Küçük, sade ama şahane bir daire | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Küçük, sade ama şahane bir daire

umit atdağ umit atdağ
Eklektik Oturma Odası studio ferlazzo natoli Eklektik
Loading admin actions …

 Bir stüdyo daireyi işlevsel ve fonksiyonel olarak düzenlemek, dekore etmek çok emek ve zaman isteyen meşakkatli bir iştir.  Stüdyo daireler küçük olmaları, ev sahiplerinin bütün ihtiyaçlarına cevap vermek zorunda olmaları nedeniyle bütün kullanım alanı titiz bir şekilde hesaplanmalı, yerleşim planı ve bölümlendirme titiz bir şekilde yapılarak  muhteşem bir stüdyo daireye sahip olabilirsiniz. Homify bu gün bir stüdyo dairenin tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde nasıl dekore edildiğini görebilmeniz amacıyla sizleri eksiksiz ve kusursuz bir stüdyo daireye götürüyor. Her detayı ve her ayrıntıyı yakından inceleyerek kendi stüdyo dairenizi istediğiniz gibi fonksiyonel bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Ana giriş

Evin ana girişi evin dışında kalıyor olsa da mükemmel bir stüdyo daire dekorasyonu için ana giriş kapısınında çok güzel ve görsel olması gereklidir. Sade bir pencere ve krem rengi bir kapıdan oluşan giriş alanı  demir korkulukların aynı renklerde boyanması ve yeşil bitki ile oldukça sade ve uyumlu bir şekilde dekore edilmiş.

Yaşam alanı

Bir evde ihtiyaç duyulacak asgari yaşam alanı en az 12 metre kare olmalıdır Bu stüdyo daire de bu kurala riayet edilmiş ve  küçük, yeterli bir yaşam alanı oluşturulurken fonksiyonellik de unutulmamış. Kitaplık ve süslemeler ile yaşam alanı estetik açıdan bakıldığında kusursuz bir yaşam alanı olarak karşımızda duruyor. 

Yatak odası

Evin yatak odası  hemen yaşam alanının yan tarafına yapılmış ve bir ara bölme ile ayrılmadan açık bir alan olarak dekore edilmiş. Yaşam alanı yan tarafında açık bir yatak odası yapılarak hem alanın verimli olarak kullanılması sağlanmış hem de modern ve estetik bir uyku alanı yaşam alanı içine entegre edilmiş.

Renk kombinasyonu

Stüdyo dairelerin küçük daireler olması  kasvetli bir havaya sahip olmalarına neden olur. Bu durum yapılacak renk seçimleri ve kontrast uyumu ile ortadan kaldırılabilir. Resimde yer alan stüdyo daire için tercih edilen renkler açık tonlarda seçilerek dar alanın geniş görünmesi sağlanmış ve kontrast uyumu yakalanarak renk kombinasyonunun muhteşem olması sağlanmış.

Basit bir dolap

Stüdyo daire de muhafaza ve depolama alanları olarak basit bir dolap kullanılmış. Duvar içine gömülü olan dolabın yer kaplaması önlenmiş ve yer tasarrufu sağlanarak evin içinin daha fazla daralmasının önüne geçilmiş. Çekmeceli ve çok bölmeli olarak tercih edilen doğal evin genel renkleri ile uyumlu olacak şekilde tercih edilerek genel kombinasyon bozulmamış.

Mutfak

Evin mutfağı biraz önce anlattığımız dolabın da içinde bulunduğu alan olarak tasarlanmış. Dolap kapakları açıldığında ortaya mutfak rafları ve mobil mutfak çıkıyor. Mutfak bu tasarımı ile hem yatak odası hem yaşam alanı ile komşu ve yan yana bir mutfak olarak karşımıza çıkıyor.

Banyo

Evin banyosu toplamda 4 metrekareden oluşuyor. Dar bir dış alanı, basit bir lavabo, ve küvet ile banyo tüm alanı verimli bir şekilde kullanılarak dekore edilmiş. Duvar kaplaması olarak duvar kağıdı tercih edilmiş ve stüdyo dairenin banyosu oldukça görsel ve fonksiyonel olacak şekilde dekore edilmiş.

Bu stüdyo daire projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!