Tek katlı ev modeliyle istediğiniz büyüklükte hazır konuta sahip olmanız oldukça kolay. Doğayla uyumlu, son derece estetik ve albenili ev hayalinizi gerçekleştirmek için Karmod Ev’le iletişime geçmeniz yeterli. Karmod’un çok sayıda ergonomik tasarımda konfor sunan tek katlı ev modelleri arasında hayalinizdeki evi mutlaka bulacaksınız. Kararınızı verdiğinizde bir kaç gün içerisinde yeni evnizde sevdiklerinizle birlikte huzurlu yaşama adım atabilirsiniz.

Dubleks Prefabrik Ev

Geniş ve ferah mekanları arzulayanların ev tercihleri arasında yer alan dubleks prefabrik ev sunduğu konforla da yeni ev sahibi olmak isteyenlerin konut tercihi. Ev tasarımcılarının uzmanlığını yansıttığı beklentilerinizden daha fazlasını bulacağınız Karmod iki katlı ev modelleri statik hesaplamalarıyla maksimum yapı güvenliğine sahip.

Dışardan estetik görünümün verdiği estetik tasarımıyla villa konforunu çağrıştıran Karmod dubleks ev sakin, huzurlu bir ortamı sevenlerin tercihi.

Çelik Ev Modelleri

Dayanım mukavemetinin verdiği güvenle beraber kolay işlenebilir esnek özelliğiyle çelik hammadde çelik ev modeli tarzıyla konut sektöründe saygın bir yere sahip. ABD, Kanada başta olmak üzere Fransa, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde uzun yıllardır kullanılan gözde konut tercihleri arasında yer alan çelik ev Türkiye’de henüz yeni bir konut modeli olarak görülmektedir. Çelik başta da belirttiğimiz gibi mukavemetinin verdiği avantajla yüksek yapı beklentileri için en önemli konut modeli. Bunun yanı sıra işleme kolaylığı ile de son dereçe estetik yapıların ortaya çıkmasını sağlayan avantaja sahip.

Çelik ev modeli özellikle 1999 yılında ülkemizde yaşanan Marmara Depremiyle yüzyeştiğimiz deprem gerçeğiyle konut tercihlerinde öne çıktı. Kırılan olmayan esnek özellik onu depreme karşı son derece güvenli kılıyor. Güvenlikle beraber lüks konut beklentilerindeki villa seçenekleri için de önemli bir alternatif. Ülkemizde çelik ev üretiminde öne çıkan marmakalardan biri de Karmod. Teknolojik üretim hattında estetik tasarımları bire bir detaylarıyla üretime dönüştüren Karmod vidalı birleşimlerle yerinde çok kısa sürede yüksek güvenlikte villa konforunda çelik evler kurmaktadır. Karmod ev sistemiyle, klasik mimariye göre çok kısa sürelerde konut sahibi olabilirsiniz.

Ucuz Prefabrik Evler

Öncelikle vurgulayarak belirtmek gerekir ki prefabrik evlerin ‘ucuz’ olarak isimlendirilmesi kesinlikle kaliteyle ilgili bir durum değildir. Ucuz prefabrik ev denildiğinde üretim sisteminin verdiği bir avantajdan bahsedilmiş olduğunu hatırda tutmamız gerekir. Prefabrik ev fabrika üretim hattında kalite ve izolasyon sağlayan yalıtım değerleri uzmanlıkla hesaplanmış malzeme kullanımıyla israf edilmeden üretilir. Birleşimli vidalı sistemin verdiği avantajla her detay hemen hemen firesiz olarak ön üretim yapılır. Duvarları, kapıları, pencereleri, çatı çelik karkası ve kaplamaları tamamen üretim hattında firesiz olarak hazırlanır. Bu durum prefabrik evi ekonomi açısından değerlendirildiğinde diğer yapı modellerine göre avantajlı kılar ve halk arasında bu nedenle ‘ucuz ev’ olarak adlandırılır.

