Balkonumu nasıl 4 mevsim kullanılabilir bir balkon haline getirebilirim?

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Balkonumu nasıl 4 mevsim kullanılabilir bir balkon haline getirebilirim?

umit atdağ umit atdağ
CCT 173 Project in Trabzon Modern Balkon, Veranda & Teras CCT INVESTMENTS Modern
Loading admin actions …

Balkonlar bir evin gerdanlığı konumunda olan ve sizlere nefes alma imkanı veren alanlar olduğu için dekorasyonları çok şık bir şekilde yapılmalı ve titiz bir çalışma ile  dekorasyonları tamamlanmalıdır. Balkonlar için genel de az bir alan ayrılmış olsa da ölçülerine göre  planlama yaparak balkonun 4 mevsim yaşayabilen ve sizi yaşatabilen bir balkon şeklinde dekore edilmesi olmazsa olmazdır. Bu gün 4 mevsim yaşayan ve kullanılan  balkon örneklerini inceleyerek evinizde bulunan balkonu her mevsim kullanabileceğiniz şık ve dekoratif bir balona çevirmenizi sağlıyoruz. Homify farkı ile  inceleyeceğiniz balkon örneklerinden evinizle ve tarzınızla uyumlu olan balkon dekorasyonlarının birebir ayısını kendi balkonunuzda uygulayabilir ve şık bir balkona sahip olabilirsiniz. Balkon dekorasyonları; ev dekorasyonlarındna farklılık gösteren, açık havaya maruz kaldığı için uzun ömürlü olacak malzemelerin seçilmesi gereken, canlı yeşil bitkiler ile muhteşem doğallığa sahip olabilen dekorasyonlar olduğu için titiz ve dikkatli bir şekilde dekore edilmesi şarttır.

Yaşayan balkon

Bir balkonun yaşayan bir balkon olabilmesi için bir yaşam alanı şeklinde düzenlenmiş olması ve resimdeki gibi göz alıcı ve canlı renklere sahip olması gereklidir.  Resimde yer alan balkon dekorasyonu; ahşap zemin üzerine bahar ve yaz aylarının renkleri olan açık tonlarda renkler kullanılarak dekore edilmiş, görsel şık mobilyalar ve sürgülü kapıları ile hem bir yaşam alanı hem de evden bağımsız bir bölüm olarak balkon dekorasyonu tamamlanmış.

Manzaralı balkonlar

Modern Balkon, Veranda & Teras homify Modern

Bir balkonun 4 mevsime özgü olması için tek bir mevsim için trend olan dekorasyon fikirlerine uygun olarak dekore edilmemelidir. Resimdeki gibi manzarası olan ve her mevsim size temiz hava keyfini sunacak bir balkon için yine resimdeki gibi kırmızı renkli koltuklar tercih edilebilir. Kış aylarında da manzaranın keyfini yaşayabileceğiniz bir balkon için renk tercihleri titiz bir şekilde yapılmalıdır.

Sade balkonlar

Sahip olduğunuz balkondan denizi görebiliyorsanız balkon dekorasynunuzun yaz ve kış aylarına uyumlu olması için sade bir şekilde dekore edilmesi ve beyaz tonların kullanılması gereklidir. Böylece yaz aylarına yada kış aylarına özgü bir dekorasyon yapmadan hem yaz hem de kış aylarında kullanabileceğiniz bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Köşe fikirleri

CCT 173 Project in Trabzon Modern Balkon, Veranda & Teras CCT INVESTMENTS Modern
CCT INVESTMENTS

CCT 173 Project in Trabzon

CCT INVESTMENTS

Balkonunuzda keyif yapmak için bir masa ve sandalye takımı tedarik ederek balkonunuzun bir köşesine yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Geriye kalan alanı istediğiniz mevsime göre dekore ederek 4 mevsim kullanabileceğiniz bir balkona sahip olabilirsiniz. Mobilyaları ahşap malzemeden seçmeniz halinde çok uzun yıllar yenilemek zorunda kalmazsınız.

Kapalı balkonlar

Cam Balkon Modern Balkon, Veranda & Teras armoni yapı Modern
armoni yapı

Cam Balkon

armoni yapı

Bir balkonun yılın her ayında kullanılabilmesi için kapanıp açılabilen bir mekanizmaya sahip olması yeterli olacaktır. Bu sayede kış aylarında kapatıp balkon keyfi yapabilirken yaz aylarında açılarak yaz aylarında balkon keyfi yapabilirsiniz. Dekorasyonunuzun mevsimsel özellikler taşımasına dikkat ettiğinizde de muhteşem bir balkona sahip olabilirsiniz.

Çiçekler ve renkler

Aykuthall Office 2015 Eklektik Balkon, Veranda & Teras homify Eklektik
homify

Aykuthall Office 2015

homify

Balkonların olmaz ise olmazı canlı ve yeşil bitkilerdir. Bu bitkiler balkonunuza hem doğallık hem de canlılık verecektir. Bu nedenle balkonunuzda hem yaz aylarına özgü hem de kış aylarına özgü yeşil bitkiler yerleştirip dekorasyonunuzu yaptığınızda her mevsim doğal ve canlı bir balkona sahip olacaksınız.

Minimalist düşünceler

Mevsimlik Teras Çözümü Kırsal Balkon, Veranda & Teras Meydan Mimarlik Ltd. Şti Kırsal/Country Ahşap Ahşap rengi
Meydan Mimarlik Ltd. Şti

Mevsimlik Teras Çözümü

Meydan Mimarlik Ltd. Şti

Balkonunuzu dekore ederken minimalist düşünce doğrultusunda dekore etmeniz balkonunuzun hem sade hem de yaz ve kış aylarında istediğiniz gibi kullanabileceğiniz istediğiniz dekorasyonu yaparak yaşayabilen bir balkon ortaya çıkarabileceğiniz bir balkonunuz olacaktır.

Bu balkon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!