Davetkar girişler için 10 cazip kapı modeli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Davetkar girişler için 10 cazip kapı modeli

Meral Eser Meral Eser
Modern Pencere & Kapılar BLOS Arquitectos Modern
Loading admin actions …

Özellikle bizleri ziyarete gelenler için davetkar bir giriş alanı sunmak önemlidir. Şık karşılama unsurlarını sağlamada en önemli yeri kapı modeli tutar. Hangi stil ve tarzla uyumlu olduğu ve bulunduğu çevre ile ilişkisi bakımından kapı modelleri geniş bir yelpazeye yayılıyor. Bir evin girişini davetkar hale getirmek için bulunduğu çevre ve eğer bulunuyorsa bahçe peyzajı da önem arz eder. Göze hitap eden kapı modelleri için estetik, güvenlik, dayanıklılık ve fonksiyonellik aranılan özelliklerdir. Davetkar girişler için ilgi çeken kapı modellerini bir araya getirdik, fark yaratan modelleri ile özgün tasarımları incelemek için alt başlıklarımızı gözden geçirelim.

1. Siyahın asaleti

Boscolo: modern tarz , Modern
Boscolo

Upper Park, Loughton

Boscolo

Şık karşılama unsurları davetkar bir girişle sağlanır. Siyahın zarafeti seçkin bir kapı modeli ile öne çıkıyor. Özellikle koyu renkli tasarımlarla ilgilenenler için görkemli bir kapı modeli. Samimi bir karşılama için evin dekorasyonu kadar kapı girişinde samimi bir karşılama ve davetkar bir giriş alanı tasarlamak için öne çıkan modellerden.

2. Modern stil

HORMANN Modern

Gerek tasarımıyla, gerek geometrik formlar içeren dizaynı ile dikkat çeken modern stil  bir kapı. Sade ve basit çizgilerle şık tasarımlar oluşturmak için modern stil, minimalist çizgilerden faydalanabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra farklı stilleri bir araya getiren giriş alanı dekorları ile eklektik unsurlar içeren bir dizayn anlayışı katkı sağlayabilir.

3. Ahşabın zarafeti

Kolay şekil alabilirliğinin yanı sıra, büyüleyici ve göz alıcı tasarımlar ahşap kapı modelleri ile mümkün. Nötr grilerle ahşabın sıcaklığının bir araya geldiği örneğimizde, soğuk ve sıcak detayları ile denge unsuru sağlanıyor.

4. Natürel dokunuşlar

Doğayı davet eden tasarım, natürel dokunuşlarla mümkündür. Daha davetkar bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bahçe peyzaj mimarisine özenin veya süs bitkileri ile dekoratif fikirleri değerlendirin.

5. Ferforje detayları

Bu örnekte gördüğünüz kapı modelinde iki klasik materyal kullanılmış. Ahşap ve ferforjenin klasik stil ile uyumlu çalışmaları, işçilik detayları ile zenginleştiriliyor. homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen, birçok farklı stil ve tarzda ev dekorasyonu örnekleri bulabilir, ilginizi çeken dekor fikirlerini değerlendirebilirsiniz

6. Buzlu cam farkı

Modern Doors Ltd: modern tarz , Modern
Modern Doors Ltd

Malton Diamond Double Side Panel Door Set

Modern Doors Ltd

Işıl ışıl bir karşılama için şeffaf materyallerle özenli ışıklandırılan bir giriş oldukça etkilidir. Buzlu cam ve ahşabın bir arada kullanıldığı kapı modeli ile ferah ve iç açan bir giriş alanı dekore ediliyor. Klasik stil cazibe ile buluşan bu kapı modelinde altın rengi detaylar da kullanılmış.

7. Döner kapı

Özellikle geniş açıklıkları geçmede akılcı çözümler sunan döner kapı modellerinden biri ile devam ediyoruz. Doğal ışığı muntazam alan cam kapılar, oldukça kullanışlı ve estetik.

8. Yaratıcı tasarımlar

Örnek görselde bir İngiliz telefon kulübesinden esinlenerek tasarlanan çarpıcı bir kapı modeli bulunuyor. Özgün ve yaratıcı tasarımlar için fark yaratan modelleri değerlendirmek, bulunduğu alan ile uyum ve ahenk içinde dekore etmek isteyenler için öne çıkan örneklerden.

9. Katlanır kapı

İhtiyaca göre zeminin alanında fazla yer kaplamayan kapı modelleri arasında sürgülü kapılar ve katlanır kapı modelleri yer alıyor. Daha geniş giriş alanları oluşturmak için de katlanır kapılar oldukça kullanışlı. Katlanan kanatlar vasıtasıyla geniş ve büyük bir kapı kanadının kaplayacağı alandan yer kazanılıyor. Ayrıca estetik bir görünüme sahip.

10. Kemerli kapı

Rustik stil etkileri ile zamansız bir kapı modeli. Günümüzde dönemsel izler taşıyan kapı modelleri sıcak ve samimi bir atmosfer sunuyor. Buradaki antik kapı modeli ile eşsiz bir karşılama dizayn edilmiş. Fark yaratan kemerli kapı modeli karakteristik özellikler taşırken, antik öğelerle uyumlu aksesuarlarla giriş alanı göze hitap edecek şekilde dekore ediliyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Anadolu’nun ortasında Amerikan tarzı yaşam' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu giriş kapıları arasında sizin favoriniz hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!