Eski bir evin hayran kalacağınız iç dekorasyonu | homify

Eski bir evin hayran kalacağınız iç dekorasyonu

ümit  atdağ ümit atdağ
pedro quintela studio Kırsal Oturma Odası Ahşap rengi
Loading admin actions …

 Lizbon şehrinin kıyısında yer alan bir evin yenilenmesi görevini üstlenen Mimar Pedro Qientela, ahşap ve türevi sıcak malzemeleri  kullanarak ve evin açık alanlarda kalan bölgelerini beyaz renge boyayarak  muhteşem bir ev ortaya çıkarmış. Alışılmadık aydınlatma sistemleri,  muhteşem bir yerleşim,sıcak bir dekorasyon ile  büyüleneceğiniz derece de güzel bir ev ortaya çıkarılmış.  Dış cephe de kullanılan taş duvarlar,  bej renk ile beyazın uyumu, ahşap taşıyıcıların kullanılmış olması bu evi unutamayacağınız bir ev haline getirmiş. Homify farkı ile ziyaret edeceğimiz ve kusursuz bir dekorasyona şahit olacağımız bu ev Lizbon şehrinde diğer evlere örnek olmuş ve diğer evlerde de yenileme işlemleri, restore işlemleri başlamış.

Rustik dış cephe

Evin dış cephesi rustik tarzda restore edilmiş ve taşlardan yapılmış duvar, beyaz renkli dış duvarlar ile uyumlu bir şekilde yapılarak ahşaplarla desteklenmiş. Dışarıdan baktığınızda eski ve ketum bir görünüme sahip olsa da evin iç kısmı muhteşem bir güzelliğe sahip.

İç bölümler

Evin yaşam alanı olarak kullanılan bölüme adımınızı attığınızda sizi muhteşem bir ahşap görsellik karşılıyor. Tamamen ahşa ve beyaz duvarların yer aldığı  bu yaşam alanı ideal aydınlatmalar ile kusursuz bir güzellik ortaya çıkarılmış. Ahşap taşıyıcıların doğallığı evin daha doğal olmasını sağlamış.

Mutfak

Evin mutfağı hepimizin hayal ettiği derece de güzel ve doğal yapılmış. Zarif bir tasarım ve ahşapların yoğun bir şekilde kullanılmış olması aynı zamanda mutfağın yemek yemek için çok zarif bir yemek odası haline gelmesini sağlamış. Elektronik cihazların yerleştirilmiş olması da mutfağın eşsiz güzelliğini pekiştirmiş.

Oturma odası

Evin oturma odası da  ahşapların yoğun bir şekilde kullanıldığı ve her türlü detayın göz önünde tutularak dekore edildiği bir alan olarak şık bir şekilde düzenlenmiş. Özel bir tasarıma sahip şömine aynı zamanda ısıtıcı olarak da kullanılan bir soba şeklinde yapılmış ve yan tarafına yakılacak odunların muhafaza alanı yapılmış. Yuvarlak bir konsepte sırası ile şömine, odun alanı ve oturma alanı tamamen ahşaplar kullanılarak yapılmış.

Benzersiz mobilyalar

Evin içinde kullanılacak mobilyalarda ahşaplardan yapılmış ve evin eşsiz benzersiz mobilyalara sahip olması sağlanmış. Görsellik ve konfor ön planda tutularak muhteşem güzellikte mobilyalar tasarlanmış ve dekorasyon içinde kusursuz bir yerleşim yapılarak eşsiz bir ev ortaya çıkarılmış.

Teras

Evin teras alanı diğer odalar gibi ahşaplardan yapılmış ve ahşabın ne kadar estetik kullanılacağı b teras alanında da gösterilmiş. Kapı ve üst örtü ahşaptan yapılmış, tüm oturum alanı ahşap yapılmış ve beyaz minderler  ile renklendirilerek terasın eşsiz bir teras olması sağlanmış.

Banyo

Evin ıslak hacimlerinden biri olan banyo, aynı diğer bölümlerde olduğu gibi eşsiz bir güzelliğe sahip olacak şekilde ahşaplardan dekore edilmiş, ekstra olarak küçük fayanslar kullanılmış. Benzer tonlarda kullanılan  fayans taşların banyoya kattığı güzellik banyonun görsel anlamda daha muhteşem olmasını sağlamış. Ebeveyn banyosu olarak doğal ahşaplardan oluşması ve aynı tonlarda  fayans taşların kullanılmış olması eşsiz bir banyo ortaya çıkmasını sağlamış.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!