Eşsiz banyo dekorasyonu için jakuzi ve küvetler

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Eşsiz banyo dekorasyonu için jakuzi ve küvetler

Homify Homify
Design by Torsten Müller:  tarz
Loading admin actions …

Banyo kültürü, insanlığın beden temizliğini ruhani bir temizlikle eşleştirip, suyun maddi ve manevi arındırıcı etkisini ilk kabul ettikleri yıllardan beri var. İlk çağlardan beri bütün inanç biçimlerinin suyu manevi arınma aracı olarak görmesi ve vaftiz, ganj nehrinin kutsal sayılan sularında yıkanma, abdest gibi ibadetlerle birlikte vücudu arındırmak insanlar için önemli bir yaşamsal döngü olagelmiştir. Banyo kültürü zamanla, antik yunan'ın stabia hamamlarından, eski Roma'nın şehirlere kurulan balnea adlı küçük yıkanma odalarına, ortaçağ'ın tahta yıkanma teknelerinden, ibrik ve leğenlere, uzak doğu saunalarından, türk hamamlarına kadar yol almış ve atık su sisteminin yerleşmesiyle de modern ev banyoları formuna kavuşmuştur. Böylesine uzun bir dönüşümün ve önemli bir ihtiyacın sonucu olarak evlerde iyi dekore edilmiş ve modern banyolara sahip olmak prestij unsuru olarak görülüyor.

Banyo dekorunun en önemli parçaları lavabo, tuvalet ve duş olsa da en göz dolduran ve esas prestij sembolü olan şüphesiz ki jakuzilerdir. Bu yazımızı, görkemli banyoların küvet ve jakuzilerine ayırıyoruz. Ortaçağ'ın tahta yıkanma teknelerinin, uzakdoğu'nun spa kültürüyle harmanlanmış hali olan jakuziler sadece temizlenmeyi değil masaj ve kokulu mineralli sular ile rahatlamayı ve dinlenmeyi de sağlıyor. Göz kamaştıran banyo dekorasyonları için birbirinden güzel küvet ve jakuzi modelleri bu yazımızda olacak.

Banyo dekorasyonunuzda aksesuar seçimi için de önerilere ihtiyaç duyarsanız “Banyolarınızı süsleyecek aksesuar setleri” başlıklı yazımıza da bir göz atabilirsiniz.

Siyahın zarafeti

Sıra dışı ve ergonomik tasarımı ile dikkat çeken ve siyah rengi ile görenleri hayran bırakan bu küvet kullanıldığı her banyoyu mükemmel kılabilir. Minimal çizgilerin modern stilde can bulduğu bu tasarım, bedensel arınma döngünüzü, size keyif ve huzur veren bir ritüele dönüştürebilir. Açık renk ahşap zeminin, siyah, antrasit ve beyaz renklerle oluşturduğu başarılı renk dengesi ve kullanılan aksesuarların yarattığı zen havası tasarımı eşsiz kılan ögelerden.

Banyo dekoruna farklı bir bakış

BAYYURT  – DECOZONE:  tarz Banyo
BAYYURT

DECOZONE

BAYYURT

Klasik lavabo anlayışını bir kenara iten tasarımcı, işlenmemiş ahşap veya ham mermer görüntüsü veren taş banyo ürünleriyle son derece dikkat çeken bir dekor oluşturmuş. Monokromatik renk dengesinin ustaca kullanıldığı ve aksesuarlarıyla da göz dolduran dizaynın küveti ise hemen her dekora ilham verecek güzellikte. İzmir'de bulunan Bayyurt Şirketler Grubu, imzası taşıyan tasarım duvar ve zemininden aksesuarlarına kadar her detayı ile övgüyü hak ediyor. Grubun diğer işlerine de bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Japon banyoları

W.D.A:  tarz Banyo

Asyatik stilin en güçlü uygulayıcıları olduklarından ve de sauna kültüründeki yerleri dolayısıyla bir Japon banyosu tanıtmadan geçemezdik. “İnsanlar temizlenmek için banyoya girerler, Japonlar banyoya girmek için temizlenirler” diye bir söz vardır, bu söz, banyo kültürüne verdikleri önemi anlatmaya yetiyor. Sauna ve spa kültürünün çeşitli faydalı yağ ve bitki özütleri, güçlü esanslar, mineraller ve masaj ile sağladığı rahatlamayı jakuzilerde evinizde yaşayabiliyorsunuz. Bu japon banyosu, açık ortamı, bitkilendirmesi ve esanslı mum gibi aksesuarlarıyla spa ortamı yakalamaya çok uygun. Sizin de banyo için planınız bu tarz bir rahatlama ise, lavabo ve duş alanlarının birbirinden başarılı bir şekilde ayrıldığı bu egzotik dekordan ilham alabilirsiniz.

Banyoda akdeniz esintileri

Ferah ve dingin mekanların en belirgin özelliklerinin toplandığı akdeniz stili bu dekora da imzasını atmış. Ahşap çatısı ve demir arka kapısıyla banyo için ayrılmış oldukça geniş bir alan. Bu geniş alana yakışacak şekilde kullanılmış büyük kare jakuzi alanın gösterişini tamamlamış. Vurgu rengi olarak turuncunun seçildiği mekanda, siyah beyaz retro yer kaplaması tercik edilmiş. Oldukça başarılı ve göz dolduran bir banyo dekoru yaratılmış.