Ön üretimi gerçekleştirilen Karmod Ev, uluslararası nakliye standartlarında taşıma kolaylığıyla kullanılacağı yere sevk edilerek Karmod ekiplerinde kısa sürelerde kurulum yapılarak teslim edilmektedir.

Prefabrik Konut

Siz de hem uzun ömürlü olsun hem de çok kısa sürede ev sahibi olmak istiyorum düşüncesindeyseniz şayet prefabrik konut tam aradığınız ev. Yapı kalitesi, konforu, estetik yapı çözümleri ve uzun ömürlü kullanım özelliğiyle prefabrik konut klasik mimarinin konut tarzından sıkılanlara iyi bir alternatif. Çok sayıda estetik tasarıma sahip prefabrik konut modeliyle tek katlı ve iki katlı planlarda üretimlerin sunulduğu evler farklı beklentilere hitap ediyor.

Prefabrik konutta Dünya genelinde gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Türkiye’nin markası Karmod, Irak’ın başkenti Bağdat ve Kut şehirlerinde 7 ayda bin 884 konutluk dev projeyi tamamlayarak teslim etti. Karmod’un iki katlı planda ürettiği konutlardan oluşan prefabrik kentte 10 binin üzerinde insan yaşıyor. Karmod, Türkiye’de her yıl ortalama 1000 ila 1200 aileyi yeni konut sahibi yapıyor.

Çelik Villa

Bir villadan estetik, konfor ve yapı güvenliği adına ne beklentiniz varsa çelik villa bu beklentinizi en iyi karşılayacak yapı modelidir. Çelik villa klasik mimarinin betonarme çözümlerine göre hem güvenlik hem de konfor açısından oldukça fazla avantajlara sahip. Mimari tasarıma sağladığı avantaj çeliğin kolay işlenebilen detay çözümlerinde ortaya çıkar. Villalarda dış estetiği veren ince hatlar klasik betonarme sisteminde oldukça zor olmasına karşın çelik villa modelinde oldukça kolaydır. Vidalı birleşenlerle yapı estetiği veren köşe dönüşleri gibi detaylar çelik modelinde oldukça kolay çözümlenir. Kolon ve kiriş gerektirmediğinden çelik taşıyıcılar iç plan açısından da oldukça ferah kullanımda mekanların ortaya çıkartılmasına kolaylık sağlar.

Dış cephede cam, ahşap, kompozit gibi farklı estetik veren cephe uygulama çözümlerine kolaylık sağlar. Türkiye’nin deprem gerçeği hatırlandığında çelik villa yüksek yapı güvenliğiyle ilk tercih edilecek yapı modelidir. Çelik villa ile ilgili detay bilgi için Karmod Ev satış ofisleriyle iletişime geçebilir, çok sayıda farklı villa modelini inceleyebilirsiniz.

PREFABRİK SIKÇA SORULAN SORULAR

Soru 1: Prefabrik yapıların ömrü ne kadardır?

Cevap: Prefabrik yapılar uzun ömürlü yapı sınıfında olup ortalama 50 yıl güvenle kullanılabilmektedir. Aşırı rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.

Soru 2: Prefabrik yapılar hangi malzemelerden üretilir? Özellikleri nelerdir?

Cevap: Karmod Prefabrik yapıların üretimi kaynaksız vidalı sistem teknoloji ile modern tesislerde gerçekleştirilmektedir. Civatalı sistemin mukavemeti kaynağa göre daha kuvvetli ve emniyetli olup üretim ve işçilik hatalarını neredeyse “0” a indirmektedir. Yapılarımızda kullanılan ana malzemeler sac, EPS ve betopandır. Üretimlerimizin tamamında %100 paslanmaz malzemeden kullanılmaktadır. Duvar panellerimizde betopan-strafor-betopan veya sac-strafor-sac olmak üzere yüksek izolasyonlu iki farklı panel tercih edilmektedir. Çatı makasları vidalı sistemli olup teknolojik hatta otomatik rollform makinalarında bire bir projeye detaylarına özel üretilmektedir. Makasların dikmeleri ve çaprazları statik hesaba göre mühendislerimizin tespit ettikleri yerlere, binanın kurulacağı coğrafi ve iklim koşulları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Çatı kaplaması olarak kullanılan malzeme standart olarak galvaniz sac malzemedir. Müşteri tercihine özel çatı kaplamasında OSB, mebran, şıngıl gibi malzemeler kullanılabilmektedir. Pencereler ve balkon kapıları PVC çift ısı camlıdır. İç kapılarda Amerikan panel kapı kullanılmaktadır. Elektrik ve sıhhi tesisat malzemeleri ile birlikte kullanılan tüm malzemeler TSE standartlarında olup, kalite ve garanti belgelidir.

