Küçük olsun benim olsun diyenler için 10 şahane ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük olsun benim olsun diyenler için 10 şahane ev

Özlem K. Özlem K.
Rustik Evler Cabana Arquitetos Rustik
Loading admin actions …

Birçok insan büyük ve şaaşalı bir müstakil ev yerine kendisi ve ailesi için samimi ve şirin, küçük bir müstakil evi hayal eder. Bu tür evler genelde tatil evi ya da emeklilik hayali olduğu için ufak, temizliği ve bakımı kolay ve masrafsız, yani kolay başa çıkılır evler olarak ifade edilebilirler. 

Küçük ev kavramı elbette kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir, kimisinin küçük evden kastı 50-60 metrekare iken bir başkası 150 metrekare altındaki evleri küçük bulubilir. Biz bugün sayfamızda 100 metrekarenin altında olan evleri toplamaya gayret ettik. Bir, iki ya da en fazla ufak da olsa üç yatak odalı, genelde açık planlı yaşam alanına sahip bu evler yalnızca evin içinde değil, daha çok verandalarında ve bahçelerinde vakit geçirmek için tasarlanmış gibi duruyorlar. 

Kimi mütevazi kimi ise ufak ancak lüks bu evleri gelin birlikte gezelim.

1) Akdeniz mimarisine mütevazi bir örnek

Modern Evler homify Modern

Sezonluk kullanılan eski bir konutun tadilat edilmesiyle ortaya çıkan bu sevimli ev ise büyük çam ağaçlarının altında, çimlerle kaplı harika bir lokasyona sahip. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yer alan bu villa Akdeniz mimarisine özgü ahşap işçiliği, kemerli pencere ve kapıları ve kırmızı kiremitli pergolası ile öne çıkıyor.

2) Asimetrik çatılı ev

Modern Evler homify Modern

Asimetrik çatısı ile öne çıkan bu şirin evin dış cephesinde farklı yapı malzemeleri bir arada kullanılmış. Ahşap ve metal ögelerin beyaz renk buluşturulduğu bu evin diğer açılardan fotoğraflarını bu linkten görebilirsiniz. Woodsun adlı mimarlık ofisi tarafından tasarlanan ev gören herkesin içini ısıtacak güzellikte.

3) Modüler bir ahşap ev

AHSB - AHŞAP EV MODEL B Kuloğlu Orman Ürünleri Modern
Kuloğlu Orman Ürünleri

AHSB – AHŞAP EV MODEL B

Kuloğlu Orman Ürünleri

Ömründe hiç şirin, ahşap bir kulübe hayal etmemiş olan var mıdır acaba…  Ankaralı bir marangozluk firması tarafından tasarlanıp üretilen bu modüler ahşap evler, sempatik ve mütevazi görünümleri, tek katlı oluşları ve ulaşılır fiyatları ile adeta ideal emeklilik evi değil de ne!

4) Samandan ve kerpiçten yapılma bir ev

Bu örneğimiz ise ekolojik bir ev! Tamamı ahşap iskelet üzerine saman ve kerçiten yapılmış olan bu konutla ilgili daha fazla bilgi ise ’Kerpiç ev: Enerji tasarruflu, çevre dostu ve sağlıklı’ başlıklı yazımızda.

5) Düz çatılı minimalist bir ev

Düz çatılı modern bir bungalov ile devam ediyoruz. Bahçe dekorasyonu ve peyzaj mimarisinde minimalist çizgilerin hakim olduğu bu modern konut dinginlik ve ferah bir atmosfere sahip doğa ile iç içe. Konutun dekorasyonunda da modern mobilyalar ve geniş pencere ve kapı açıklıkları kullanılmış. Çatısındaki güneş enerjisi sayesinde kendi elektriğini de üreten bu ev projesinin bir de özel yüzme havuzu bulunuyor.

6) Rengarenk, sevimli bir ev

Bu rengarenk ev ise ilk bakışta adeta bir oyuncak gibi görünse de, kusursuz ahşap işçiliği kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi beceriyor. Hem dışı hem de için çok çok özel olan bu ev ile ilgili daha fazla bilgi içinse ’Gökkuşağı gibi bir sahil evi’ başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

7) Minimalist ev

Modern Evler 4plus5 Modern

Kırsal bölgeler için sıkça tercih edilen, çocuklu aileler ve orta yaşın üzerindeki çiftler için büyük avantajlar sağlayan tek katlı evler son dönemin en popüler yapılarının başında geliyor. Bu yeni nesil bungalovlar günümüz yapı malzemeleri teknolojisi ve modern mimari sayesinde son derece şık, zarif ve dayanıklı yapılar haline geldiler. 

8) Geleneksel çizgilere modern bir yapı

Geleneksel çatı görüntüsüne sahip ancak diğer tüm özellikleri ile son derece modern olan bu yapı projesi ise sade ve net çizgileri ve birçok farklı malzemenin bir arada kullanılmasıyla öne çıkıyor. Modern mimariden hoşlanan, stil sahibi okuyucularımız için harika bir örnek.

9) Rustik detaylara sahip Asyatik bir konut

Asyatik mimarisi ile rustik özelliklerinin birleştiği bu sıradışı yapı antrasit renkli cephesi, tek eğim çatısı ve iki katlı yapısı ile basit ancak şıkve stil sahibi bir konut. Üstelik bu evin iç mekan tasarımı ise oldukça şaşırtıcı bir özelliğe sahip. 

10) ​Dünyanın ucundaymış gibi duran şaşırtıcı ahşap ev

En enteresan yapıyı ise en sona sakladık. Bir yamacın ucunda, destekleyici direkler sayesinde adeta havada duran bu küçük ancak kesinlikle muazzam yapı ile detaylar ise şu linkte yer alıyor.

Bu küçük ev modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!