arqubo arquitectos: tarz Koridor ve Hol

Konforlu ve modern: Aradığınız her şey bu evde

nihal e. nihal e.

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Loading admin actions …

Bugün tanıtacağımız ev Arqubo Mimarlık'ın bir projesi olup dış cephesi siyah ve beyaz renklidir. Bu cephe tasarımı renklerinden ötürü biraz karmaşık görünebilir. Oysa bu tercihin bilinçli bir sebebi var. Evin konumu dikkate alınarak tamamen güneşin yönüne göre tasarlanmıştır.

​Giriş

arqubo arquitectos: tarz Bahçe
arqubo arquitectos

Jardin frontal (Acceso a la vivienda)

arqubo arquitectos

İlk olarak evin giriş kapısını görüyoruz. Tüm bina siyah beyaz olsa da giriş kapısı ahşaptan yapılma. Bu sayede kendini belli ediyor. Bina kapısı biraz derinlerde ve yüksekte bulunuyor. Giriş ile bahçe arasında bulunan merdiven yine ahşaptan yapılma. Metal korkulukları oldukça modern.

​Sokaktan görünüm

arqubo arquitectos: tarz Evler
arqubo arquitectos

Fachada frontal

arqubo arquitectos

Ön cepheden ev dar görünse de aslında geniş odaları var. Sokaktaki diğer evler basit görünüyorken bu bina daha modern ve kendine özgü duruyor.

​Yan cephe

arqubo arquitectos: tarz Evler
arqubo arquitectos

Fachada Lateral

arqubo arquitectos

Evin tasarımı güneş açısına göre ayarlandığından yan cephesi ön kısmına göre daha geniş. Bu resimden görüldüğü üzere pencereler güneş ışığından yararlanacak şekilde düzenlenmiş. Önce cepheye daha kapalı bir mimariye sahipken yan cephe dışarıya karşı daha açık.

​Düz çizgiler

arqubo arquitectos: tarz Evler
arqubo arquitectos

Fachada Lateral

arqubo arquitectos

Projenin mimari özelliklerinden biri kübik hacimlerin düz çizgilerle kullanılması. Siyah yatay panellerle kaplanmış ev aynı zamanda basit şekillerle tamamlanmış.

​Şeffaflık

arqubo arquitectos: tarz Koridor ve Hol
arqubo arquitectos

Escalera de la vivienda en planta baja

arqubo arquitectos

Şimdi sıra evin içini dolaşalım. Ahşaptan kapıdan girdiğimizde bizi modern ve zarif bir merdiven karşılıyor. Metal, ahşap ve cam ile birlikte hafiflik etkisi sağlayan merdiven çok güzel.

Evin zemin katında oturma odası, mutfak, banyo ve son olarak bir misafir odası bulunuyor. Yatak odası ise birinci katta.

​Oturma odası

Oturma odasının minimalist olmakla birlikte keskin kontrastlardan ötürü güçlü bir tarzı var. Açık tonlu yer döşemesinden duvarlar ve tavana dek büyük oranda beyaz bir salon. Dikdörtgen şeklindeki büyük camları doğal ışıktan nasıl faydalandığını gösteriyor. Kenarlarında kalın siyah bir çerçevesi var. Mobilyalara gelince… Oturma takımını oluşturan koltuklar siyah renkli. Küçük tüylü bir halıyla şeffaf plastikten esnek bir sehpa mevcut Kanepenin yanında duvara dayalı, labirenti andıran rafları olan değişik bir dolap var. Salon aynı zamanda yemek odası. İnce uzun beyaz masayı yine siyah sandalyeler tamamlıyor.

​Çağdaş mutfak

Mutfak da oturma odası gibi oldukça beyaz. Doğal ışıktan da faydalanıyor. Parlak yüzeyleri sayesinde mutfak daha göz alıcı hale gelmiş. Elbette evin bütününde olduğu gibi burada da kontrast sağlayan koyu tonlar var. Sandalye ve camlı kapılarının çerçeveleri siyah renkli.

​Minimalist banyo

arqubo arquitectos: tarz Banyo
arqubo arquitectos

Cuarto de baño de planta baja

arqubo arquitectos

Zemin kattaki duraklarımızdan bir diğeri minimalist banyo. Bu alandaki beyazlık çok daha fazla. Yalnızca ince uzun pencere camında siyahlık var. Bunun dışında modern şeffaf camlı duşu ile lavaboyu görüyoruz. Aynaya yansıyan merdiven çizgileri estetik açıdan güzel duruyor.

​Misafir odası

arqubo arquitectos: tarz Oturma Odası
arqubo arquitectos

Salón de planta sótano

arqubo arquitectos

Sırada bodrum katında bulunan misafir odası var. Ancak burası yatak odası olarak değil salon olarak tercih edilmiş. Televizyon ve rahat oturma grubu dışında dört kişilik bir yemek masası bulunuyor. Bu oda dekorasyonu diğer odalara göre daha farklı denebilir. Örneğin bir duvarında tuğla taşlar kullanılmış. Yemek masası ise ahşaptan.

​Genç odası

arqubo arquitectos: tarz Çocuk Odası
arqubo arquitectos

Dormitorio infantil

arqubo arquitectos

Üst katta bulunan yatak odalarından genç odasına göz gezdiriyoruz. Nispeten küçük olsa da donanımlı bir oda. Evin genelindeki siyah beyazlık genç odasının da tercihi. Ancak bu defa siyah renk  yatağın bulunduğu duvarda kullanılmış. Yatak, çalışma masası gibi mobilyalar ise beyaz.

​Arka bahçe

arqubo arquitectos: tarz Bahçe
arqubo arquitectos

Jardin trasero

arqubo arquitectos

Son olarak evin arka bahçesindeyiz. Geniş ve bakımlı bahçe duvar kenarlarına dikilen minik ağaçlar ve çalılar dışında çok fazla bitki bulunmuyor. Geniş çimleri çocukların oyun oynayıp vakit geçirmesi için ideal.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Şehir merkezinde rüya gibi bir ev’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!