Sıcak ve samimi bir salon 12 parlak fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sıcak ve samimi bir salon 12 parlak fikir

nihal e. nihal e.
Nişantaşı Evi Modern Oturma Odası İndeko İç Mimari ve Tasarım Modern
Loading admin actions …

Salonunuz ister küçük ister büyük olsun her bir oda için hayal ettiğinize uygun bir dekorasyon çözümü mutlaka vardır. Bugün size sıcak ve davetkar salonlar için uygulayabileceğiniz 12 fikir derledik. Şimdi sırayla başlıklara bakalım.

​Yumuşak tonlar

İçten ve davetkar bir atmosfer oluşturmak için yumuşak renkler seçmek her zaman işe yarar. Özellikle büyük bir oturma odanız varsa. Çünkü büyük odalarda çok fazla mobilya ve aksesuar olur. Tüm eşyalar baskın renklerde olursa konuklarınız göz karmaşası yaşayabilir. Onun yerine büyük salonlar için bu örnekte olduğu kahverengi/bej tonları daha sıcak duracaktır.

​Sanatsal objeler

Herkesin kişiliğine göre farklı bir oturma odası dekorasyonu vardır. Kimisi sadelikten hoşlanırken kimisi de çağdaş bir dizayn tercih eder. Resimdeki salon stili de modern yaşama oldukça uygun. Duvarlar ve koltuklar yine açık tonlarda. Duvarda ateş kırmızısının yoğun olduğu soyut bir resim bulunuyor. Modern ve estetik bir görüntü için sanatsal objelerden her zaman yararlanabilirsiniz.

​Desen kullanımı

Bir başka salon dekorasyonunda yatıştırıcı kahvelerin ağırlıkta olduğu bir stil görüyoruz. Kahverengi ve bejler hem sakinleştirici hem de sıcak bir ambiyans yaratmakta başarılı renklerdir. Ancak salon tamamen tekdüze olmamalı. Bu gibi pek fazla canlı renk olmayan odalarda desen kullanarak salonu sıkıcı olmaktan kurtarabilirsiniz. Bu örnekte de desenli halı kullanılarak salona özgünlük katılmış.

​Fotoğraf albümleri

Renkler dışında oturma odalarını güzelleştirip samimiyet katan başka unsurlar da vardır. Örneğin sevdiklerinize ait anıların olduğu çeşitli fotoğraflar. Bu gibi albümleri çerçeveleterek salonuna asabilirsiniz. Böylece her baktığınızda yakınlarınız aklınıza gelir.

​Nostaljik ekose

THE OWLETS HOLIDAY COTTAGE RENOVATION Kırsal Oturma Odası Interiors at Nine to Eleven Kırsal/Country
Interiors at Nine to Eleven

THE OWLETS HOLIDAY COTTAGE RENOVATION

Interiors at Nine to Eleven

Ne modern ne de klasik yalnızca sıcaklık hissiyatı veren bir salon tarzı için kırsal stil doğru bir tercihtir. Özellikle eski zamanları hatırlatan ekose ile birlikte.

​Canlı sarı

Her ne kadar şimdiye dek gördüğümüz örneklerde yumuşak tonlardan gitsek de resimdeki gibi küçük ve mütevazi bir salonunuz varsa ve biraz daha dinamizm katmak istiyorsanız canlı renklerden faydalanabilirsiniz. Bu salon küçük boyutlu olduğu için baskın renkler göz kalabalığı da yaratmaz. Baskın sarılarla kontrast sağlayan siyah koltuklar doğru bir seçim.

​Renkli minderler

Bu salon örneği ise bir öncekine göre daha büyük. Geniş alana uygun olarak büyük ve konforlu bir oturma grubu seçilmiş. Eğer dikkat edilirse perdelerden halıya dek çoğu eşya yumuşak tonlarda. Bununla birlikte sönük kalmaması için koltuklara rengarenk minderler yerleştirilerek sıradanlıktan kurtarılmış.

​Tuğla duvar

Exposed Brick With Copper Highlights Modern Oturma Odası Gracious Luxury Interiors Modern Tuğla
Gracious Luxury Interiors

Exposed Brick With Copper Highlights

Gracious Luxury Interiors

Her salon türüne göre bir dekorasyon çözümü vardır. Örneğin küçük alanlara çok fazla sadelik gitmezken büyük odalarda da canlı renkler karmaşa yaratabilir. Bu örnekte tuğla duvar şömine önündeki kanepe grubunu görüyoruz. Zarif ve sade kanepe seçimi biraz da tuğla duvardan rol çalmamak için.

​Sticker

Bu oturma odası duvardaki sticker olmasa gayet sıradan olabilirdi. Çünkü beyaz duvarları tamamen çıplak ve fazla boş görünüyor. Duvardaki yazı ve figürler ise odayı hayli sempatik göstermiş.

​Duvar kağıdı

Bir başka duvar dekoru olan duvar kağıtları evinize bambaşka bir hava getirebilir. Bugün özellikle sıcak bir atmosfer aradığımızdan sonbahar melankolisi gayet ideal bir seçim. Sonuç kartpostal gibi.

​Göz alıcı beyazlık

Engel & Voelkers Bodrum Modern Oturma Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Şimdiye açık tonlara göre dekore edilmiş salon örnekleri gördük. Genelde yumuşak renkler koyu renkler veya desenlerle dengelenmişti. Bu örnekte de beyazlara bürünmüş bir oda var. Ancak bu beyazlık çok keskin olduğundan tamamlayıcı bir başka renk istemiyor. Bu haliyle yeterince cazip.

​Rustik salon

Son örneğimiz kullanılan malzeme seçiminden ötürü hayli dikkat çekici. Kütükten yapılma bir oda gördüğümüz resimde kullanılan mobilyalar deri gibi doğal malzemelerden yapılmış olup hepsi kendine göre iddialı. Yine de tüm bu farklı malzemeler bir araya gelince sıcak bir salon meydana getirebilmiş. Riskli ama başarılı sonuç.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Evi daha derli toplu tutmak için 10 basit öneri’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu sıcak ve samimi salonları siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!