Türkiye'den 13 pratik mutfak çözümü

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 13 pratik mutfak çözümü

nihal e. nihal e.
İskandinav Mutfak Tasarımları Bonvagon.com İskandinav
Loading admin actions …

Bazen pratik ve orijinal mutfak gereçleriyle bazen de kullanışlı dolap tasarımlarıyla öne çıkan örnekleri sizin için derledik. Bu mutfakların hepsi Türkiye'den.

​Ahşap duvar rafı

Ahşap Mutfak Rafı Pons Home Design Rustik
Pons Home Design

Ahşap Mutfak Rafı

Pons Home Design

Ahşaptan vazgeçemeyen ve nostalji sevenler için başka seçenekler de var. Örneğin resimdeki duvar rafı. İster fincan ister kavanoz koyabileceğiniz bu sevimli raflık pratik kanca düzeneği sayesinde kaşıklık işlevi de görüyor.

​Dolap içinde çekmeceler

Mutfak Dolabı Modern Mutfak Erim Mobilya Modern Masif Ahşap Rengarenk
Erim Mobilya

Mutfak Dolabı

Erim Mobilya

Hemen her mutfakta kullanılan çekmeceler pratik depolama yollarından biridir. Resimdeki örnekte hem mutfak dolabında bulunan klasik bir çekmece hem de sıra dışı bir çekmece tasarımı görüyoruz. İnce uzun bir dolap içindeki çekmecelerin açık yapısından ötürü aradığınızı bulmak çok kolay.

​Estetik ceviz kıracağı

Ceviz Kıracağı Bonvagon.com İskandinav
Bonvagon.com

Ceviz Kıracağı

Bonvagon.com

Cevizin sağlığımıza faydaları say say bitmez. Artık herkesin tüketmesi gereken bu kuruyemiş türü bildiğiniz gibi kabuklu bir yemiştir. Resimdeki zarif görünümlü ceviz kıracağı hem kırmayı kolaylaştırır hem de estetik görünümüyle mutfağınıza şıklık katar.

​Mutfakta sedir

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Geleneksel evlerde sıkça görülen pencere önü sedirler nostaljik olmakla birlikte hala kullanılmaya devam ediyor. Ancak şimdiye dek mutfakta gördüğünüzü sanmıyorum. Örnekteki klasik mutfağa uyumlu kırmızı sedir bu tercihiyle orijinal olmayı başarıyor.

​Modern bar

Sırada çağdaş stilde dekore edilmiş bir mutfaktayız. Büyük oranda beyaz renkli mutfakta bazı dolaplar koyu kırmızı renginde. Bir de televizyon bulunuyor. Standart masa yerine bar tercih edilerek mekan daraltılmamış. Üstelik bu seçimiyle daha modern görünüyor.

​Tezgaha gömülü depolama

Eğer açıkta duran bulaşık sepeti ve raflardan hoşlanmıyorsanız bu tasarım fikri tam olarak size göre. Metalden yapılma pratik bulaşıklık sayesinde kaşıkları, tabakları ve hatta doğrama tahtalarını tezgahın içine depolayabiliyorsunuz. Küçük mutfaklar için de oldukça kullanışlı bir çözüm.

​Katlanabilen kapaklar

Bir başka orijinal dolap tasarımı örneğinde mutfak dolabının kapağı yukarı doğru katlanabiliyor. Bunun ne gibi bir avantajı var diye merak ediyorsanız eğer; dilediğiniz takdirde görünür şekilde sergilemek istediğiniz bardak veya porselen takımlarını resimde görüldüğü gibi sunabiliyorsunuz. Eğer bunu istemiyorsanız da kapatmanız artık mümkün.

​Duvar rafları

Nilgun & Turgut Alibabaoglu Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Nilgun & Turgut Alibabaoglu

Bilgece Tasarım

Günümüzde giderek artan stüdyo tipi dairelerde depolama için alternatif çözümler bulmak şart. Çünkü yer kısıtlı ve her tür boş alan iyi değerlendirilmek zorunda. Resme dikkatli bakarsanız eğer tezgahın bitip masanın başladığı duvarda iki adet ahşap duvar rafı görecekseniz. Basit ama işe yarar bir fikir.

​Eğlenceli baharatlık

Pop Some Baharatlık 3'lü Bonvagon.com İskandinav
Bonvagon.com

Pop Some Baharatlık 3'lü

Bonvagon.com

Eğer baharatlarınızı yan yana dizecek uygun bir rafınız yoksa dert etmeyin. İlginç tasarımlı baharatlık modelleri sorununuzu halleder. Mesela resimdeki ağaç dallarını andıran pratik baharatlık hem yer kaplamıyor hem de renkli kapaklarıyla çok sevimli.

​Ada tezgah

AHMET ASLI İLHAN EVİ Rustik Mutfak DerganÇARPAR Mimarlık Rustik
DerganÇARPAR Mimarlık

AHMET ASLI İLHAN EVİ

DerganÇARPAR Mimarlık

Genellikle resimdeki gibi ince uzun mutfakların dekoru sıkıntılıdır. Yemek masası için uygun yer bulmak zordur örneğin. En geniş duvarlar dolaplara ayrıldığından mutfağın orta kısmı atıl kalır. Bu örnekte de ince ve uzun bir mutfak görüyoruz. Ortada kalan boşluk ne dar ne geniş. Bu sebeple ada tezgahı buraya yerleştirmek problem olmadığı gibi bu mutfak için en iyi çözüm olmuş.

​Kullanışlı çekmece

Kaşık çatal takımları çoğunlukla çekmece içinde saklanır. Ancak tüm çekmeceler aynı boyda ise kocaman bir çekmeceyi sadece kaşıklara ayırmak hatadır. Peki o halde ne yapmalı? Yanıt resimde.

​Mıknatıslı bıçaklık

Artık klasik olan ahşap bıçaklıkların modası geçti. Günümüzde duvara monte edilen mıknatıslı bıçaklıklar daha popüler. Üstelik resimdeki gibi tatlı renklere sahipse mutfağınız şenlenebilir.

​Renkli mutfak

Ysk Dekorasyon – MUTFAK DEKORASYONU : modern tarz , Modern
Ysk Dekorasyon

MUTFAK DEKORASYONU

Ysk Dekorasyon

Mutfağınızın sıradan mutfaklardan ayrılması ve kendine özgü olmasını istiyorsanız renkler iyi bir çözümdür. Ancak sadece renk kullanmakla kalmamalı aynı zamanda alışılmadık yerlere uygulamalısınız.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Derli toplu bir mutfak için 12 ipucu’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu pratik mutfak fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!