Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop – Modern Wooden House (Modern Ahşap Ev): modern tarz Mutfak

Her mutfağın ihtiyacı olan 12 pratik fikir

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

Daha kullanışlı ve daha şık mutfaklar oluşturmak için homify sayfalarında yer alan muhteşem tasarımlardan ilham alabilir, uygun olan modelleri kendi mutfaklarınıza adapte edebilirsiniz. Yeni bir mutfak yaptırmayı düşünüyorsanız, homify Odalar sayfalarındaki Mutfak sekmesine göz atmayı unutmayın. Bu sayfamızda çalışmalarını homify'da sergileyen tasarımcıların en güzel örnekleri sizler için bir araya getirdik. En geniş kapsamlı mutfak tadilatlatı ve birbirinden değişik mutfak modelleri için Dergi sayfalarındaki Mutfak sekmesine de uğramayı unutmayın.

1) Tegzahın altında gizli ikinci bir tezgah

Eğer mutfağınız küçükse ya da tezgahlarının kısıtlıysa, tezgahın altına gizli, ilk bakışta kulpu nedeniyle bir çekmece gibi görünen bir tezgah daha yaptırabilirsiniz. Fotoğrafta harika bir örnke mevcut. Bu tezgah arzu edilirse ufak bir mutfak masası olarak da kullanılabilir.

2) Tavan barı

Profesyonel mutfaklardaki tavandan asılan çelik rafların mutfağınıza biraz fazla geleceğini düşünüyorsanız, yine tavana monte edilen U şeklindeki bir bar da aynı görevi görecektir.

3) Ada ünite

Harvey Jones Kitchens: klasik tarz tarz Mutfak
Harvey Jones Kitchens

Shaker kitchen by Harvey Jones

Harvey Jones Kitchens

Geniş bir mutfakta hem ekstra tezgah görevi görecek hem de altındaki dolap ve rafları sayesinde depolama alanı olarak da kullanılabilecek ada üniteler de oldukça pratik ve şık bir görünüm sağlıyor.

4) Tava askısı

Rencraft: akdeniz tarzı tarz Mutfak
Rencraft

Mediterranean Style

Rencraft

Endüstriyel tasarımlardan hoşlanıyorsanız, profesyonel mutfakların olmazsa olmazı, tavandan asılan çelik raflar da son derece pratik ve dekoratif. Kancalarla tüm tavalarınızı bu rafa asabilir, üst kısmında da tencerelerinizi depolayabilirsiniz. Muhteşem bir görünüm için özellikle bakır tava ve tencereler seçimleri yapın.

5) Öne doğru çıkan kiler tipi dolaplar

Ada Ahşap – ANTRASIT MUTFAK: modern tarz Mutfak
Ada Ahşap

ANTRASIT MUTFAK

Ada Ahşap

Büyük dolapların tek büyük dezavantajı, arkalarda kalan malzemelerin asla görünmemesidir. Bu malzemleri çıkarmak için önlerindeki birçok diğer malzemyi önceden boşaltmak gerekiyor. Bunu engellemenin yolu ise, kiler tipi, raylar üzerinde öne doğru açılan çelik sepetler.

6) Öne doğru çıkan çelik sepetler

simplehuman: modern tarz Mutfak
simplehuman

50.2cm pull-out organiser

simplehuman

Üç sıra halinde sepetler yerine, her bir eşyanız için daha küçük sepetler de yaptırabilirsiniz. Bu tasarım özellikle büyük blender, mikser, mutfak robotu, dondurma makinesi, pop korn makinesi gibi küçük boylu elektrikli eşyaların pratik bir şekilde çıkarılıp sonra da kolayca geri konulabilmesi için ideal.

7) Duvar boyunca dar bir raf

Mutfağınızda boş bir duvar varsa, tabandan tavana kadar ya da mutfağınıza uygun şekilde, yarım boy, dar bir raf sistemi kurabilir, bu kısmı kiler olarak kullanabilirsiniz.

8) ​Şık takımlarınız için aydınlatmalı dolap

Lisa Melvin Design : modern tarz Mutfak
Lisa Melvin Design

Bespoke Liquor & Drinks Cabinet

Lisa Melvin Design

Şık cam bardaklar, karafları ve varsa kristallerinizi sergilemek için LED şeritler ile aydınlatılmış bir raf da çok hoş bir görünüm oluşturacaktır.

9) İşlevsel dolap kapakları

Lewis Alderson: klasik tarz tarz Mutfak
Lewis Alderson

Surrey kitchen

Lewis Alderson

Dolap kapaklarına mınte edilebilecek daracık bir raf sistemi baharatlarınız ve diğer küçük boylu mutfak eşyalarınız için ideal olacaktır.

10) Geniş kapaklar ile kaplı çekmece, tezgah ve raflar

De Rosee Sa: modern tarz Mutfak
De Rosee Sa

Hillcrest

De Rosee Sa

Eğer mutfağınızı jilet gibi görünmesini istiyor, tezgahın üstünde ve ortalıkta eşya olmasından hoşlanmıyorsanız, tüm raflarınızı ve tezgahlarınızı kapatacak katlanıp tipte dolap kapaklı bir mutfak yaptırabilirsiniz.

11) Oynak başlıklı bir armatür

Spiralli el duşu modeli ile profesyonel mutfaklardan ev mutfaklarına giriş yapan oynar başlıklı armatürler de hem muhteşem görüntüleri hem de pratk kullanımları ile son yılların en popüler mutfak musluklarından. 

12) Kara tahta

Dekoratif olarak harika, işlevsel olarak da son derece kullanışlı. Eksikleri, alınacakları yazabileceğiniz, isterseniz motive edici sözler ya da özlü sözler ile süslyebileceğiniz bir kara tahta da mutfakların yeni nesil dekorastif aksesuarlarından. 

Bu yazımız ilginizi çektiyse, ’Küçük mutfaklar için 7 ekonomik ipucu’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu pratik mutfak fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!