Tüm ayrıntılarıyla 70 m2'lik aile evi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tüm ayrıntılarıyla 70 m2'lik aile evi

umit atdağ umit atdağ
Modern Oturma Odası hq-design Modern
Loading admin actions …

Doğru planlama ile yapılan bir ev tüm aileler için bir barınak olabilir. Modern dekorasyon ve doğru planlama ile bir evin küçük de olsa bir ailenin tüm ihtiyaçlara cevap verebilmesi mümkündür. Bu gün homify  aracılığı ile 70 m2 lik küçük ancak modern bir dekorasyona sahip olan  muhteşem aile evini ziyaret ediyoruz.  HQ tasarım stüdyosu  tarafından hayata geçirilen bu ev projesi, uygulaması ve modern hali ile  gözlerinizi kamaştırıyor. 70 m2 lik alanın tümü verimli bir şekilde  kullanılarak  en soğuk ay olan ocak ayında – 20 dereceye kadar dayanıklı olan gaz beton ile inşa edilmesi de evin tasarruflu bir ev olarak fonksiyonelliğini ortaya koymaktadır. Küçük ama  işlevsel olan bu evi daha yakından inceleyelim.

Ana cephe

Evin ana cephesi  minimal bir ölçü düzeninde estetik tasarıma sahip olacak şekilde yapılmış.  Geniş bir yeşil alan üzerine yerleştirilmiş olan ev, yerden 50 cm yüksekte yapılarak 3 basamak ile ulaşım sağlanmış. Geniş  cam pencereler küçük olan ,ç alanın aydınlatılmasına katkı sağlarken koyu renkli çatısı ve beyaz dış cephesi evin uyumlu bir kontrasta sahip olmasını sağlamış.

Bahçe düzenlemesi

Evin arka tarafı şık bir bahçe düzenlemesi ile bir oturum alanı haline getirilip bahçenin ve açık havanın tadının çıkarılması sağlanmış. Bahçe oturum alanı için  şık bahçe mobilyaları seçilerek yeşil çim alanın ortasında muhteşem bir düzenleme yapılmış ve evin arka cephesi şık bir bahçe düzenlemesine sahip olmuş.  Bahçe aydınlatması için evin duvarına yapılan aydınlatmalardan yararlanılmış ve fonksiyonellik bahçe içerisinde de kendini göstermiş. 

Projelendirme

Evin projelendirme aşamasında  çok titiz bir çalışma yapılmış ve sonuç olarak 70 m2 olan , işlevsel, fonksiyonel ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilen bir ev ortaya çıkarılmış. Mutfak ile yemek odası bir arada olacak şekilde düşünülmüş, bu alan için yeterli m2 bırakılarak evin diğer bölümleri arasında bölümlendirilme yapılarak 70 m2 en ideal şekilde düzenlenmiş. Yatak odası, oturma odası banyo, tuvalet için  yeterli ideal alanlar bırakılmış. Bu projelendirme ışığında uygulama yapılarak  evin küçük olmasına rağmen yeterli olması sağlanmış.

Salon

Evin salon kısmı diğer odalara nazaran biraz daha büyük  düşünülmüş ve ince uzun bir oda şeklinde çok şık ve bir aileye yetecek bir salon ortaya çıkarılmış. Evin dışından baktığınızda kesinlikle bir aileye yetmeyecek bir ev diye düşündüğünüz evin salonunu içeriden gördüğünüzde ön yargılı düşündüğünüzü göreceksiniz. Şık oturma grubu ve sade tv konsolu ile dekore edilen salon evin en temel yaşam alanı haline getirilmiş.

Yatak odası

Evin yatak odası normal ölçülere sahip olacak şekilde düzenlenmiş. Bir yatak  ve tv konsolu konularak dekore edilmiş olan yatak odası, seçilen renkler ile çok uyumlu ve çok şık bir yatak odası haline getirilmiş. Tavan aydınlatması ve görsellik ön planda tutularak 70 m2 den bir cevher ortaya çıkarılmış.

Bu müstakil ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!