Kayseri'de saray şıklığında bir ev projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kayseri'de saray şıklığında bir ev projesi

Homify TR Homify TR
Sinan Başyazıcıoğlu Konut Rustik Oturma Odası Gümüşcü Mimarlık Rustik
Loading admin actions …

Birbirinden şık daire ve villa projeleriyle artık yalnızca İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi belli başlı kentlerde veya Bodrum, Antalya, Çeşme gibi tatil bölgelerinde karşılaşmıyoruz. Ülkemizin hemen her şehrinde yeni nesil konut projeleri büyük kentlerdeki rakipleriyle rahatlıkla yarışabilecek bir kalite ortaya koyuyorlar. Kayseri gibi Anadolu'nun sanayisi, tarihi ve kültürü ile dikkat çeken özel kentlerinde ise bu tip üst düzey konutlarla daha sık karşılaşıyoruz doğal olarak. Pek çok yazımızda size bu evlerden örnekleri tanıtmaya çalıştık. Bu yazının konusu da yine Kayseri'den, sarayları andıran muazzam bir şıklığa ve ihtişama sahip bir ev projesi. Her detayı üzerine incelikle çalışılmış bu proje, benzerlerinin arasından pek çok yönüyle öne çıkmaya aday gibi görünüyor. Dilerseniz bu yönlere biraz daha yakından bakalım. 

Devasa büyüklükte bir salon

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Rustik Yemek Odası Gümüşcü Mimarlık Rustik Ahşap Ahşap rengi
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Bu muazzam büyüklükteki salon, pek çoğumuzun evinin toplam büyüklüğüne eşit olabilir. Yüksek tavanı, geniş oturma grubu, gösterişli avizeleri ve daha başka detayları ile saray mimarisinden önemli izler taşıyan salon, ferahlığıyla da özellikle dikkat çekiyor. Kemerli ve bölünmüş geniş iç pencereleri ise mekâna bambaşka bir hava katıyor.

Oval yemek odası

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Rustik Yemek Odası Gümüşcü Mimarlık Rustik Ahşap Ahşap rengi
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Salonun iki cepheden de bolca gün ışığı alan köşesinde konumlandırılmış yemek odası bölümünde oval bir tarz dikkat çekiyor. Yemek masasının oval yapısına tavandaki onunla hemen hemen aynı büyüklükteki oval tasarım eşlik ediyor. Sandalyelerin yumuşak hatları bu tabloyu tamamlarken, yerdeki klasik balık sırtı desenine sahip birinci sınıf parkeler güzel bir kontrast oluşmasına vesile oluyor.

Sofistike bir tarz

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Rustik Oturma Odası Gümüşcü Mimarlık Rustik Ahşap Ahşap rengi
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Evin her köşesinde kendini tekrar etmeyen ve sizi yeni sürprizlerle karşılayan sofistike bir tarz göze çarpıyor. Burada gördüğümüz odada yine ihtişamlı bir şıklık devam ediyor olsa da, modern ve sofistike tarzıyla salonda görülen görkemli havadan farklı bir enerji yaydığını da söylemek gerekiyor. Dinlenmek ve enerji toplamak için mükemmel bir atmosfer sunan oda, aynı zamanda samimi arkadaş meclisleri için  de biçilmiş kaftan. 

Krallara layık bir yatak odası

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Rustik Yatak Odası Gümüşcü Mimarlık Rustik Ahşap Ahşap rengi
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Ev saray gibi olursa, yatak odası da doğal olarak krallara layık olacaktı, bunda şaşılacak bir şey yok elbette. İnce bir zevkin ürünü olan hem iddialı hem de trendlere yenik düşmeyecek bir tarzın benimsendiği yatak odasında pastel tonların beyazla bir arada kullanıldığını görüyoruz. Gözü yormayan ve dekorasyonla sakin bir uyum içindeki çeşitli aksesuarlar ise yatak odasına sıcak bir hava getiriyor.

Ev konforunda hamam keyfi

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Modern Banyo Gümüşcü Mimarlık Modern Mermer
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Ev tipi hamamlar son yıllarda lüks konutlarda giderek daha sık karşılaşmaya başladığımız bölümler olarak dikkat çekiyor. Evdeki banyolardan ayrı olarak tamamen geleneksel hamam mimarisine ve tarzına uygun olarak tasarlanan bu hamamların iddialı bir örneği bu saray yavrusu evde de bulunuyor. İhtişamlı beyaz mermerin yoğun kullanımına bakır renginde işlemeler ve armatürler eşlik ediyor.

Siyah mermer şıklığı

Sinan Başyazıcıoğlu Konut Modern Banyo Gümüşcü Mimarlık Modern Mermer
Gümüşcü Mimarlık

Sinan Başyazıcıoğlu Konut

Gümüşcü Mimarlık

Geniş ana banyoda ise platin damarlı bir siyah mermerin hem duvarlarda hem de özel tasarım ayaklı lavaboda kullanıldığını görüyoruz. Altın renkli çerçevisyle göz kamaştıran dev banyo aynası siyah mermeri tamamlarken zemindeki beyaz mermer de harika bir kontrast oluşturarak banyonun şıklığını bir kat daha vurguluyor. Doğrusu bir banyoda bu kadar detaylı bir tasarım ve bu kadar iddialı bir tarzla çok sık karşılaşmıyoruz. 

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!