​Annem için bir ev | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Annem için bir ev

nihal e. nihal e.
Klasik Evler GD Arquitectura, Diseño y Construccion Klasik
Loading admin actions …

Kır evleri dinlenmek ve rahatlamak için büyüleyici bir enerjiye sahiptir genelde. Diğer pek çok artısının yanı sıra büyük şehirlerin stresinden ve koşturmacasından uzaklaşıp tatilini ailesi ve arkadaşlarıyla geçirmek isteyenler için idealdir. 

Bugünkü yazı konumuz girişten anlaşılacağı üzere mütevazi bir kır evi projesi. GD Mimarlık tarafından inşa edilen ev şehrin gürültüsünden uzakta hafta sonları kaçamağı için uygun bir alternatif. Daha da önemlisi yalnız yaşayan bir anneniz varsa bu güzel, basit ve rahat ev tam aradığı şey olabilir. Gelin, şimdi detaylı olarak evi inceleyelim ve beraber karar verelim. 

​Giriş

Daha ilk anda evin girişi bizi huzura, sakinliğe ve dinlemeye davet ediyor. İki duvar arasında derinlerde bulunan kapı bölümü basit ancak çekici bir tasarıma sahip. Geniş daire kapısı dayanıklı ahşap malzemeden yapılmış olup son derece kaliteli görünüyor. Kapının iki yanında ipince uzun pencereler ile geceleri aydınlatma sağlayan lambalar bulunuyor

​Arka bahçe

Bu resimde ise evin arka bahçesini görüyoruz. Ahşap, demir ve dikenli telden yapılan bahçe çitleri konutun güvenliğini sağlarken aynı zamanda evin kırsal tarzını vurguluyor. Çünkü bahçeyi çevreleyen ahşap çitleri sayesinde metropolden uzaklaşıp kırsal bir yere geldiğinizi daha iyi hissediyorsunuz.

​Bahçe lambaları

Bu evin ilginç özelliklerinden biri de dış cepheyi çevreleyen sokak aydınlatmasıdır. Onlar sayesinde öğleden sonraları veya hava karardığında bina ile büyük bahçeye yumuşak ve romantik bir görünüm kazandırır. Böylesi büyük bahçeli bir evin dış mekan aydınlatması olmaması önemli bir eksik olurdu.

​Sundurma

Şimdi ise evin beyaz camlı arka kapısı görüyorsunuz. Yağmur, güneş ve sert havalara karşı koruma sağlayan ahşap bir sundurması var. Fotoğrafta kapı dışında ahşap çitle çevrelenmiş küçük bir bahçe de dikkat çekiyor.

​Nostaljik mutfak

Genel olarak mutfağın tarzı ve ahşap mobilyaları eski döneme ait detaylarıyla dikkat çekiyor. Bu eski görünüm evin karakteristik özelliklerinden biri. Kır evi olmasından kaynaklı yoğun ahşap kullanımı var. Daha modern bir mutfak evin ruhuyla uyumsuz kaçabilirdi. Bu haliyle basit, klasik ve zarif bir havası var.

​Ahşap dolaplar

Yukarıda dediğimiz gibi kır evi stilinde sıkça kullanılan ahşap mutfakta da etkisini gösteriyor. Tüm dolaplar ahşaptan yapılma. Bunun dışında kalan her ise beyaz denebilir. Mutfak alanı çok geniş olmasa da mutfak tezgahı alabildiğine uzun. Mutfağın orta kısmında pencere bulunuyor. Dolap aralarında fırın gibi elektronik eşyalar için boşluk bırakılmış. Tezgah granitten yapılmış olup açık tonlu seçilmiş. Duvarlar sade beyaz fayanslarla kaplı. Aydınlatma ise oldukça geleneksel.

​Sade salon

Mutfağın nostaljik havası oturma odasında da devam ediyor. Büyük bir penceresi olmakla birlikte salonda loş bir atmosfer var. Ahşap çatıya krem rengi duvarlar eşlik ediyor. Zemin halısız çıplak bırakılmış. Oturma odasında şömine ile birlikte çeşitli aksesuarların yerleştirildiği bir niş bulunuyor. Biri beyaz olmak üzere iki adet desenli tek koltukla küçük bir sehpa salonun oturma grubunu meydana getirmiş. Şöminenin bir yanında küçük televizyonla diğer yanında küçük bir masa bulunuyor. Şömineye ek olarak binada kalorifer de var. Salonda bulunan son eşya ise aynalı bir askılık.

​Küçük banyo

Son resmimiz evin banyosundan bir kesit. Banyoda aydınlık sağlayan bir pencere var. Duş yerine klasik bir küvet bulunuyor. Banyo için seçilen fayanslar sade bir model.   Genel olarak dairenin eski bir havası var. Yazının başında da dediğimiz gibi yalnız yaşayan anneler için ideal büyüklükte bir ev burası. Yalnızca mobilyalar için biraz demode denebilir.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’5 harabe, 5 inanılmaz değişim’ başlığına göz atabilirsiniz.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!