10 mükemmel giyinme odası ve gardrop modeli | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 mükemmel giyinme odası ve gardrop modeli

homify.com.tr homify.com.tr
PRIBURGOS SLU Klasik
Loading admin actions …

Son zamanlarda özellikle metrekaresi geniş olan evlerde sıkça görmeye başladığımız kısımlardan biri giyinme odaları. Bu odalar hem yatak odalarının ferahlamasını sağlıyor, hem de giyim kuşamına düşkün olan ve gardrobu hayli geniş olanlar için çok pratik ve kendilerini iyi hissedecekleri bir alan sunuyor. Biz de bu yazıda dünyanın çeşitli yerlerinden 10 farklı giyinme odası modelini sizin için bir araya getirdik.

1. Modern bir giyinme odası

ALVIC : modern tarz , Modern

Modern çizgileriyle dikkat çeken bu giyinme odası, geniş alanın avantajlarını da sonun kadar kullanıyor. Sadece giyinmek için değil başka amaçlarla da vakit geçirilecek kadar hoş bir mekan.

2. Ahşabın büyüsü

İsviçre'de bir dağ evini andıran bu giyinme odasında ise ahşabın büyüsünün zeminden raflara kadar mekânı tamamen ele geçirdiğini görüyoruz. Hele de o kendine has ahşap kokusunu seviyorsanız, bu mekândan hiç ayrılmak istemeyebilirsiniz.

3. Kapalı ve zarif

Bu örnekte ise ayrı bir giyinme odası değil ama yatak odasın derleyip toparlayan ve kapalı kapılaı ile tozlanmayı da önleyen bir elbise dolabı görüyoruz. Zarif, kapalı ve kompakt.

4. Klas bir giyinme odası

homify: modern tarz , Modern
homify

Walk in Wardrobe

homify

Burada ise yine tüm kıyafetleri bir arada görebileceğiniz, açık bırakılmış rafları ve dolaplarıyla insanı kendine çeken bir giyinme odası örneği görüyoruz. Özellikle açık renk ahşap rafların gri zemin ve duvarlarla yarattığı kontrasta dikkat.

5. Sade ve işlevli

Tabii her evde giyinme odası için ayıracak geniş alanlar olmayabilir. Böylesi durumlarda biraz daha yaratıcı olmak ve örneğin buradaki gibi mekânın her santimetrekaresini aktif biçimde kullanmak gerekiyor. Bazen işlev ve pratiklik estetitiğin önüne geçebilir.

6. Basit ve sıcak

Bir önceki örnekte olduğu gibi yine dar bir alanın hem akıllıca kullanıldığı, hem de koyu renk ahşap sayesinde sıcak ve samimi bir izlenim bıracak şekilde yerleştirildiğini görüyoruz. Aynanın çerçevesinin aynı malzemeden seçilmiş olması hoş bir ayrıntı.

7. Keskin hatlar

Türkiye'den bir firmanın tasarladığı bu giyinme odası ise müthiş muntazamlığı ve keskin hatlarının ortaya çıkardığı geometrik nizamıyla daha ilk bakışta insanın dikkatini çekiyor. Çorap ve benzeri kıyafetler için ekstra kutuların konulması da hoş bir ayrıntı olmuş.

8. Kişisel bir müze gibi

Bu kez çok daha orijinal bir oda görüyoruz. Burası hem bir giyinme odası işlevi görüyor, hem de evin sakininin dilediği gibi döşediği küçük bir müzeyi andırıyor.

9. Bir Wes Anderson filmi gibi

Amerikalı yönetmen Wes Anderson'ı bilenler onun simetri ve pastel renk merakından da haberdar. Bu orijinal gardrop adeta onun filmlerinden biri için tasarlanmışçasına şahane görünüyor. Böyle bir set her eve lazım!

10. Işıklar içinde

Giyinme odası için böylesine ışık alan bir odayı seçmek herkesin yapacağı bir tercih değil ama sonucun çok da fena olmadığını görüyoruz. Geniş alan sayesinde mekân sadece giyinme odası değil kişisel bir oturma odası olarak da kullanılabilir. 

Bu yazıdaki giyinme odası önerilerini beğendiyseniz, ’Farklı ve seçkin alternatiflerle gardrop modelleri’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.  

Bu giyinme odası ve gardrop modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!