Eski bir evin pırıl pırıl bir yuvaya dönüşümü

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eski bir evin pırıl pırıl bir yuvaya dönüşümü

Homify TR Homify TR
Modern Evler homify Modern
Loading admin actions …

Bir evin görünümünü yargılamaya önce dış cephesinden başlarız genellikle. Eğer evin bulunduğu bina modern ve şık bir görünüme sahipse iç yaşam alanlarının da güzel, estetik ve modern bir görünüme sahip olacağını düşünürüz. Böyle düşünmemiz de son derece doğal aslında çünkü genellikle evlerin içleri ile dış cepheleri birbirleri ile uyumlu bir yapıda oluyorlar. Ancak bugün kapılarını çalacağımız evin değişimden önceki hali, apartmanın dış cephesi son derece şık ve modern olmasına rağmen, bu şıklığı ve yeniliği iç yaşam alanlarına maalesef yansıtamamış. Bunun sebebi son derece basit aslında: Bazen bir bina eski olsa bile dış cephe bakımı ve yenilemeleri düzenli olarak yapıldığında dışarıdan harika görünüyor. Ancak aynı özen ve bakım içeride de sürdürülmezse maalesef daireler birer harabeye dönüşebiliyor. Bu örnek yenileme projesinde de uzun yıllar kullanılmayan ve bakımsız kalan bir ev ele alınarak harika ve sıcacık bir yuvaya dönüştürülmüş. Nasıl mı? Gelin evin yaşam alanlarının önce eski hallerine bir göz atalım, sonra da şimdiki pırıl pırıl hallerine…  

Önce: Mutfak

Modern Mutfak homify Modern

Evin çok uzun zamandır bakımsız ve ilgisiz kaldığı her halinden belli oluyor değil mi? Modası seneler önce geçmiş olan eskimiş ve yıpranmış mutfak dolapları, eski tip bir masa ve yine son derece demode olan yer döşemesi… Üstelik duvarlar da oldukça yıpranmış durumda. Neyse ki bu durum değişmek üzere…

Sonra: Pırıl pırıl modern bir beyaz mutfak

Modern Yemek Odası homify Modern

Bu fotoğrafla bir önceki fotoğraf arasında o kadar fazla fark var ki sanki başka evlerden başka mutfaklarmış gibi görünüyor değil mi? Mutfakta eskiden kullanılan dolaplar da beyazdı ancak bu tarz modern ve şık beyaz mutfak dolapları ortamı adeta aydınlatıyor. Üst kısımda kullanılan dolaplarda camlı dolap kapakları ve country tarzı çerçeveler kullanılması mutfak alanını ferahlatan etkiler yaratıyor. Yemek masası ise üzerinde bulunan modern aydınlatma ünitesi ile tamamlanan zarif ve şık bir atmosfer sunuyor. Mutfak kapısının yenilendiğini de hemen fark edebiliyoruz.

Önce: Banyo

Modern Banyo homify Modern

Bir evin eski bir ev olduğunu en önce belli eden yaşam alanlarıdır biri de banyodur ve bu yüzden banyoların düzenli aralıklarla yenilenmeleri, bakımlarının yapılması ve eskiyen ögelerin değiştirilmesi gerekir. Bu banyoda da eski ve iç karartıcı bir pencere tasarımı, dağınık bir yerleşim, yıpranmış ve solmuş fayanslar ve son derece sıradan bir tasarım söz konusuymuş. 

Sonra: Modern bir banyo

Modern Banyo homify Modern

Özellikle küçük banyolar için dekorasyon fikirleri arayanlara ilham verebilecek modern nişleri banyonun ana hatlarını belirliyor. Duvar renklerinin seçimi ve modern banyo aksesuarları tertemiz ve şık bir banyo alanı yaratmış.

Sonra: Ferah lavabo ünitesi

Modern Banyo homify Modern

Küçük bir alana sahip olan banyoda ihtiyaç duyulan aydınlık ve ferah ortamı yaratabilmek için beyaz renk hakimiyeti tercih edilmiş ve modern bir beyaz lavabo ünitesi kullanılmış. Lavabo tezgahının ardındaki mozaikler de bu zarif beyazlığa renk katıyor.

Dış cephe

Modern Evler homify Modern

Yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi, bazen iç mekanlarla dış cephe tarzı bazı nedenlerle birbirine aykırı oluyor. Bu evin de dış cephesinde son derece temiz, pırıl pırıl ve modern bir mimariye rastlıyoruz. İç yaşam alanlarında her ne kadar oldukça demode bir görünüm hakimmişse de, şahane bir yenileme çalışması sayesinde artık içeride de aydınlık, modern ve iç açıcı bir dekorasyon kendini gösteriyor. 

Eğer siz de evinizi yeniletmek istiyorsanız o halde homify sayfalarındaki Restorasyon & Restitüsyon sekmesinde yer alan profesyonelleri inceleyebilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz.

Bu dönüşüm projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!