İnsanın içini ısıtan 7 kır evi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İnsanın içini ısıtan 7 kır evi

nihal e. nihal e.
Kırsal Evler Immofoto-Sylt Kırsal/Country
Loading admin actions …

Çoğunlukla geniş bir bahçe içinde veya ormanlık alanda inşa edilen kır evleri nostaljik olmakla birlikte doğa ile iç içe olmasından ötürü her zaman cazip olagelmiştir. Yedi farklı kır evini listelediğimiz yazıya göz atarak hayalinizdeki kır evini seçebilirsiniz.

Karlar içinde yeşil kır evi

Soğuk kış mevsimine dayanıklı ahşap ev iki katlı. Dış cephesi açık yeşil renkli binada geniş balkon ve verandalar dikkat çekici. Bu alanlara özel aydınlatması da bulunuyor.

​Gösterişli salon

Ahşap kır evinin içi de büyük oranda ahşaptan yapılma. Yalnız doğal taşlardan yapılma şömine bölümünde farklı bir malzeme kullanılmış. İki katlı olmasından kaynaklı yüksek tavanı avize seçimiyle mekanı heybetli hale getiriyor.

​Masallardan fırlama

İskandinav ülkelerindeki kır evlerinde sık rastlanılan büyük saz çatılar evlere masalsı bir hava katmış. Dış cephesi bembeyaz evin bakımlı güzel bahçesi de her görenin içini açacak cinsten.

​Zarif yemek odası

Ev yeterince geniş olsa da iç mekan baştan sona beyaz olarak dekore edilmiş. Mutfağın karşısına denk gelen yemek odasında kır evlerine özel doğal ahşap masa dikkat çekiyor. Diğer tüm mobilyalar son derece zarif seçimler. Yuvarlak lamba ise odanın odak noktası.

​Sıra dışı kır evi

Farklı mimarisiyle dikkat çeken bu örnek, modern materyallere gerek duymadan doğal malzemelerle de özgün tasarımlar yapılabileceğini ispat ediyor. Her ne kadar eğilimli çatısından ötürü çok basık da görünse aslında ferah bir bina.

Rustik salon

Krem renkli yumuşak kanepeleri hariç tüm eşyalar ahşaptan yapılma denebilir. Koyu tonlu ahşap koltuk ve duvarlarla kontrast oluşturuyor. Televizyon ünitesi yerine niş bulunan duvar ilginç bir dekor meydana getirmiş.

​Taş ev

Kır evlerinde genellikle ahşap kullanımı yoğun olsa da taş evlere de rastlayabiliyoruz. Resimdeki ev iki katlı olup son derece geniş bir bina. Özellikle ön kısımda yine taştan yapılma sütunlar dikkat çekici.

​Artistik salon

Bir kır evinde görmeyi ummadığımız çarpıcılıktaki salon dekorasyonu gerçekten çok etkileyici. Odanın merkezinde bulunan devasa şöminenin görkemli bir tasarımı var. Yarısı saydam gibi duran metal merdiven ise bir o kadar müthiş. Şöminenin üzerindeki soyut resim salonun sanatsal stilini vurgulamış.

​Kırmızı tuğla duvarlar

Saz çatısı ve kırmızı tuğla duvarlarıyla ilgi çekici olan kır evinin büyük pencereleri var. Bu sayede doğal gün ışığından bolca yararlanıyorlar.

​Manzara karşı kitap okumak

Resimde gördüğünüz uzun oda evin çalışma odası. Büyük camlara denk gelen kitaplarla dolu raflar insana huzur veriyor. Böyle bir manzara eşliğinde kitap okumak şüphesiz çok keyifli olur. Tek ihtiyacınız belki sıcak bir kahve.

​Modern kır evi

Büyük çatısı kır evine dışarı kapalı bir karakter katsa da sıcak havalarda gölge oluşturmak için ideal görünüyor. Çatıya destek olan beyaz sütunlar eve özgünlük katmış. Bahçe ise bakımlı ve güzel.

​Büyük salon

Ahşapla kaplı geniş salonun kemerli bir çatısı var. Bir duvar tamamen şömine için ayrılmış. Renkli taşlarla süslenen şömine dekoratif açıdan başarılı. Odanın her iki tarafında sürgülü cam kapılar bulunuyor. Bu sayede salon aydınlık hale gelmiş.

​Doğa içinde

Tamamen doğal ortam içinde inşa edilmiş ev aslında oldukça eski. Dış cephesi taş kaplı evin balkonlarındaki ahşap çitler birbiriyle uyumlu tasarlanmış.

​Nostaljik yatak odası

Kilim gibi geleneksel öğelerle döşenmiş yatak odası günümüzün dekorasyon stillerinden oldukça farklı. Bununla beraber tam da bu sebeple oldukça orijinal.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Özgün ve olağanüstü aile evleri’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu kır evlerinden siz hangisini en çok beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!