Küçük teras dekorasyonu ve stillerle ile ilgili 13 parlak fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük teras dekorasyonu ve stillerle ile ilgili 13 parlak fikir

Meral Eser Meral Eser
Klasik Balkon, Veranda & Teras homify Klasik
Loading admin actions …

Sıcak yaz aylarını açık ve ferah alanlarda geçirmek mi istiyorsunuz? Bahçe ve terasları değerlendirmek, doğal ışıktan muntazam faydalanmak isteyebilirsiniz. Daha işlevsel alanlar tasarlamak ve estetik bir görünüm katmak istiyorsanız; sizin için derlediğimiz teras modelleri ile ilgili fikirleri mutlaka gözden geçirin. 

1. Teraslarda yapay çim kullanımı

Görsel açıdan gerçek çimi aratmayacak kadar göze hitap eden ve ayrıca bakım istemeyen yapay çim kullanımı, teras dekorasyonuna renk ve sıcaklık katacaktır. homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde ev projesi bulabilir, ilham veren fikirler bulabilirsiniz.

2. Ahşap pergola kullanımı

Teras kapatma modellerini değerlendirin. Açık havalarda işlevsellik kazandıran ve terasınızı kapatacak farklı stillerde ahşap pergola modellerini değerlendirebilirsiniz.

3. Şezlong ve şemsiye kullanımı

Teras keyfini eşsiz hale getirecek bir diğer unsur konforun muntazam sağlanmasıdır. Şezlong ve şemsiyeler aracılığıyla açık havanın keyfini çıkarın, rahat edin.

4. Teras mobilyaları ve stil

Renk, tarz, stil, doku ve materyalleri bakımından uyum ve ahenk yakalamaya özen gösterebilirsiniz. Bazı renk ve dokuları daha çok öne çıkaran mobilya ve aksesuarları değerlendirerek fark yaratabilirsiniz.

5. Portatif kullanım olanakları sunan fikirleri değerlendirmek

Minimalist Balkon, Veranda & Teras homify Minimalist

İhtiyaca göre bir teras alanını dinlenme yerine, ya da yemek alanına dönüştürebilirsiniz. Akşam davetlerinde daha dingin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, uyum sağlayan portatif kullanım olanakları sunan mobile ve aksesuarları kullanabilirsiniz. Taşınabilme kolaylığı ile belli bir alanı amaç doğrultusunda dizayn edebilirsiniz.

6. Hamak kullanarak alternatif keyif alanları dizayn edin

Kullanım esnasında güneşin ve açık havanın keyfini kullanmak  ve kitabınızı okurken hamak keyfi yapmayı hiç düşündünüz mü? Teras dekorasyonunu konfor ve dinlence ihtiyaçlarınıza göre dizayn edebilirsiniz.

7. Mini havuz keyfi!

Doğal güzellikleri ile enfes bir teras modeli! Mini havuz keyfi ve natürel dokularla bir arada bu teras alanından hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

8. Davetler için barbekü keyfi

Yaz akşamlarını terasta barbekü ziyafetleri ile renklendirmeyi hiç düşündünüz mü? homify'da birbirinden güzel barbekü modellerini bulabilir, tasarımlarla ilgili fikirler edinebilirsiniz.

9. Ahşabın sıcaklığı

Dekoratif fikirlerle ilgilenenler için natürel materyaller oldukça göze hitap eden bir görünüm kazandırabilir, bunun için ahşabın şekil alabilirliği ve estetik görünümünden faydalanabilirsiniz.

10. Canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin

Klasik Balkon, Veranda & Teras homify Klasik

Renklerin ahengi ve canlılığı teras atmosferinizi tamamen değiştirebilir! Parlak renkleri kullanmak cesaret isteyebilir fakat doğru yaklaşımlarla dizayn edildiğinde fark yaratan bir terasa sahip olabilirsiniz.

11. Manzarayı kesmeyen şeffaf yüzeyler

Victoria 2, London Modern Balkon, Veranda & Teras Urban Roof Gardens Modern
Urban Roof Gardens

Victoria 2, London

Urban Roof Gardens

Teras manzaranızı kesmeyen şeffaf materyaller, cam korkuluklar işlevsel birer tasarım aracı olarak değerlendirilebilir.

12. Servis penceresi tasarlayın

Denver Street Lot 7 Modern Balkon, Veranda & Teras Uptic Studios Modern
Uptic Studios

Denver Street Lot 7

Uptic Studios

Mutfak ile ilişki kuran bir teras alanı dizayn etmek istiyorsanız, servis pencereleri kullanmak pratik çözümler arasında yer alır.

13. Basit ve yalın çizgiler kullanın

Vibrant Roof Terrace Modern Balkon, Veranda & Teras Yorkshire Gardens Modern
Yorkshire Gardens

Vibrant Roof Terrace

Yorkshire Gardens

Sadelik ve yalın çizgiler aradığınız huzurlu atmosferi yakalamanıza yardımcı olabilir. Bazen basit formların uyum ve ahengi estetiği daha da ön plana çıkarır. Turuncu ve yeşil gibi zıt renklerin yarattığı ahenk ise canlılık ve sıcaklık katar.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Teras kapatma modelleri’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu teras modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!