Rüyalarınızı süsleyecek bir aile evi | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Rüyalarınızı süsleyecek bir aile evi

Özlem K. Özlem K.
Menora Residence Modern Koridor, Hol & Merdivenler Moda Interiors Modern
Loading admin actions …

homify 360 sayfamızın bugünkü konuğu mimarlık ve mühendisliğin bir sanat eserine nasıl dönüştürülebileceğine kanıt oluşturan muhteşem bir konut. Sayfamıza çok uzaklardan, Batı Avustralya'nın Perth ilinden gelen bu konut, mimarlık firması Moda Interiors tarafından tasarlanıp inşa edilmiş. Muazzam br genişliğe sahip olan ve her bir ayrıntısı özenerek tasarlanmış bu villayı gelin oda oda daha yakında inceleyelim.

Eklektik bir cephe

Menora Residence Modern Evler Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Konutun oldukça hareketli bir cephesi var. Değişik formlarda geometrik şekiller, beyaz, antrasit ve pas kızılı gibi kontrast renkler ve farklı dokular bir arada kullanılarak dikkatlerini üzerine çeken, sıra dışı bir cephe oluşturulmuş. Konutun caddeye bakan ön cephesinde cam diğer kısımlara oranla daha az kullanılarak büyük ölçüde mahremiyet de sağlanmış. Otopark girişinin hemen solunda kalan ufak çim bahçe ve ağaç, doğal formları ile konutun keskin hatlara sahip yapısına büyük bir tezat oluşturarak bu birliğe bir sanat eseri havası katıyor.

Açık planlı bir yaşam alanı

Menora Residence Modern Mutfak Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Konutun geniş yaşam alanı açık planlı olarak dizyn edilmiş. Geniş bir mutfak ile konforlu oturma odasını ayıran tek şey ada ünite. Hem iki mekan arasında seperatör görevi hem de kahvaltı barı olarak işlev gören mutfak adası tıpkı evin ön cephesi gibi beyaz, antrasit ve kızıl tonlarına sahip. Alt kısımları ise dolpalr ve çekmeceler ile tamamlanan ada ünite mutfağa ekstra depolama alanı ve tezgah da sağlıyor.

Verandaya uzanan yaşam alanı

Menora Residence Modern Balkon, Veranda & Teras Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Açık planlı iç mekan yaşam alanı geniş cam kapılar ile açık planlı bir dış mekan oturma alanı ile birleşiyor ve bu transparan ayrım iki mekanın arasındaki sınırların adeta ortadan kaybolmasını sağlıyor. Aynı şekilde, tamamen camdan oluşan çerçevesiz korkuluklar sayesinde manzara ile veranda arasında da hiçbir sınır kalmıyor. Verandada yer alan ikinci mutfakta, sol köşede yer alan kubbe çatılı bir de pizza fırını bulunuyor.

Geniş mutfak

Menora Residence Modern Mutfak Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Konutun mutfağında beyaz renkli dopalar tercih edilmiş ve bu beyaz dolaplar sert bir kontrast oluşturacak şekilde siyah bir tezgah ile tamamlanmış. Üst dolap üniteleri ile tezgah arasındaki duvar ise komple cam, bu sayede de mutfak mükkemmel şekilde doğal gün ışığı alabiliyor. 

Home ofis

Menora Residence Modern Çalışma Odası Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Konutun son derece şık, stil sahibi bir de ofis odası bulunuyor. Bu home ofis katlanır kapılar aracılığıyla antreden ayrılıyor. Bu alanda ahşap parkeye koyu renkli mobilyalar eşilik ediyor. Fotroğrafta arka planda görünen antre ise boydan boya cam penceresi ve yüzen ahşap merdivenleri ile muhteşem bir dekorasyona sahip. 

Yatak odaları – 1

Menora Residence Modern Yatak Odası Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Evin yatak odalarının her biri farklı bir stilde dekore edilmiş. Fotoğrafta görmüş olduğumuz bu yatak odası kelebek çizimleriyle dolu duvar kağıdı, rengarenk yatak kırlentleri ve mor yün battaniyesi ise sımsıcak bir atmosfer sahip. 

Yatak odaları – 2

Menora Residence Modern Yatak Odası Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Ebeveyn yatak odasında ise daha koyu renkler ve daha ciddi bir atmosfer sözkonusu. Yüksek yatak başı, devasa halı, bir duvarda damask duvar kağıdı, diğer duvarda modern bir çizim ve pirinç aydınlatma elemanı ile bu yatak odasında hem klasik hem de modern dekoratif detaylar görmek mümkün.

Muazzam bir antre ve merdivenler

Menora Residence Modern Koridor, Hol & Merdivenler Moda Interiors Modern
Moda Interiors

Menora Residence

Moda Interiors

Bu muazzam konutun en çarpıcı mekanlarında biri de antresi. İki kat yüksekliğindeki yekpare cam pencere antre boyunca devam ediyor. Mermer zemine sahip bu alanda ahşap merdivenler yükseliyor; bu iki malzemenin oluşturduğu tezat kusursuz bir dekorasyon yaratmış. Merdivenler son dönemim en trendi tasarımlarından olan yüzen merdiven şeklinde. Bu alandaki yüzen merdivenler, dayalı oldukları duvar komple cam olduğu için cam boyunca devam eden metal bir parçaya monte edilmiş. Bu parçanın camda kötü görünmemesi içinse cam boyunca onu kesen başka parçalar daha eklenmiş. Sonuç: Bir problematiğin kusursuz çözümü.

Son dönemin en trendi merdiven çeşitlerinden biri olan yüzen merdivenlerle ilgili ’15 fantastik yüzen merdiven modeli’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu aile evi projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!