Rustik bir mutfak için kopya çekebileceğiniz 10 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Rustik bir mutfak için kopya çekebileceğiniz 10 fikir

Aydin Sanli Aydin Sanli
Orford | A Classic Country Kitchen With coastal Inspiration Klasik Mutfak Davonport Klasik
Loading admin actions …

Mutfak tüm ailenin bir araya geldiği, yemek yeyip, sohbet ettiği önemli bir alan. Hele ev hanımları için vakitlerinin çoğunu geçirdikleri bir bölüm. Mutfaklar farklı tarzlarda dekore edilebiliyor. Bunlardan biri de rustik tarz. Rustik tarz kısaca kır evi tarzı olarak özetlenebilecek bir tarz. Açıkta bırakılan ahşap kolon ve kirişlerin, sıvanmamış taş ve tuğla duvarların karakterize ettiği tarz mutfaklara çok yakışıyor. Mutfakta doğallığın hakim kılınmasını sağlayan bu tarzda mutfaklar yaratmak çok da zor değil. Taş, ahşap, fayans ve porselen kullanarak kolayca yaratabilecek bu tarz mutfaklar için 10 farklı örnek hazırladık. Siz de mutfağınızı rustik bir cennete çevirmek istiyorsanız bu ipuçlarını kaçırmayın.

1. Duvarlarda fayans kullanın. Temizliği kolay olur. Mutfak gereçleri için ahşap raflar kullanın. Üzerindeki malzemelerle hoş bir doku oluşturur.

Bu mutfak tasarımıyla son derece sıcak duruyor. Bir filmden çıkmış gibi görünen bu mutfak kendine has bir karakter taşıyor. Ahşap tezgah kaplamaları da rustik tarzla uyum sağlıyor.

2. Farklı dokular kullanarak kontrast yaratın.

Rustik illa ki de eski anlamına gelmiyor. Modern unsurlar rustik tarzla birleştirilip harikalar yaratılabilir. Bu mutfakta yer alan sıvanmamış tuğla duvar, odun sobası ve yerdeki parke döşeme modern unsurlarla uyum sağlıyor.

3. Mutfak alanını doğru kullanın. Depolama çözümlerini akılcı yerleştirin. Küçük bir mutfağı bile bir harikaya çevirebilirsiniz.

Pippy oak island kitchen Kırsal Mutfak Churchwood Design Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi
Churchwood Design

Pippy oak island kitchen

Churchwood Design

İyi bir mutfak yaratmanın yolu alanın her santimetresini etkili kullanmaktan geçer. Tezgahların altını mümkün olduğunca depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

4. Detaylar fark yaratır. Duvardaki seramik tabaklar, küçük kahve masası bu mutfakta fark yaratıyor.

A design of the private house in the settlement of the closed type .Anarchi&I. Maltsev Rustik Mutfak AnARCHI Rustik
AnARCHI

A design of the private house in the settlement of the closed type .Anarchi&I. Maltsev

AnARCHI

Fark ayrıntılarda gizlidir. Mümkün olan her yere seramik tabaklar yerleştirmek çok iyi bir yoldur. Koyu renkli ahşap masa bu canlı renkli tabaklarla hoş bir kontrast oluşturuyor.

5. Mutfağınıza aydınlatma çözümleriyle hoş bir dokunuşta bulunabilirsiniz. Farklı ışıklandırmalarla mutfak ve yemek bölümünü birbirinden ayırabilirsiniz.

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration Klasik Mutfak Davonport Klasik Ahşap Ahşap rengi
Davonport

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration

Davonport

Farklı bölümleri bir araya getirmek için her bölümde de aynı malzemeyi kullanabilirsiniz. İki mekan arasındaki farkı da farklı aydınlatma çözümleriyle ortaya koyabilirsiniz. 

6. Dolaplarınızda beyaz renk kullanın. Beyaz her daim asil görünür.

Ahşap renginden ziyade dolaplarınızı beyaz renkte tercih etmenizi şiddetle öneririz. Bu beyaz dolapları koyu granit tezgahla tamamlayabilirsiniz. Bu kontrastla tüm alana ferahlık kazandırabilirsiniz.

7. Çok sayıda detayla mutfağınız güzelleştirebilirsiniz. Rustik lambalar, kilimler ve iç açıcı aksesuarlarla mutfağınız dekore edebilirsiniz.

Filiz Ozcan Yaz Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Filiz Ozcan Yaz

Bilgece Tasarım

Mutfağınızı güzelleştirmenin bir yolu da mutfağa olabildiğince kişisel dokunuşta bulunmaktır. Bu dokunuşları iyi de aydınlatırsanız, mutfağınız çok güzel bir mekana dönüşebilir.

8. Rustik ahşaba evet deyin. Görsel etkisi beklentinin üstünde olacaktır. Ahşap ve çelik her zaman hoş bir kontrast oluşturur.

İki farklı malzeme arasında kontrast yaratmayı sevenlere ahşap ve çeliği seçmelerini öneririz. Modern bir avize de dengeyi sağlayacak mutfağınıza şık bir görünüm sağlayacaktır.

9. Rustik ve konforlu bir mutfağın keyfini çıkarın.

Lucky 4 Ranch Rustik Mutfak Uptic Studios Rustik
Uptic Studios

Lucky 4 Ranch

Uptic Studios

Tüm ev işlerini sorunsuz halledebileceğiniz konforlu bir mutfağa sahip olmak gibisi yoktur. Yemek odası olmaksızın bir mutfak adasıyla bu ihtiyacın karşılanması sağlanabilir.

10. Mutfağa biraz renk katın ve monotonluktan uzaklaşın.

Akdeniz Mutfak Pixcity Akdeniz

Rustik mutfaklarda ahşap, taş ve tupla çok kullanılan malzemeler. Mutfağınızın bu pastel tonlu materyallerle monotonluğa düşmemesi için ahşapları boyayıp mutfağa renk katabilirsiniz. 

Daha fazla rustik mutfak için tıklayın.

Bu rustik mutfak fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!