Hayran kalacağınız büyüleyici yazlık

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Hayran kalacağınız büyüleyici yazlık

nihal e. nihal e.
Casa Seta Modern Evler Martin Dulanto Modern
Loading admin actions …

Bugün sizi alıp Güney Amerika ülkesi olan Peru'nun başkentine götürüyoruz. Yazıda bahsedeceğimiz muhteşem projenin mimarı ise Martin Dulanto. Mimarlık Bineali'nde ikinci olan yapı 130 metrekare olup 2013 yılında inşa edildi. Her bir detayında fark edilen kusursuz malzeme seçimi ve lüks dekorasyonuyla bu eve mutlaka göz atın deriz, zira sahipleri gerçekten şanslı.

​Tropikal iklim

Casa Seta Modern Evler Martin Dulanto Modern

Bina için tropikal iklimli bir çevre seçildiği için evin özelliklerinde de yansıtılmış. Dış cephe renkli, hareketli ve çok etkileyici. Açık bahçe alanındaki tropikal bitkiler evin kırmızı ve beyaz rengini daha da ön plana çıkartıyor. Renk dışında birinci katın büyük oranda camla kaplı olması sayesinde dışarıdan bakıldığında iç mekan rahatlıkla görülüyor. Sıcak iklimden ötürü evin sokağa karşı açık yapısı doğru bir tercih.

​Entegre alanlar

Casa Seta Modern Oturma Odası Martin Dulanto Modern

Mekanın içine göz attığımız bu resimde ilk olarak birinci katı görüyoruz. Veranda, yemek odası ve oturma odası gibi sosyal alanların birbirine entegre olduğu bir tasarım planlanmış.  zemin ve duvarlardaki açık t tonlara tezat oluşturan mobilyaların canlı renkleri hoş bir ahenk yakalamış. Canlı sarılar, morlar, kırmızılar son derece dozunda kullanılıp birbiriyle yarışmayacak şekilde dağılım gösteriyor.

​Aydınlık mekan

Casa Seta Modern Yemek Odası Martin Dulanto Modern

Yemek odası ile oturma odasının yanında camlı bir bölme eşliğinde ikinci kata ulaşan taş merdiven bulunuyor. Duvarların büyük ölçüde camla kaplı olması iç mekanı aydınlık ve havadar hale getirmiş.

​Salon

Casa Seta Modern Oturma Odası Martin Dulanto Modern

Oldukça geniş olan ana odayı adeta baştan sona kaplayan oturma grubu kalabalık davetler için yeterli kapasitede görünüyor. Gri taş tabana beyaz minderler ve mor yastıklarla süslenen oturma grubu tarz olarak yazlığa uygun. Masa olarak iki adet yuvarlak cam sehpa seçilmiş. Cam yüzeyleri sayesinde masaların enteresan ayakları net olarak görülüyor. Birisi iki adet büyük taştan oluşurken diğeri birbirine girmiş siyah renkli bir tasarım. Oturma grubu renk ve detaylarıyla ilgi çektiğinden yemek takımı sade tutulmuş. Merdivenlerin yan duvarı ise çarpıcı bir renge sahip.

​Seçkin sadelik

Casa Seta Modern Yatak Odası Martin Dulanto Modern

Zarif yatak odası basit olmakla birlikte ilgi çekici. Odanın gri tonları ile mavi renkli yatak güçlü bir kontrast oluşturmuş. Yatak başlığı yerine ilgi çekici bir tablo ile yetinmek sanatsal bir hava katmış. Saydıklarımız dışında pek fazla mobilya kullanılmayarak bilinçli bir sadelik yaratılmış.

​Konuk yatak odası

Casa Seta Modern Yatak Odası Martin Dulanto Modern

Lüks binanın içinde toplam 3 adet yatak odası bulunuyor. Bu resimde gördüğümüz ise dört kişilik bir aileyi konuk etmeye yeterli. Ana yatak odası gibi sade bir tasarımı olan bu odada çizgili yatak örtüleri rengiyle göz alıyor.

​Sürpriz havuz

Casa Seta Modern Havuz Martin Dulanto Modern

Genellikle bahçede olan havuz bu projede ikinci katta bulunuyor. Merdivenler ile erişim sağlanan havuzun kenarları merdivene benzer bir tasarıma sahip.

​Muhteşem gün batımı

Casa Seta Modern Evler Martin Dulanto Modern

Teras kata bir de gün batımında göz attığımız resimde havuz dışında ahşap pergola ile kaplı bir oturma grubu bulunuyor. Hem beyaz rengi hem de geniş kapasitesiyle büyük davetler için ideal olan teras tek kelimeyle şahane.

​Her şey var

Casa Seta Modern Balkon, Veranda & Teras Martin Dulanto Modern

Bir de güneş ışığında gördüğümüz teras katı bu resimde tüm bölümleriyle ortaya çıkıyor. Büyük oturma grubuna ek olarak masa takımı da bulunuyor.

​Estetik bar

Casa Seta Modern Mutfak Martin Dulanto Modern

Lüks evin mutfağına doğru ilerlerken ilk olarak sarı çizgili barı fark ediyoruz. Lacivert ve beyaz renkli muzip şekilli sandalyeleri ile son derece eğlenceli bir dekor.

Uzun mutfak

Casa Seta Modern Mutfak Martin Dulanto Modern

Barı geçip mutfağa geçtiğimizde bizi beyaz ve modern bir mutfak karşılıyor. İnce uzun mutfakta pencere bulunmuyor, zaten kapalı alanda pek fazla vakit geçirmek istemiyorsunuz.

​Banyo

Casa Seta Modern Banyo Martin Dulanto Modern

Son olarak evin banyosundayız. Şeffaf camlı duşun mavi zemin rengi dikkat çekici. Banyonun diğer kısımları ise epey sade.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Eski bir salonun şaşırtan değişimi’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu ev projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!