Sıkıcı bir bahçeden bir cennete

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sıkıcı bir bahçeden bir cennete

Aydin Sanli Aydin Sanli
freiraumgestalter.com
Loading admin actions …

Frankfurtlu bir aile sıradan bahçelerinden sıkılıp bir homify uzmanından yardım almaya karar vermiş. Bahçelerini nasıl dönüştürebilecekleri konusunda tatmin edici hizmet alan aile bu projenin gerçekleşmesine karar vermiş. Projeye göre bakımsız çimlik alan ortadan kaldırılıp, yüksek kaliteli ahşapla kaplanmasına karar verilmiş. Bu değişiklik sonucunda bahçe modern ve tarz bir görünüme kavuşmuş. Gelin bu dönüşüm projesini hep birlikte görelim.

Önce: Basit çimenlik

Daha önce bahçede dümdüz bir çimenlik alan vardı. Bu haliyle çok sıkıcı görünen bahçenin modern bir görüntüye kavuşması lazım. homify uzmanları da bu kanıya varmış olacak ki, kolları sıvayıp harika bir dönüşüm projesine imza atmışlar. 

Önce: küçük avlu

Taş döşeli avlu hem küçük hem de oldukça eski görünüyor. Miadını dolduran avlu 13,5 metrekarelik alanıyla artık ev sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayamaz olmuş. Modern olmaktan çok uzak olan avlu gökyüzünün altında huzurlu akşamlar sunmaktan çok uzak.

Sonra: Adeta bir vaha

İşte bahçenin şimdiki görünümü. Büyük bir dönüşümden geçmiş. Çimenlik alan ve avlunun büyük kısmı ahşapla kaplanmış. Hem sağlamlık hem de deforme olmayışı ahşap malzemeyi dış alan kullanımı için ideal bir malzeme haline getiriyor. 13,5 metrekarelik alandan 40 metrekare kullanım alanına çıkan bahçe keyifli yaz günlerini bekliyor. Ayarlanabilir şezlong sayesinde gündüzleri güneşlenmek, geceleri de yıldızları seyre dalmak mümkün. 

After: Avluya gelen şıklık

Bahçenin yeni hali ev sahiplerinin isteklerini tam olarak karşılıyor. Sanki evin bir uzantısı haline dönüşen avlu sıcak yaz günlerinde keyif yapmak için birebir. Aile artık burada çim biçme derdinden uzak, yabani otları düşünmeden bir araya gelebilecek, güneşli günlerde güneşlenebilecek, kitap okuyup, yazın keyfini sürebilecek. Bu bahçe dönüşümünde yeşillik azaltılmış gibi görünse de yeni eklenen ağaç ve sarmaşıklarla bahçenin yeşilliği de daha düzenli ve iç açıcı hale getirilmiş.

Sonra: Doğal ve dingin ortam

Bahçedeki ahşap dekorasyonun tamamıyla uyum sağlıyor. Doğal, sıcak ve tarz sahibi bir görüntüsü var. Sıcak yaz günlerinde yalın ayak dolaşma imkanı veren ahşap çok da sağlıklı bir malzeme. Ahşap mantar ve bakteri oluşumuna da meydan vermiyor. 

Başka bahçe fikirleri için şu yazıyı da öneriyoruz.

Bu bahçenin göz kamaştırıcı değişimini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!