| homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bir rüya evi

umit atdağ umit atdağ
Modern Balkon, Veranda & Teras Excelencia en Diseño Modern
Loading admin actions …

Bu gün size sunacağımız projeye bayılacaksınız. Bir dağın eteklerine kurulu olan  ve golf sahasına bakan muhteşem rüya gibi bir eve konuk oluyoruz. Sadece mimari güzelliği ile insanı büyüleyen,  biyoklimatik tasarımlara sahip  enerji tüketimini azaltmak için  her detay özenle düşünülmüş ve evin doğal kaynaklarını kullanarak  kendi kendine yeten bir ev olması sağlanmış. Jorge Design Excellence Arambula mimarlık ofisi tarafından hayata geçirilen bu projeyi homify farkı ile irdeliyoruz.

Zarif giriş kapısı

Evin giriş kapısı oldukça zarif bir tasarıma sahip olacak şekilde projelendirilmiş. Tek kanatlı ve iki yanında cam bölmeler bulunan çelik kapı  evin ana girişini hem güvenli hem de dekoratif bir kapı haline getirmiş.  Ana giriş kapısı üzerine yapılan cam örtü evin giriş kapısının çok zarif bir kapı olmasını sağlamış.

Zarif mimari

Eve uzaktan baktığınızda muhteşem bir mimari ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bembeyaz bir kütle gibi dursa da detaylı bir şekilde incelediğinizde evin her bir bölümünün farklı bir mimariye sahip olduğunu ve bu farklı mimarinin bir bütün olarak muhteşem zarif bir  hacim oluşturduğunu göreceksiniz. Dağın eteğinde muhteşem bir görüntüye sahip olan bu evi daha yakından incelediğinizde zarafetine de daha yakından tanık olacaksınız.

Manzaralı teras

Evin batı cephesinin iki cepheyi de gördüğü noktası oval bir teras alanı olarak düşünülmüş. İki cepheye birden hakim olan alan aynı zamanda golf sahasına baktığı için 5 çayınızı yudumlarken aynı zamanda golf izleyebilir, dağın bir tarafında yer alan manzaraya bakarak kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Teras için seçilen mobilyalar de renk uyumu sağlanarak muhteşem bir kontrast oluşturulmuş.

Pergole estetiği

Evin teras alanının üzerine örtü yapılmamış ancak terasın zarif ve estetik tasarımı muhteşem bir görüntü oluşturmuş Her bir ayrıtı muhteşem görünen teras mimarisi evin en görkemli alanı olarak evin görselliğine katkı sağlamış.

İç avlu

Evin iç avlusu  geniş bir avlu olacak şekilde inşa edilmiş. Avlu bir taraftan ana girişe açılırken bir taraftan da iç bahçe iç avlu olarak kullanılıyor. İç avludan eve giriş merdiven aracılığı ile sağlanırken merdivenin siyan ve beyaz renklerde muhteşem görselliği avlunun zarafetinin artmasını sağlıyor. Korkulukların beyaz renge uyumu avlu içinde renk uyumunun tam anlamıyla sağlanmasına katkı sağlamış.

Işık ve gölge

İç avludan evin salonuna geldiğinizde mimari tasarımın  evin içinde oluşturduğu ışık ve gölge oyununu görüyorsunuz. Tavanda bırakılan aralıklar ve güneşi tepeden alıyor olması sonucunda resimdeki gibi salonun orta noktasında aralıklı bir gölge ışık alanı oluşmuş. Salonunuzda benzer bir ışık gölge alanı olduğunu düşündüğünüzde  mimari tasarımın ne kadar özen gösterilerek yapıldığını anlayabilirsiniz.

Oturma alanı

Evin içinde yaşam alanlarından ve oturum alanlarından biri olarak salonun bir köşesine manzaraya hakim bir noktada oturum alanı oluşturulmuş. Krem rengi oturma grupları ve siyah farklı tasarıma sahip ikili ortam masa grubunun uyumu ile zıt renkleri barındıran tüylü halı çok zarif bir oturma alanı oluşturulmasını sağlamış.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!