Türkiye'den gözlerinizi kamaştıracak 14 beyaz mutfak | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Türkiye'den gözlerinizi kamaştıracak 14 beyaz mutfak

homify.com.tr homify.com.tr
Engel & Voelkers Bodrum Modern Mutfak Engel & Völkers Bodrum Modern
Loading admin actions …

Mutfak deyince birçoklarının aklına ilk gelen renk beyazdır. Günümüzde birçok farklı rengin mutfaklara girmeyi başladığını görsek de klasik bir beyaz mutfağı hiçbir şeye değişmeyenler için Türkiye'deki uzmanların elinden çıkan 15 şahane beyaz mutfak seçtik.

1. Mersin'de rafine mutfak

homify Klasik

Sizin için seçtiğimiz göz alıcı beyaz mutfakların ilki Mersin'de bulunuyor. Özellikle nostaljik yer karoları ve ahşap tezgahla beyaz dolapların ve tavanın uyumu dikkat çekici.

2. Bodrum beyazı

Engel & Voelkers Bodrum Modern Mutfak Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Beyaz evleriyle Türkiye'nin gözde tatil beldesi Bodrum'da bulunan bu mutfağın başka bir renkte olması beklenemezdi herhalde. Siyah kapı doğramalarının kontrast unsuru olarak kullanılması da ustaca.

3. Beyaz mutfak, renkli halı

homify: modern tarz , Modern
homify

Beyaz Mutfak Modelleri

homify

Bembeyaz bir mutfak da elbette mümkün olabilir ama en iyisi beyaz mutfağı çeşitli dekoratif unsurlarda kullanacağınız farklı renklerle dengelemek. Burada duvarlar ve halı bu işlevi yerine getiriyor.

4. Mermerle uyumlu beyaz

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT Modern Mutfak Escapefromsofa Modern
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Buradaki beyaz mutfak uygulaması ise sadece ferahlığı ve saflığıyla değil parlak mermer zeminle sağladığı uyumla da dikkat çekiyor. Özellikle yazlık evler için ideal bir kombinasyon.

5. Küçük renklerle zenginleşen beyazlık

Escape Homes Exclusive Modern Mutfak Kıbrıs Developments Modern
Kıbrıs Developments

Escape Homes Exclusive

Kıbrıs Developments

Beyazın neden olacağı olası bir monotonluğun önüne geçmek istiyorsanız, bu örnek tam size göre. Canlı renklere sahip dekoratif unsurlar sayesinde bu mutfak büyüleyici bir mekân halini almış.

6. Beyaz ve siyah

Eşittir Mobilya – Eşittir Mobilya Katalog Resimleri: modern tarz , Modern
Eşittir Mobilya

Eşittir Mobilya Katalog Resimleri

Eşittir Mobilya

Girdiği her mekâna bir asalet duygusu katan ölümsüz siyah-beyaz ikilisinin çok güzel bir uygulaması olan bu mutfakta ise dolap kapak ve çerçevelerinin ne kadar önemli bir dekoratif unsur olabileceğini görüyoruz.

7. Beyaz ve kahverengi

Yeniköy Yalı Daire 2013 Modern Mutfak ARTISTIC DESIGN Modern
ARTISTIC DESIGN

Yeniköy Yalı Daire 2013

ARTISTIC DESIGN

Göze hoş gelen bir estetik etki yaratmak için beyaz ağırlıklı bir mutfakta tercihen koyu bir ton kullanmak gerekiyor. Burada gerek zeminde, gerekse de tezgâhta uygulanan kahverengi mekâna soylu bir kontrast hissi veriyor.

8. Mermer beyazı

Mutfak Tezgahı Modern Mutfak Star Mermer Granit Modern
Star Mermer Granit

Mutfak Tezgahı

Star Mermer Granit

Bu mutfak büsbütün beyaz ağırlıklı olmasa da, hem kendine has ve seçkin görünümü, hem de insanın içini aydınlatan beyazıyla mermer mutfak tezgâhı fark yaratmış.

9. Beyaz ve ferah

G.TURGUTLU BORNOVA EVİ As Tasarım - Mimarlık Eklektik
As Tasarım – Mimarlık

G.TURGUTLU BORNOVA EVİ

As Tasarım - Mimarlık

Beyaz renk özellikle buradaki gibi çok da büyük olmayan mutfaklarda doğru tercih. Zira beyaz doğası itibarıyla mekâna hem feraklık katan, hem de olduğundan daha büyükmüş gibi gösteren bir renk.

10. Açık mutfak

Sema & Harun Gökbayrak Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Sema & Harun Gökbayrak

Bilgece Tasarım

Beyaz bu örnekteki gibi açık mutfaklarla da ideal bir renk olarak kullanılabilir. Özellikle yumuşak iklimi olan kentlerde ve yazlıklarda ideal mutfak rengi.

11. Klasik beyaz

Ysk Dekorasyon – MUTFAK DEKORASYONU: modern tarz , Modern
Ysk Dekorasyon

MUTFAK DEKORASYONU

Ysk Dekorasyon

Beyaz renk seçimini yaptıktan sonra mutfağınızı dilediğiniz her tarza uydurmanız mümkün. Örneğin burada gerek avize, gerekse de mermer ada tezgâh ilavesiyle ortaya beyazın pırıltısını taşıyan avangart bir mutfak çıkmış.

12. Beyaz üstüne canlı renkler

Modern Mutfak homify Modern

Bu kez büsbütün beyaz değil, beyazın adeta tuvalde bir fon oluşturduğu bir tabloyla karşı karşıyayız. Düz beyazın tekdüzeliğini farklı ve canlı renklere sahip sandalyeler önlüyor.

13. Beyaz dolaplar

LILYUM MUTFAK Kırsal Mutfak Ada Ahşap Kırsal/Country
Ada Ahşap

LILYUM MUTFAK

Ada Ahşap

Mutfağınızın duvar ve zemini hangi renkte olursa olsun, klasik ve nostaljik bir hava estirmek istiyorsanız dolaplarınızı buna göre seçip beyaz renge boyamanız yeterli.

14. Lüks beyaz

Bu beyaz mutfakta ise özellikle tavanda yapılan ekstra ışıklandırma uygulaması sayesinde çok sıradışı bir havanın estiğini görebiliyoruz. Mutfağının lüks ve zengin bir duruş sergilemesini isteyenler için ideal düzenleme.

Bu mutfak fikirleri hoşunuza gittiyse, ’Mutfakların karakterini belirleyen 10 sıradışı tezgah modeli’ başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Bu beyaz mutfak modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!