Ayakkabılarımızı kullanışlı ve özgün bir şekilde düzenlemenin yolları

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Ayakkabılarımızı kullanışlı ve özgün bir şekilde düzenlemenin yolları

nihal e. nihal e.
LAdesign: minimalist tarz , Minimalist
Loading admin actions …

Bayram tatilinin bittiği şu günlerde hepimiz çok iyi biliriz ki uzun bir tatilin ardından tek isteğimiz bir an önce eve varıp ayakkabılarımızı çıkarıp dinlenmektir. Tatil dışında da okul veya iş hayatının stresinden kurtulup ayaklarımızı uzatmak hepimizin arzusudur. Kısacası ayakkabılarımızı pratik ve düzenli tutacak bir mobilyaya her zaman ihtiyacımız var. Özellikle kalabalık bir aileye sahipsek. Standart ayakkabı dolapları haricinde evi güzel gösterecek dekoratif bir dolap ayakkabılık için idealdir. Bugünkü yazımızda her bir farklı bir şekle sahip ayakkabılık örneklerine bakacağız. Siz de modelleri inceleyerek nasıl bir ayakkabılık istediğinize karar verebilirsiniz.

​Boşlukları değerlendirin

Fraher and Findlay: modern tarz , Modern
Fraher and Findlay

Storage under stairs

Fraher and Findlay

Ayakkabılarınız çoğaldıkça dolaplarınız yetersiz kalabilir. Ancak çoğu evde antre ve koridorlar pek geniş değildir. Üstelik ikinci bir dolap sığsa bile ev girişiniz çok daralır. Ek bir ayakkabılık için en iyi çözüm boşlukları değerlendirmekten geçer. Örnekte olduğu gibi merdiveninizle aynı malzeme ve renkten bir raflık yaparak gizli bir dolap daha elde edebilirsiniz.

​Parçalı ayakkabılık

Nüfus sayısı çok,  kalabalık ailelerde her bir bireyin birden fazla ayakkabısı olacağından tüm bu ayakkabılar çok fazla yer kaplar. Bu da evin girişini çirkin gösterebilir. Özellikle resimdeki gibi dar bir antreye sahipseniz bu durum sorun yaratacaktır. Ayakkabılar dışında aynı zamanda ceket, pardösü ve çanta gibi eşyalarınızı da yerleştirmeniz gerekir. Resimdeki örnekte tüm bu ihtiyaçlar göz önüne alınarak ve özel olarak bu eve göre tasarlanmış bir ayakkabılık görüyoruz. İki parçadan oluşan ahşap ayakkabılığın üst kısmı geniş açık raftan oluşuyor. Alt kısmı ise kapalı yapılmış. Üst dolaba ince uzun bir sopadan askılık eklenerek giysi problemli de kolayca çözülmüş.

​Renkli modeller

Alacağınız ayakkabı dolabının işlevselliği kadar estetik görünümü de önemlidir. Zira artık o evinizin bir parçası haline gelir. Bir önceki örnekte kullanışlı ancak ham ahşaptan yapılma bir tasarım görmüştük. Bu defa ise kare şeklinde bir metalin üzerine monte edilmiş, biri dikey diğer yatay iki adet kapaklı raf görüyoruz. Koyu mavi ayakkabılığın rengi kadar ilginç şekli de dikkat çekiyor.

​Dekoratif kutular

Eğer çok fazla ayakkabınız yoksa ve koridorunuz için şık bir ayakkabılık arıyorsanız bu model sizin için ideal. Beyaz ahşaptan, kare şeklindeki dolapta dört adet eski görünümlü kutu bulunuyor. Her biri ayakkabı kutusu bunların. Üzerinde ise vazo gibi çeşitli süs aksesuarlarıyla duvarda iki adet güzel resim bulunuyor. Zarif ve cazip.

​Minimalist tasarım

Bazen en basit fikirler en iyisidir. Özellikle tek yaşayanlar için devasa dolaplara hiç ihtiyaç yok. Giderek artan stüdyo daireleri düşününce ne kadar az yer kaplasa o kadar iyi. Resimdeki hem küçük bir giysi askılığı hem de ayakkabılık olarak tasarlanan eşya son derece kullanışlı.

​Basit ve temiz

Antre ve yatak odası gibi alanlarda kullanılan komodinler ayakkabılık olarak da iş görür. Üstelik tamamen kapalı görünümüyle karmaşık bir manzarayı engellemiş olur. Resimde gördüğünüz çocukların da rahatlıkla erişebileceği model sade bir tarz sevenler için.

​Aynalı dolap

My Italian Living: modern tarz , Modern
My Italian Living

'Welcome' Contemporary hallway shoe storage with mirror by Birex

My Italian Living

Çift fonksiyonlu eşyalar her zaman daha avantajlıdır. Yine az yer kaplayan bir başka model daha. Kapağı tamamen ayna ile kaplı dolabın içi raflık biçiminde.

​Bir sandık

Bu örnek biraz daha farklı. Eğer geri dönüşüm seviyorsanız eski bir sandığı da ayakkabılık olarak değerlendirmek mümkün. Tekerlekleri sayesinde de kolayca hareket ettirebilir. Özellikle daha az kullandığınız ve mevsime uymayan ayakkabılarınızı sandık içinde muhafaza edebilirsiniz.

​Sıra dışı

Son örneğimiz özellikle çocukların seveceği eğlenceli bir tasarım. Lego şeklindeki küçük kutuları andıran ayakkabılık oldukça neşeli.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Yeni bir evde olması gereken 10 eşya’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu ayakkabılık modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!