Ahşap sevenlerin bayılacağı bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ahşap sevenlerin bayılacağı bir ev

umit atdağ umit atdağ
PM Arquitetura:  tarz Multimedya Odası
Loading admin actions …

Günümüzde canlılık ve renk cümbüşleri evlerimizde trend bir moda akımı olarak yerini almıştır. Küçük bir ev veya büyük geniş lüks bir evin düzenlenmesi ve dekoratif bir ev haline getirilmesi için  çok fazla zaman ve emek harcanması gereklidir. Bu gün homify aracılığı ile büyük ve lüks evlerin dekorasyonlarını incelemek için lüks bir eve konuk oluyor ve bu evin tüm detaylarını yakından inceliyoruz. PM Arquitetura tarafından dekore edilmiş olan bu evin tüm özellikleri yakından inceleyerek evimizin daha görsel ve daha dekoratif bir şekilde dekore edilmesi için yapılması gerekenler hakkında fikir sahibi oluyoruz. Brezilya'nın  tropikal bir bölgesinde yağmur ormanları içinde bulunan bu evi yakından inceleyelim.

Görsel ahşap kapı

Evin ana giriş kapısı oldukça geniş ve büyük bir kapı olarak tasarlanmış olduğunu göreceksiniz. Yarı cam yarı ahşap olan kapı tasarımı , özel işlemeler ile yapılmış ve  evin ana giriş bölümünün etkileyici bir güzelliğe sahip olması sağlanmış. Kapı kenarına özel bir aydınlatma yapılarak evin görselliği ve şıklığı artırılmış.

Salon şıklığı

Evin ana girişinden içeri girdiğinizde karşınıza yağmur ormanlarının doğallığını barındıran şık bir dekorasyon çıkıyor. Zeminin ahşap malzeme ile kaplanması ve tuğla duvarın zarafeti birleştirilerek evin oldukça zarif bir salona sahip olması sağlanmış. Salon girişinde yer alan hasır koltuk evin geleneklerine ve köklerine bağlı bir dekorasyon ile güzelleştirildiğini ortaya koyuyor.

Oturma odası

Oturma odası salona göre biraz küçük olsa da çok şık bir şekilde dekore edilerek geniş alanlar oluşturulması sağlanmış. Televizyon ünitesinden kullanılan tüm  mobilyalara kadar ahşap içerikli olmasına özen gösterilmiş ve evin doğallığının bozulması önlenerek şık bir oturma odası olması sağlanmış.

Yemek masası

Ev oldukça geniş bir ev olduğu için yemek masası da 12 kişiye yetecek büyüklükte  dizayn edilmiş. Ahşap olarak tercih edilerek evin genel konseptine uygun olması sağlanan  yemek masası evin en özel mobilyası olarak sizi karşılıyor. Sandalye takımı  ve masa süslemesi evin yemek odası olarak düzenlenen bu bölümünü şık ve zarif bir alan haline getirmiş.

Mutfağın estetiği

Ev çok büyük bir ev olmasına karşın mutfak bölümü çok küçük olarak düşünülmüş. Açık bir mutfak dekorasyonu ile mutfağın ışıl şıl ve doğal bir aydınlığa sahip olması sağlanmış. Bir mutfak adası ile evin konseptine uygun olarak düzenleme yapılmış ve hem işlevsel hem de çok estetik bir mutfak ortaya çıkarılarak evin en özel alanlarından biri olması sağlanmış.

Veranda mutfağı

Ev geniş bir ev olduğu için  veranda ve bahçe de yemek yenilmesi, ailecek keyif yapılması için özel bir tasarım ile veranda mutfağı yapılmış. Hem veranda hem de bahçe alanına hizmet veren bu mutfak biraz küçük ve basit bir formda olmasına rağmen işlevsel bir mutfak olarak hizmet verecek kapasiteye sahip.

Şarap mahseni

Şarap mahseni her evde bulunmayan ancak büyük ve lüks evlerde çok tercih edilen bir alandır. Bu evde de bir mahsen yapılmış ve şaraplar bu mahsende muhafaza edilmiş. Mahsen de dahi genel konsepten ödün verilmeden ahşapların yoğun olduğu bir dekorasyon yapılarak evin çok şık bir mahsene sahip olması sağlanmış.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!