Daha güzel ve pratik bir mutfak için 7 fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Daha güzel ve pratik bir mutfak için 7 fikir

Meral Eser Meral Eser
İskandinav Mutfak Parisdinterieur İskandinav
Loading admin actions …

Mutfaklar, bünyesinde birçok ihtiyacı barındırır ve evin diğer alanlarına nazaran daha küçük alana sahip olabilir. Dolayısıyla mutfağımızı daha düzenli ve göze hitap edecek şekilde dekore etmek bazı pratik fikirler gerektirebilir. Öncelikle mutfakta hazırlama ve pişirme işlemleri için ayrılan alan ile, servis ve yemek alanını ilişkilendiren pratik bir planlama sağlanması gerekir. Pratik ve işlevsel depolama sistemleri ile döşeme zemini alanından kazanabilir, renk ve dokuların ahengi ile estetik yakalayabilirsiniz. Akılcı çözümlerle tasarlanan 7 mutfak modelini derledik ve ilham veren fikirler bulacağınızı umuyoruz.

1. Yer kazandıran mutfak mobilyaları ile konfor sağlayabilirsiniz

homify: modern tarz , Modern

Mutfakta pratik bir şekilde yemek alanı organize edebilir, sadece ihtiyaç duyulan zamanlar için kullanım kolaylıkları sağlayabilirsiniz. Örneğin sürgülü masa tablaları ihtiyaç dahilinde çekilerek kullanılabilir ve kolaylıkla toparlanabilir. Duvara monte masa modelleri de döşeme zemini alanından yer kazandırması bakımından pratiklik sağlayacaktır.  homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde mutfak örnekleri bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

2. Dekoratif öğelerle mutfağınıza ahenk katın

Mutfağınıza hem estetik bir görünüm kazandırmak, hem de işlevsellik sağlamak dekoratif öğelerle mümkün. Birer sunum objesi olarak yan yana dizebileceğiniz dekoratif raf sistemleri ile sunum alanı oluşturabilirsiniz. Ayrıca renklerin ahengi ve dekoratif öğelerle gördüğünüz çiçek gibi mutfak örneği ilham verebilir.

3. Mutfağınızı havalandırın ve doğal ışıktan muntazam faydalanın

Daha temiz ve göze hitap eden bir mutfakta doğal ışık ve havalandırma olmazsa olmazlardandır. Özellikle günlük minimum iki kez havalandıracağınız mutfağınızda ferah bir atmosfer sağlayabilirsiniz. doğal ışıktan muntazam faydalanmak için geniş pencereler ve pencere önü tezgah işlevselliği arttıracaktır.

4. Servis alanını oturma alanı ile ilişkilendirin

Mutfağınıza salon havası katabilir, oturma alanları ile yemek alanlarını bir arada ilişkilendirebilirsiniz. Huzur veren bir atmosfer oluşturmak için mutfak mobilyalarını işlev ve ihtiyaca uygun ebatlarda dizayn etmek gerekebilir. Servis alanı ile yemek alanı ve oturma alanını açık planda dizayn edebilir, konuklarınızla sohbete ara vermeden mutfak işlerinize devam edebilirsiniz.

5. Mutfak adası tezgahını ihtiyaca uygun ebatlarda genişletin

Pratiklik ve kullanım kolaylığı sunması bakımından mutfak dizaynı oldukça önemlidir. Mutak adasına sahip olmayabilirsiniz. Fakat mutfak tezgahını ihtiyaca göre uzatarak ekstra yemek alanı oluşturabilir. Tabureler, mutfak bankı ya da sandalyelerle işlevsel bir hale dönüştürebilir, yemek ya da atıştırmalar için uygun bir alan oluşturabilirsiniz.

6. Pratik depolama sistemleri ile alan kazanın

Açık dekoratif raflar, gömme dolaplar özellikle mutfağınızda döşeme alanından yer kazanmanızı sağlar. Aynı zamanda göze hitap eden sunum objeleri ya da ihtiyaç ürünlerini sergileme olanağı sağlar. Hem fonksiyonel hem de estetik çözümlerle dekoratif raflar ve depolama sistemlerini değerlendirin.

7. Günlük temizliği ihmal etmeyin

Mutfağınızda dağınıklıktan kurtulmak ve bunu pratik yöntemlerle halletmek istiyorsanız, her işlem sonrası hızlı ve kolay temizlik yapabilirsiniz. Ertelenmeyen işler hem iş yükünü hafifletir, hem de göz yoran karmaşadan kurtulmanızı sağlar. Daha ferah ve estetik unsurlarla mutfağınızda dingin bir alan oluşturmak mümkün.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Öncesi ve sonrası ile akıllara kazınacak 5 mutfak!' yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu mutfak modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!