Soru 3: Prefabrik yapılar sökülerek başka bir yere taşınabilir mi?

Cevap: Prefabrik yapılar vidalı ve geçmeli modüler sistemli olup sökülerek başka bir yere taşınabilir. Ancak yeniden montajda sökülen bazı malzemeler tekrar kullanılamaz. Maksimum %10 oranında malzemenin yenilenmesi gerekebilir.

Soru 4: Prefabrik yapılar depreme ve rüzgâra karşı dayanıklı mıdır?

Cevap: Prefabrik yapılar 7,5 şiddetinde depreme ve 80km/saat hızında esen bir rüzgâra dayanıklıdır. Prefabrik yapıları gideceği yerin iklim koşullarını dikkate alarak Dünya’nın her yerinde kullanıma uygun olarak üretmekteyiz.

Soru 5: Prefabrik yapılar bakım gerektirir mi?

Cevap: Her yapı sisteminde olduğu gibi prefabrik yapılarda da standart bakımların yapılması gerekmektedir. Prefabrik yapılar farklı özelliklere sahip birden fazla malzemenin birleşiminden oluşturulmaktadır. Bu malzemelerin tamamı çalışmakta, ısıya karşı genleşme katsayıları da birbirinden farklılıklar arz etmektedir. Bu ve bunun gibi sebeplerle panel aralarında kılcal çatlaklar oluşabilir. Bu çatlakların mastikle tamir edilmesi ve kısmi boya yapılması gerekebilir.

Soru 6: Prefabrik yapılarda ısı ve ses yalıtımı nasıldır?

Cevap: Karmod prefabrik binaların dış duvarları 10 cm kalınlığında straforlu panel sisteme sahip olup klasik betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses izolasyonu sahiptir. Duvar panelleri arasındaki yüksek yoğunlukta strafor ve çatı izolasyonu için kullanılan cam yünü ve taş yünü malzeme yüksek yalıtım içermektedir.

Soru 7: Prefabrik yapılar sadece belirli standartlar ve ölçülerde mi yapılabilir?

Cevap: Prefabrik yapılarımız istenilen ölçü ve büyüklükte yapılabilmektedir. Özellikle konutlarda mimar ve mühendislerce hazırlanmış her biri yüksek konfor ve ergonomi içeren hazır tasarımlar müşterilerimizce yoğun talep ve beğeni görmektedir. Metrekarelerine göre 1+1’den başlayarak 3+1’e kadar değişik kullanımlar için çok sayıda planda üretim yapılmaktadır. Karmod hazır prefabrik yapı projelerine de üretim desteği vermektedir.

Soru 8: Prefabrik yapıların üretim ve montaj süresi ne kadardır?

Cevap: Standart bir binanın üretim süresi normal koşullarda bir haftadır. Hava koşullarına bağlı olarak montaj ekiplerimiz tek katlılarda 20-25 m2; çift katlılarda ise günde yaklaşık 15-20 m² kurulum gerçekleştirebilmektedir. Montajdan sonra müşterimizin yapacağı işlemlerden sonra boyacı da bina metrekaresine göre 1-3 gün aralığında boyama işlemini tamamlanmaktadır. İyi bir planlamayla 1 ay gibi kısa bir sürede binanın içine yerleşebilirsiniz.

Soru 9: Prefabrik binaların içinde tadilat yapılabilir mi?

