Küçük bahçeler için 8 farklı örnek

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük bahçeler için 8 farklı örnek

ümit  atdağ ümit atdağ
Modern Bahçe JUNOR ARQUITECTOS Modern
Loading admin actions …

Evimizin güzel olması için ekonomik ve yaratıcı fikirler geliştirip  estetik ve doğala bahçeler yapabilir, az bütçelere karşın mükemmel güzellikte bahçeler oluşturabiliriz.  Küçük bahçeler için devasa toprak yığınları yerine bir kaç metreden oluşan bahçeler, saksı uzantıları, çiçek öbekleri ile görsel olduğu kadar ilgi çekici bahçecikler yaparak evimizin içini, terasını, balkonunu veya çatısını zarif bir alan haline getirebilirsiniz. Küçük bahçeler için dünya genelinde uygulanmış  olan örnek bahçe dekorasyonlarını sizler için bir araya getirerek fikir edinmenizi sağlayan homify, bahçe dekorasyonu ve bahçecik düzenlemeleri için uygun örnekler sunuyor. Bahçenizdeki boşlukları doldurarak görsel olduğu kadar göz alıcı güzelliklere sahip küçük bahçeler oluşturmak için örnek uygulamaları birlikte inceleyelim.

Ayrık çiçekler

Küçük bir alanı bahçe haline getirmek için küçük boylu bitkiler tercih edilmelidir. Bitkileri ayrık bir şekilde yerleştirerek bahçenin küçük ama belirgin olmasını sağlayabilir, bitkiler arasında oluşacak zararlı otları kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Örnek uygulama da olduğu gibi ayık bir bahçe yaparak pencerenizin muhteşem bir manzaraya bakmasını sağlayabilirsiniz.

Harika peyzaj

Eğer pencere önü veya veranda kenarı gibi küçük bir alanı bahçe haline getirmek istiyorsanız resimdeki gibi harika bir tasarım yapmalı, basit ama çekici bir yürüyüş yolu ekleyerek kusursuz güzelliğe sahip bir bahçe alanı oluşturmalısınız. Basit olduğu kadar ekonomik olarak da kolaylıkla yapabileceğiniz bir bahçe peyzajı.

Dekoratif bambular

Küçük bitkileri daha harika alanlar haline getiren doğal bitkiler olan bambular evinizi veya bahçenizi  dokusal anlamda etkileyecek ve muhteşem bir bahçe sahibi olmanızı sağlayacaktır. Örnek kış bahçesi uygulamasında olduğu gibi doğal taşlar ve saksı içindeki bambular ile sade ama görsel bir bahçe oluşturulmuş.

Sade mobilyalar

Küçük bahçeler için sade mobilyalar tercih etmelisiniz. Sade ve küçük mobilyalar bahçe alanınızı zenginleştireceği gibi  bahçenizin de görselliğini artırarak küçük olan alanı fazla işgal etmeyecektir. Bu sayede hem küçük hem de görsel açıdan oldukça zengin bir bahçe sahibi olabilirsiniz.

Yeşil alanlar

Bahçe olarak kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre bodur bitiler tercih edebileceğiniz gibi sadece yeşil bir alan olarak tercih etmek istiyorsanız  yeşil çim alanlar oluşturabilirsiniz. Evinizden baktığınızda yeşil bir bahçe manzarası her zaman sizi mutlu edecektir.

Küçük saksılar

Evinizde bahçe için ideal büyüklükte bir alan yoksa renkli küçük saksılar tercih ederek evinizin hem renkli ve çekici bir ev olmasını sağlayabilirsiniz hem de renkli saksıları olan bir bahçeye sahip olabilirsiniz. İnsanlar renkli hayatlara sahip olmak için çabalarken siz kendi hayatınızın rengarenk olmasını sağlayarak mutlu olabilirsiniz.

Asya tarzı

Asya tarzı bahçeler, evinizin içinde, salonunuzda veya terasınızda kolaylıkla uygulayabileceğiniz bahçe türüdür. Ahşap parkeler ile sınırlandırılmış küçük bir alanın beyaz taşlar ve küçük bitkilerle ile süslenerek düzenlemesi ile oluşturulan bu bahçeler bulundukları alanın yıldızı olup pırıl pırıl parlarlar.

Merdiven bahçeleri

Evde küçük bir yeşil alan oluşturmak için merdiven kenarlarını kullanabilir, örnek uygulamada olduğu gibi yemyeşil bir merdiven bahçesine sahip olabilirsiniz. Koyu renkli ahşap parkeler ile uyumlu olacak şekilde ahşap saksılar tercih ederek genel dekorasyon ile uyumlu bir yeşil alana sahip olabilirsiniz.

Bu küçük bahçe düzenlemelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!