savfer metal sanat atölyesi: metal heykel | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
savfer metal sanat atölyesi
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
savfer metal sanat atölyesi
savfer metal sanat atölyesi
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

metal heykel

Hızla değişen dünya, insanların hayatını birçok yönden etkiledi. Pek çok meslek yok olma noktasına gelirken sanat ve sanat dünyası da yeni anlayışlar oluşturdu. Orhan Savaş ve İdris Savaş bu değişim gerçekliğinde,  zamanın sunduğu olanakları taze bir bakış açısıyla ele alacak şekilde demirciliği sanat seviyesine taşımanın özlemini çekiyorlardı. Mesleklerinde ki güzellik ve estetik duygusuyla yeni bir sanat anlayışı geliştirebileceklerini düşündüler. Bu özlem ile sanat kavramını zanaat ile destekleyen çalışmalar başlattılar. Yavaş ama emin adımlarla ilerlerken farklı olana duyulan genel ilgi ile sanatta yeni bir yaklaşımın öncülüğünü yaptılar. Bu kapsamda kurslar ve çeşitli etkinlikler düzenlediler. Ulusal ve uluslararası etkinliklere katıldılar.

2012-2019 yılında International Artist Blacksmiths organizasyonlarına ülkemizi temsilen davet edildiler. Bu kapsamda düzenlenen uluslararası yarışmalarda “Love is Burn”, “Dervish”, “Endles Power”, “Think Positive-Live Positive”, “Savaşı Durduran Türkü”, “Birds Want Peace” gibi sanatsal çalışmalarıyla en iyi obje, en iyi heykel, en iyi figür, en iyi tasarım, en iyi ekip gibi pek çok ödüle layık görüldüler.

Eserlerini 2016 yılında Fransa’da Paris’de düzenlenen Maison Object Tasarım Fuarı’nda ve 2015 yılında İtalya’da  Verona’da düzenlenen Marmomac  Doğal Taş Fuarı’nda sergilediler. 2016 yılında İngiltere Uluslararası Demir Sanatçıları’nın (British Artist Blacksmiths Association) Belçika’nın Ypress kentinde düzenlediği 1.Dünya Savaşı’nın 100. Yıl etkinliklerine, İtalya  Milan Design Week 2018  Genç Yetenekler Asya Pavilionu’na davet edildiler.

Onlar, geleneksel yöntemleri devam ettirdikleri modern teknoloji ve sanat ile uyumlu çalışmalarını ulusal ve uluslararası ölçekte sürdürmektedirler.       

  • Formation savfer metal sanat atölyesi

    Formation

    Oluşum isimli bu eserde evrenin dönüşüm ve değişime bağlı sistemi ve onun içinde yer alan her canlının da bu değişim ve dönüşüm ilkesine bağlı anlatım aktarılmıştır. Farklılaşma halini anlatabilmek adına demir parçalara ayrılır gibi yapılmış ve her bir parça da kusa benzer stilizasyonda dönüşüm hareketinde verilmiştir. Devingenlik hissiyatı parçalardaki iç ve dış büken şekilendirilmeler ile sağlanmıştır.  

Admin-Area