Cevap: Prefabrik yapılar bulunduğu doğal ve iklim koşullarına göre yapı statiğine uygun olarak üretilmektedir. Prefabrik yapının statiğini bozmayacak şekilde tadilat işlemleri yapılabilir. Olası tadilatlarınız için mutlaka Karmod satış sonrası destek biriminden bilgi alınız.

Soru 10: Prefabrik binalar için nasıl bir zemin gerekir?

Cevap: Bina ölçülerinin her cephesinden en az 30’ar cm fazla olacak şekilde 25-30 cm yüksekliğinde terazili beton gerekmektedir. Betonarme binalardaki gibi ağır bir temel betonu gerekmemektedir. Sözleşme anında müşterilerimize prefabrik yapının üzerine yapılacağı beton planı verilmektedir. Müşterilerimiz bu plana göre zemin betonunu montaj öncesi hazır duruma getirmektedir.

Soru 11: Prefabrik yapıların garanti koşulları nelerdir ve garanti süresi ne kadardır?

Cevap: Sözleşmemizde bulunan genel kullanım şartlarına uygun olarak kullanıldığında üretim ve montaj hatalarına karşı garanti süremiz bir yıldır. Karmod her konuda olduğu gibi satış sonrası servis konusunda da sektörde öncü ve lider konumdadır. Satış sonrası servisimiz her zaman sizin yanınızdadır.

Soru 12: Prefabrik yapıların çatılarında hangi malzemeler kullanılmaktadır?

Cevap: Çatı kaplamaları naturel trapez saç, boyalı trapez sac, metal kiremit desenli sac uygulamaları direk metal aşıklar üzerine uygulanabildiği gibi OSB üzerine de uygulanabilmektedir. Ayrıca şıngıl ve sandviç panel uygulamaları da mevcuttur.

Soru 13: Prefabrik yapıların ıslak hacimlerinde seramik ve fayans uygulanabiliyor mu?

Cevap: Islak hacimlerde fayans yapılacak duvar yüzeylere nemden etkilenmeyen yeşil alçıpan döşenir. Sıva ve file çekilerek fayans uygulaması yapılabilir. Yere seramik döşemeden önce su yalıtımı yapılarak ince bir şap atıldıktan sonra seramik uygulaması yapılabilir.

Soru 14: Prefabrik yapıları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Cevap: Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesine yapabiliyoruz. Karmod şu an Dünya’nın 90’a yakın ülkesine de ihracat gerçekleştirmekteyiz. Binanın yapılacağı bölgelerdeki iklim, rüzgâr ve kar yükü gibi doğal etkenler göz önüne alınarak binalarımız mühendislerimiz tarafından yapı güvenliği tasarlanarak o bölgeye uygun üretim ve bina kurulumu gerçekleştirilmektedir.

Soru 15: Prefabrik yapılar için ruhsat gerekli mi?

Cevap: Prefabrik yapılar ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.

Soru 16: Prefabrik yapıları en fazla kaç kat yapabiliriz?

Cevap: Prefabrik konutları 2 katlı olarak yapılabilmektedir. Hafif çelik yapılarda ise 3 kata kadar yapmak mümkündür.

Soru 17: Prefabrik yapılarda müşterinin ne gibi sorumlulukları vardır?

Cevap: Zemin betonu hasırlı çubuk demirle 30 cm su basmanı için beton atılması ve her türlü hafriyat ve çevre düzenleme işleri, zemin ve duvar kaplamaları (şap, seramik, fayans, laminat parke vs.), prefabrik bina harici dış bağlantıların yapılması (elektrik, pissu, temiz su ), belediye veya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinden alınması gereken izinler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vs.), İstanbul dışı montajlarda montaj ve boya ekibinin konaklama ve yemek bedelleri, malzemenin nakliye ve nakliye sigortası müşterimize aittir.

Soru 18: Prefabrik yapı betonarme bir yapının üzerine kat üstü olarak yapılabilir mi?

Cevap: Tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca kurulacak alanda baca olmaması gerekir. Çünkü prefabrik binalarda çatıdan baca çıkarmak su yalıtımı ve yangın riski açısından uygun değildir.

