Livarea:  tarz

Küçük alanlarda da harikalar yaratacak 15 barbekü tasarımı

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Barbeküler, ya da çok daha fazla kullandığımız Türkçe isimleriyle mangallar, yaz ve bahar aylarında tatil günlerimizi ve akşamlarımızı keyiflendiren ve asla vazgeçemeyeceğimiz unsurlardandır şüphesiz. Ancak bahçemizde ya da balkonumuzda geniş bir alan yoksa genellikle büyük mangal ünitelerinin keyfinden faydalanamayız. Oysa yeni nesil barbekü tasarımları bize her alanda mangal yakmayı ve keyifli yemekler yemeyi mümkün kılıyor. Biz de bu yazımızda hem küçük balkonlar hem de geniş bahçeler için ideal olan birbirinden güzel barbekü tasarımlarını derledik. Zaten kış geldi, mangal yapacak havalar kalmadı diye düşünüyorsanız; unutmayın ki evimizi yaz ve bahar aylarına hazırlamanın en ideal zamanı kış aylarıdır. Çünkü kış aylarında önümüzdeki yaz için hazırlıklar yaparken hem işleri aceleye getirmenize gerek olmaz ve yapacağınız dizaynların üzerine uzun uzadıya düşünecek zamanınız olur, hem de sezon kapalı olduğu için pek çok yaz tasarımına çok daha ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Yani önümüzdeki yaz balkon ya da bahçe keyfinizi düşünmeye şimdiden başlamanızı öneriyoruz ve sizlere küçük alanlarda da geniş bahçelerde de harikalar yaratan 17 barbekü modelini sunuyoruz.

Dikey tasarım

FABRILOR IBERICA: rustik tarz tarz Bahçe
FABRILOR IBERICA

FABRILOR BARBACOA CON BOCA DE 90CM

FABRILOR IBERICA

Eğer küçük bir bahçe ya da balkonda mangal alanı oluşturmak istiyorsanız dikey tasarım sizin için ideal olacaktır. Böylece hem yerden tasarruf etmiş hem de geniş ve doyurucu bir barbekü ortaya çıkarmış olursunuz.

Depolama alanı

Barbecue: klasik tarz tarz Bahçe
Barbecue

Барбекю Грация

Barbecue

Dikey barbekü tasarımınızı oluştururken alt kısımda yer alacak bir bölme ile odun ve kömür için de depolama alanı oluşturmayı unutmayın!

Tuğla kaplama

Tuğla kaplama barbekü modellerinin her zaman göz alıcı ve çarpıcı bir etkisi olduğu aşikâr. Bu örnekte ise bu rustik estetiğe fazla yer kaplamayan ergonomik tasarımlı ahşap bir bank eşlik ediyor.

Dış cepheyle uyumlu

Betonarme bir eviniz varsa beton panellerden oluşturulan bir barbekü ünitesi ile binanınızın dış cephesi ile ahenk içinde bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Beton ve tuğla birlikteliği

Bu örnekte ise betonun tuğla ile bir araya gelerek yarattığı modern estetik ve doğallıkla karşılaşıyoruz. Şehir evleri için ideal modellerden biri.

Portatif ve çağdaş dizayn

homify: minimal tarz tarz Bahçe
homify

Sphere

homify

Portatif mangallar modern zamanların en keyifli aksesuarlarından biri olarak öne çıkıyor. Bahçenizde ya da balkonunuzda istediğiniz yere taşıyabileceğiniz bu tarz bir barbeküyü dilerseniz pikniğe de götürebilirsiniz. Üstelik estetik olarak da göz kamaştırıyor.

Doğal taşın büyüsü

Tek kelimeyle büyüleyici değil mi? Doğal taş ve ahşabın birlikteliğinin resmi olan bu barbekü hem fonksiyonel açıdan hem de dekoratif açıdan listenin öne çıkan tasarımlarından.

Sıra dışı ve görkemli bir tasarım

Barbecue: kırsal tarz tarz Bahçe
Barbecue

Барбекю Лесная

Barbecue

Barbekü ya da mangal denilince aklınıza hep aynı modeller geliyorsa bu şık tasarımın ezberinizi bozacağı aşikar!

Kutu gibi

Livarea: akdeniz tarzı tarz Bahçe
Livarea

Tragbarer Design Grill Mon Oncle von RS Barcelona

Livarea

Kutu gibi tasarımıyla pikniğe götürmek için bir arabaya bile ihtiyaç duymayacağınız bu harika mangalı taşımak çok kolay ve pratik!

Pratik ve estetik

Raviday Barbecue: modern tarz Bahçe
Raviday Barbecue

Barbecue Barbecook Joya Noir en situation

Raviday Barbecue

Modern, pratik ve estetik tasarımlarından bir diğeri karşımızda. Bu portatif mangalın en şık özelliği ise yemek masasının üzerinde (masaya zarar vermeden) kendine yer bulabilmesi.

İşlevli ve sade

Jara y Olmo S.L : endüstriyel tarz tarz Bahçe
Jara y Olmo S.L

Barbacoa original

Jara y Olmo S.L

Yalın ve minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu basit mangal fikrine de bayılacaksınız. Unutmayın ki mangal için illa ki gösterişli tasarımlara ihtiyacınız yok. Önemli olan işlevli bir barbekü yaratabilmek!

Vintage model

Vintage tasarımlardan hoşlananlar bu fikre bayılacak! Bu nostaljik sobaları andıran ızgara modeli doğal yaşam tutkunları için ideal!

Her şey dahil

Eğer herçek bir mangal tutkunuysanız ve yaz günlerinin en büyük zevki aile ve arkadaşlarınızla toplarak mangal partileri vermekse o halde kapsamlı bir barbekü alanı inşa etmek sizin için en ideali olacaktır. Dikey tasarımlarla yerden kazanabilirsiniz.

Kolay temizlenen tasarım

chemoa.fr: modern tarz Bahçe
chemoa.fr

Barbecue Pleek 66 i

chemoa.fr

Barbekünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken özelliklerden biri de kolay temizlenebilir olmasıdır elbette. Bu tarz modern tasarımlı barbeküler de pratik kullanım özellikleriyle hayatınızı kolaylaştırıyor.

Yalın modernlik

Soc Bou: minimal tarz tarz Bahçe

Balkonlar ve küçük bahçeler için ideal, pratik, modern, kolay temizlenebilir ve yalın bir estetiğe sahip. Yani bir barbeküden beklenen her şeyi incelikli tasarımıyla veriyor!

(Daha fazla modern tarzlı model için Modern barbeküler: 10 farklı ve fantastik model başlıklı yazımıza da bekleriz.)

Bu barbekü modellerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!