Estudio ZP: tarz Yemek Odası

Bir babanın kızlarına hediyesi

Aydin Sanli Aydin Sanli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Bir gün yuvadan uçmak kaçınılmaz hale gelir. Anne babalar çocuklarını her zaman çok küçük görse de belli bir yaşta sonra kendi kanatlarımızla uçabileceğimiz ve bir evin sorumluluklarını alabileceğimiz, kendimize ait bir mekana ihtiyacımız olur. Fakat uçacağımız yer her zaman ailemizden çok uzaklarda olmayabilir. Bu örnekte olduğu gibi. 

Bu örnekte ev sahibi bir baba iki kızı üniversite çağına geldiğinde onların ayrı yaşayacağı bir eve ihtiyaçları olduğunu hissetmiş ve onlar için küçük imkanlarıyla evde bir genişletme çalışması yaparak, kızlar için ayrı bir yaşam alanı oluşturmuş. 

Lafı fazla uzatmadan bu genişletme çalışmasına gelin yakından bakalım.

Genişletmeden önce evin hali

Estudio ZP: tarz Evler
Estudio ZP

fachada antes de la remodelacion

Estudio ZP

Bu küçük ve köhne ev fedakar babanın tek mal varlığıydı ama o kızları üniversite çağına geldiğinde onlar için büyük bir fedakarlığa girişti. Onların ihtiyacı olan yaşam alanını bu tek göz oda olmadığını düşünen baba mekanı genişletmeye ve eve ek bir bölüm inşa etmeye karar verdi.

Haydi başlayalım

Estudio ZP: tarz Duvarlar
Estudio ZP

proceso de ampliacion

Estudio ZP

Öncelikle ilave yapının duvarları örüldü. Baba tüm inşaatı olduğu gibi bunu da kendi imkanlarıyla yaptı.

Dış cephe

Estudio ZP: tarz Evler
Estudio ZP

fachada

Estudio ZP

Bu ek binanın dış cephesi. Dış cephe sıvayla duruyor ama genç kızların artık kendilerine ait iki göz de olsa bir evi var. Pencereler küçük tutulsa da yemyeşil çimlerle dolu bahçeye bakıyor.

Üstten bakış

Estudio ZP: tarz
Estudio ZP

modelado 3 d del proyecto

Estudio ZP

Bu resimde kızların evinin üç boyutlu planını görüyorsunuz.. Ev dışarıdan küçük görünmesine rağmen kızların ikisine de ayrı birer oda, küçük de olsa bir ortak yaşam alanı, bir mutfak ve bir banyo ve tuvalet içeriyor. 

Mutfağın önceki görünümü

Estudio ZP: tarz Yemek Odası
Estudio ZP

Cocina antes de la remodelacion

Estudio ZP

Mutfağın önceki görünümü hiç de iç açıcı değil. Deyim yerindeyse bir mezbeleliği andırıyor. İki kişinin bile aynı anda hareket edemeyeceği kadar dar ve aynı zamanda köhne. Kesinlikle ciddi bir dönüşüme ihtiyaç duyuyor.

İşte bu da yeni hali.

Estudio ZP: tarz Mutfak
Estudio ZP

division virtual de cocina y comedor

Estudio ZP

Ev çok geniş olmasa da mutfağın ne kadar ferahladığına şahit olabiliyoruz. Buzdolabı yemek bölümüyle ve mutfak arasında doğal bir bölme oluşturuyor. Beyaza boyanmış duvarlar küçük mutfağı olduğundan daha geniş ve ferah gösteriyor. 

Artık bir yemek odaları bile var

Estudio ZP: tarz Yemek Odası
Estudio ZP

comedor

Estudio ZP

Sosyal aranı oldukça sade ama kullanılan malzemeler mekanı şık hale getiriyor. Yemek odası olarak da kullanılan alan pencerelerden bahçe manzarasına da hakim. Bu açıdan tezgah ve buzdolabının mutfak ve yemek odasını nasıl ayırdığına şahit oluyoruz. 

Küçük oturma odası

Estudio ZP: tarz Oturma Odası
Estudio ZP

living deco

Estudio ZP

Küçücük evde küçük bir oturma odası da yaratılmış. Bembeyaz oturma odası sanki Bodrum'da bir yazlığın içi gibi görünüyor.

TV ünitesi

Estudio ZP: tarz Oturma Odası

Oturma odasında TV izlemek de mümkün. Küçük bir eve yakışacak şekilde küçük bir TV ünitesi ve küçük bir TV bu işi kolaylıkla sağlıyor. Evin her tarafında küçük pencerelerde bahçenin harika manzarasını görmek mümkün.

Mutfak tezgahının manzarası

Estudio ZP: tarz Mutfak
Estudio ZP

cocina luego de la remodelacion

Estudio ZP

Bu yazıya mutfak tezgahından görülen manzarayla veda ediyoruz. Mutfak tezgahının önündeki yatay uzunluktaki pencere yemek yaparken harika bir manzaranın görülmesine neden oluyor. 

Bu projeyi beğendiyseniz, bu ev de hoşunuza gidebilir.

Bu ilgi çekici tadilat projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!