Soru 19: Prefabrik yapılarda iklimlendirme (ısıtma ve soğutma) nasıl çözülebilir?

Cevap: Kışın soba, klima, kalorifer tesisatı ve elektrikli sobayla rahatlıkla ısınabilirsiniz. Yazın da klimayla iklimlendirme yapabilirsiniz.

Soru 20: Prefabrik yapıların nakliyesi ne tür araçlarla yapılmaktadır?

Cevap: Prefabrik binaların nakliyesi kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılabilmektedir.

Soru 21: Prefabrik yapıların avantajları nelerdir?

Cevap: Prefabrik yapılar her türlü kullanım amacına uygun imal edilebilirler. Prefabrike yapılar standart modüllerden oluştuğu için pratik ve hızlı bir şekilde kurulur. Esnek yapı özelliğiyle deprem ve zemin kaymalarına karşı dayanıklıdırlar. Prefabrik yapılar bütün iklim şartlarına göre imal edilebilirler. Ses ve ısı yalıtımı konusunda diğer yapılardan üstün özelliklere sahiptirler. Çevreye zarar vermeden ve kirletmeden kısa sürede kurulur. Modern ve tarihi dokuya uygun olarak tasarlanıp üretilebilirler. Yangına karşı dirençlidirler. Prefabrik yapılar demonte özelliğiyle isteğe bağlı olarak sökülüp başka bir yere montajlanabilir.

Soru 22: Prefabrik yapılarda soğuk bölgeler için nasıl bir çözüm üretiyorsunuz?

Cevap: Dış duvar paneli ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825’de belirlenen yalıtım değerlerini sağlayacak şekilde detaylandırılmaktadır. Karmod Prefabrik evlerde sağlanan ısı değerleri Türkiye’nin her bölgesi için uygundur.

Soru 23: Prefabrik yapı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap:

· Firmanın güvenirliği çok önemlidir.

· Firmanın işçiliği, ürününün arkasında duruşu, kurumsallığı ve çalıştırdığı kişilerin niteliği çok önemlidir.

· Sürekli servis hizmeti sağlıyor olabilmesi gerekmektedir.

· Malzemelerin kaliteli olması ve kalite belgeli ürünler kullanılması çok önemlidir.

· Firmanın yerini görüp yetkilileriyle görüşün. Konusunda uzman olup olmadıklarından emin olun.

· Sözleşmeyi detaylı inceleyin.

· Satış hizmeti sonrasında üretim ve montaj aşamasında profesyonel ekiplere sahip olmasına dikkat edin.

· Size sunduğu hizmetler dışında eviniz tamamlandıktan sonra bir problem yaşadığınızda firmada muhatap bulup gereken çözümlerin hızlı bir şekilde sağlanabilmesi konusuna dikkat edin.

Soru 24: Prefabrik yapının fiyatı nasıl belirlenir?

Cevap: Yapıda kullanılan çeliğin kalitesi ve kalınlığı, duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin serisi gibi unsurlar prefabrik yapılarda fiyatı etkiler. Bunun yanında cephede ekstra ısı yalıtımı için gerekli kaplama malzemeleri ve çatı kaplamasında kullanılan alternatifli malzemeler de fiyatı etkilemektedir.

Soru 25: Prefabrik yapılar hangi amaçlarla kullanılabilir?

Cevap: Prefabrik yapılar, ev, villa, ofis, sosyal konut, sosyal tesis, şantiye, yemekhane ve yatakhane, prefabrik fabrika, hangar gibi yaşamın her alanında kullanılmaktadır.

Toplam boyutlar
107 m² (Alan)
Konum
İstanbul
Toplam maliyet
₺64,900
 • KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES – KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI: tarz

  KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI

 • KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES – KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI: tarz

  KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI

 • KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES – KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI: tarz

  KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI

 • KARMOD PREFABRICATED TECHNOLOGIES – KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI: tarz

  KARMOD PREFABRİK EV – 107 M² NİSPETİYE KASRI

Admin-Area