Sıra dışı çizgiler

Design by Torsten Müller:  tarz Banyo
Design by Torsten Müller

Badewanne Objekte von Wand zu Wand

Design by Torsten Müller

Jakuziye gerek duymayan ve küvetle gayet mutlu olanlar için de son derece dekoratif küvetler mevcut. Görseldeki küvet, tasarımıyla o kadar ilgi çekiyor ki banyonuzda onu bulundurduktan sonra jakuziniz olup olmaması aklınıza dahi gelmeyecektir. Siyah rengi, ince estetik yapısı, uygulandığı dekorun malzemesi ve diğer bütün detayları ile mükemmel bir tasarım.

Göz alıcı bir banyo

Emrah Yasuk – Banyo jakuzi:  tarz Banyo
Emrah Yasuk

Banyo jakuzi

Emrah Yasuk

Jakuzilerin faydalarını saymaya başlamışken şunları da ekleyelim; yorgunluğu gideren, kasılma ve tutulmalara iyi gelen, endorfin salgılanmasını sağlayarak stresi azaltan, esneklik kazandıran ve vücudu sıkılaştıran jakuzi seansları, balneoterapi gibi mineral ve inhalasyon içeren kürleri de uygulamanıza olanak sağlar. Görselde oldukça geniş ve çok fazla basınç kanalı bulunan bir jakuzi örneği bulunuyor. Evinizde yapacağınız en güzel spa seanslarınız için böyle bir jakuzi ideal olacaktır.

Yuvarlak jakuziler

INOVA Arquitetura:  tarz Banyo
INOVA Arquitetura

Banho suíte casal

INOVA Arquitetura

Bütün günü çalışarak geçirdiniz eve döndünüz ve dinlenip kendinizi iyi hissetmek için sıcak bir duşa ihtiyacınız var ama bunu yaparken ayakta daha fazla yorulmak istemiyorsunuz ayrıca masaj, güzel kokular ve ılık su size her şeyden daha çekici gelmeye başladı o halde bir jakuziye ihtiyacınız var. Jakuzi kabaca, basınçlı su kanalları ile vücuda masaj yapan küvet sistemidir. Hidroterapi geleneğindeki gibi, basınçlı suyun vücuda teması ile dolaşımı hızlandırması, kasları gevşetip vücudu rahatlatması prensibine dayanır. Günümüzde jakuzi, sauna gibi temizlik ve rahatlama seanslarını doktorlar da tavsiye ediyorlar. En çok tercih edilen jakuzi çeşitlerinden olan yuvarlak jakuziler evinizde sauna keyfi yaşamanın oldukça kolay bir yolu. Üstelik popülerleşip kullanımı arttıkça, hemen her eve daha uygun fiyatlara uygulanır hale geliyor.

Farklı materyallerle alışılmışın dışına çıkan ürünler

Banyo ekipmanları denince genelde aklımıza seramik, mermer gibi taş kökenli malzemeler gelir. Suya dayanıklılığı, sağlamlığı ve pürüzsüz işlenebilme özelliği düşünülünce haksız da sayılmayız. Ancak tasarımcıların yeni ve alışılmadık dekorlar yaratabilmek için kullanacakları malzeme çeşitliliğinde sınır yok. Hartama Orman Ürünleri imzası taşıyan bu ağaç küvet, güçlü natürel modeli, ahşap renkleri ve uygulandığı dekora uyumu ile övgüyü hak ediyor.

Ferahlatıcı bir dekor

Oldukça geniş bir banyoya sahipseniz elbette ki dekorasyonunu yaparken büyük bir jakuzi kullanmayı tercih edersiniz. Çok fazla penceresi olan bu beyaz fonlu ferah dekor beyaz ve geniş jakuzisi ile dikkat çekiyor. Jakuzinin kenarlarında minderlerin kullanılmış olması onu diğerlerinden ayıran bir özellik. Kullanırken mutlaka rahatlığını hissedeceksiniz.

Bakır küvet ve klasik mobilyalarla tarihi bir dekor

William Holland:  tarz Banyo
William Holland

William Holland Copper Baths

William Holland

Farklı bir çağa aitmiş gibi duran bu görkemli dekor, evinde barok, elegan, kalsik ve hatta gotik ögeler bulundurmayı sevenler için ideal bir banyo dekoru olabilir. Kullanılan bakır kaplama küvet ve musluklarından duvar işlemelerine kadar her detayına klasik bir dokunuşun yapıldığı dekor birlikte mükemmel bir uyum oluşturuyor. Ayrıca ahşap aksesuar ve mobilyanın da bu dekora ne kadar yakıştığını söylemeye lüzum yok gibi.

Dikdörtgen jakuziler

K-BATH:  tarz Banyo
K-BATH

SW 1705

K-BATH

Diğer jakuzilere göre daha mütevazı bir görünümü olan ve standart model olarak özellikle tek kişilik evler için uygulanan bu model son derece şık olmasının yanı sıra oldukça kullanışlı da. Küçük banyolara bile uygulanabilen yapısı ile jakuzi keyfini her evde yaşatabilir. Ahşap ve beyazın sleek yüzeyleri ile yarattıkları ahenk ilham verici.

Bu banyo jakuzi modellerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!