Önce ve Sonra: 5 inanılmaz banyo ve tuvalet tadilatı!

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Önce ve Sonra: 5 inanılmaz banyo ve tuvalet tadilatı!

Özlem K. Özlem K.
GÖLDEKENT SİTESİ-TERAS Klasik Banyo ESA PARK İÇ MİMARLIK Klasik
Loading admin actions …

Evlerimizin zamana en çok yenik düşen mekanları genellikle mutfak ve banyolardır. Yapıldığı döneme ait modaya göre tasarlanan bu alanlar evin diğer kısımları kadar kolaylıkla renove edilemediği için zamanla hem yıpranırlar hem de fena halde demode kalırlar, bu nedenle de banyo ve mutfakları da bir süre sonra yenilemek gerekir. Evlerde basit bir mobilya değişimi ve tertemiz, yeni bir badana ile dahi kayda değer değişiklikler yapılabilmektedir. Gerekli olduğu takdirde elbette büyük değişiklikler de gerçekleştirilebilir ancak çok ufak hamlelerle de mekanlar şık, trendi ve konforlu hale gelebilmektedir. Oysaki banyo ve mutfak tadilatında durum böyle sayılmaz. Bu tadilatlar hem daha masraflı hem de daha meşakkatlidir. Ancak gözünüzü korkutmayalım; banyo ve mutfaklarda yapılan yenileme çalışmaları her zaman harcanan emeğe ve paraya değer! Banyoda geçirilen zaman artık yalnızca zorunluluk ile kısıtlı değil. Banyolarımız günün yorgunluğunu attığımız, rahatlamak için bazen uzun zamanlar geçirdiğimiz adeta birer spa gibi dinlenme alanı görevi de görüyor. Böyle bir görevi uygun gördüğümüz mekanın demode, kasvetli, yıpranmış görünmesi elbette görevini gerçekleştirememesine neden olacaktır. Rahatlayalım diye girdiğimiz banyodan sinir sahibi olarak çıkmamalıyız…  

Bu sayfamızda eskimiş beş adet banyonun tadilat öncesi ve sonrası fotoğraflarını derledik. Bu örnekler banyo tadilatı yaptırmayı düşünen okuyucularımız için umuyoruz ki ilham kaynağı olurlar.

1. Kasvetten ferahlığa geçiş

Modern Banyo CPETC Modern

Soldaki banyo eminiz ki zamanında şık ve trendi bir banyoydu… Şimdi ise bir felaket! Yeşil vitfifiye, kızıl kahve tonlarında parlak seramikler ve anlamsız bir kemer! Hepsinin değişmesi lazım; değişiyor da. Sağ tarafta aynı banyonun tadilattan sonraki halini görüyoruz. Sade, ferah, çağdaş. 

Tadilat öncesi siz de banyonuzun fotoğraflarını çekebilir ve sonrası ile karşılaştırabilirsiniz. Hiçbir fotoğraf çekmeyip eski halini tamamen unutmayı tercih etmek de elbette bir seçenek!

2. Parlak seramik karolar ve bordür

Bu banyo hiç de yıpranmış değil, ancak kabul etmek lazım ki fena halde demode! Böyle bir banyoyu belki de bazı okuyucularımız değiştirme ihtiyacı duymayabilir ancak değiştitilmiş halini görünce fikir değiştirenin de çok olacağına eminim…

… Ve şık, trendi, güzel bir tuvalet

Depolama alanı da sunan hilton lavabo koyu rengi sayesinde mekanda güzel bir kontrast oluşturmuş ve beyaz kısımların daha göz alıcı olmasını sağlamış. Klozet gizli sifonlu bir modeller değiştirilmiş, böyleca arka tarafındaki sevimsiz görünüm ortadan kalmış, üstelik sifonun rezervuarının saklı olduğu kısmın üstü dekoratif objelerin sergilenmesi için hoş bir raf oluşturmuş.

3. Yetmişli yılların fayansları

Bu banyo yetmişli yıllarda yapıldığı haliyle kalmış. Bu tür seramikler günümüzde retro bir etki yaratmak için yalnızca bazı detaylarda kullanılıyor. Bu şekilde fazla kullanıldığı takdirde boğucu, sevimsiz ve çok demodeler.

Ve sonra: Son dönemin en trendi renklerinden mor ve beyaz banyo

’Banyoların yeni trendi: Mor ve lila tonları’ başlıkta da bahsettiğimiz, son dönemin en güncel trendi renklerinde olan mor ve tonları bu banyoda da beyaz ile harmanlarak kusursuz bir biçimde uygulanmış. Verdiğimiz linkte birçok farklı örnek de görebilirsiniz.

4. Üslup ve renk bütünlüğü

Bu örnekte sol kısımda kalan banyonun eski halinde ise sanki toplama ürünler bir araya getirilmiş, her bir parça bir diğeri ile uyumsuz. Sağ tarafta kalan yenilenmiş halinde ise sarıdan acı kahverengiye toprak tonları kullanılmış. 

5. Özelliksiz, ucuz görünümlü vitrifiye

Bu örnekte ise dekorasyon ve hoş görüntü namına hiçbir şey göremiyoruz. Sıradan, hatta ucuz görünümlü bir klozet ve plastik gider borusu ile basit bir lavabo…

Sonra: Stil sahibi, şık bir tuvalet

Duvarlarda yarım boy döşeli krem rengi mat seramikler, duvar ile arasında ince bir bordür, depolama alanı da sağlayan şık bir lavabo, açık rengi öne çıkarak koyu renkli detaylar ile şık tuvalet. Üstelik klozet ve zemin karoları değiştirilmemiş bile! Demek ki daha küçük çalışmalarla da büyük farklar yaratmak mümkün. Kusursuz bir tadilat için banyo tasarımcılarına danışmak doğru bir adım olacaktır.

Bu banyo tadilat projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!