Mükemmel bir banyo için duvar kağıdı modelleri

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Mükemmel bir banyo için duvar kağıdı modelleri

Homify Homify
LOT Duvar Kağıdı ve Kumaş – Elıtıs- Eldorado:  tarz
Loading admin actions …

İnsanlığın, ilk çağlardan beri beden temizliği ve arınma ihtiyacı için kullandığı yıkanma alanları yani banyoların, kısa tarihi hakkında bir başka yazımızda konuşmuştuk. Su ve kanalizasyon sisteminin var olması ile birlikte, evlere kurulan kişisel banyolar zamanla ev dekorasyonunda önemli bir yeri olan mekanlara dönüştü. Öyle ki, imalatçılar banyo dekorasyonu için yeni materyaller bulmaya, rahatlık ve konfor için daha fazla çözüm üretmeye başladılar. Tasarımcılar artık sadece banyo dekorasyonu alanında uzmanlaşabiliyorlar. Sektörde bu kadar önemli bir yeri olan banyo dekorasyonu için önemli unsurları konuşmaya devam edeceğiz. Daha önceki yazımızda jakuzi ve küvetlerden bahsetmiş ve birbirinden güzel örnek tasarımlar sunmuştuk. Bağlantısına “Eşsiz banyo dekorasyonu için jakuzi ve küvetler” başlığından ulaşabilirsiniz. Banyo ihtiyacının tarihi ve on'dan fazla örnek banyo dekorasyonu için bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazımızda ise banyo için duvar kağıdı modelleri sunacağız. Birbirinden kullanışlı ve farklı duvar kağıdı örnekleri ile banyo dekorasyonunuza ilham kaynağı bulacaksınız. Banyonuzu hangi stilde ve hangi renk yoğunluğunda dekore ederseniz edin kullanacağınız duvar kağıdı ile bambaşka bir çizgi yakalayabilirsiniz. Dekorasyonun bu en önemli unsuru hakkında ne kadar çok örnek inceleme şansınız olursa dekorasyonunuzu kusursuzlaştırmakta o kadar başarılı olursunuz. Sitemizin “ürünler” ve “odalar” kısmında “banyo” sayfalarını tıklayarak onlarca farklı stil başlığı altında toplanmış, her ülkeden yüzlerce tasarıma ulaşabilirsiniz.

Renkli çizgilerin enerjisi

U2:  tarz Duvar & Zemin
U2

Mural wallpaper, point wallpaper

U2
U2
U2

Renkli çizgilerden oluşan bu duvar kağıtlarını her stilde banyo dekoruna uygulayabilirsiniz. Üstelik her renk ile kombinasyon şansı sunan bu duvar kağıtları oldukça da modern bir görünüme sahip. Duvar kağıdı, siyah lavabo ve musluk, ayna gibi sleek yüzeyli objelerle birleşince son derece göz alıcı bir dekor oluşturmuş. Eğer lavabo, küvet gibi objelerde siyah rengi kullanmayı seviyorsanız özellikle içerisinde siyah çizgiler bulunan renkli çizgili duvar kağıdı kullanmak size mükemmel bir dekor sunacağı gibi mekanın renk dengesini de başarılı bir şekilde sağlayacaktır.

Dinamik ve sıra dışı

Görselde, modern ve klasik ögelerin kullanıldığı oldukça başarılı bir eklektik banyo dizaynı var. Sarı fonlu, kuş ve çiçekli dal desenli duvar kağıdı, epoksi yüzey görüntüsüyle dekora güçlü bir dinamik ve modern bir canlılık katıyor. Siyah mermer lavabo ve kubbe desenli ayna otantik çizgileriyle dekorun havasını değiştirmiş. Ahşap detaylar ile güçlendirilen modern çizgi dekoru tamamlamış. Sıra dışı ve oldukça dikkat çekici bu dekorun odak noktasında duvar kağıdı var. Rengi ve deseni ile her stil ve renkte banyoya uygulanabilecek bir yapısı var. Özellikle tropikal ve natürel ögelerin bol kullanıldığı dekorlara da çok yakışacaktır.

Otantik desenler

Emrah Yasuk – Misafir Banyosu:  tarz Banyo
Emrah Yasuk

Misafir Banyosu

Emrah Yasuk

Bu tasarımda, klasik bir dekorda kullanılması gereken bütün ana ve yan unsurları barındıran, dört dörtlük bir stil yaratılmış. Sarı spotlar, taşlı ve parlak aplikler, parlak otantik desenli duvar kağıtları, oymalı ahşap ayna, altın detaylı musluklar ve tabii ki mermer lavabo ile saraylara layık bir misafir banyosu dizaynı sunulmuş. 2E Mimarlık imzası taşıyan bu göz alıcı dekorun duvar kağıtları özellikle klasik ögeleri sevenler için ideal. Evinizin diğer alanlarında klasik stil ve tema uyguladıysanız, banyonuza da benzer ögeleri eklemekten çekinmeyin zira klasik stilin modası asla geçmez ve her zaman göz doldurur.

Retro çizgiler

ND HAUS:  tarz Banyo

Özellikle modern stilin vazgeçilmezi olan retro ve popart ögeler, banyolara da en az diğer odalara olduğu kadar yakışıyor. Siyah beyaz çizgili duvar kağıdı, pop art tablolar ve siyah ayna ile dekoru tamamlayan unsurlar olmuş. Ayrıca beton tavan, asma ampuller ve sunta lavabo altı, dekora endüstriyel bir çizgi katıyor. Eğlenceli ve sanatsal bir dekor uygulamak istiyorsanız bu tarz duvar kağıtları işinizi kolaylaştırabilir. Birkaç küçük aksesuar ile tamamlayabileceğiniz bir dekora mükemmel zemin hazırlar.

Sleek yüzeylere uygun, sade duvar kağıtları

POLEN MUTFAK – BANYO DOLAPLARI:  tarz Banyo
POLEN MUTFAK

BANYO DOLAPLARI

POLEN MUTFAK

Lavabo altı, ayna çerçevesi ve dolaplarda kullanılan metal malzeme dekorun en önemli ögesini oluşturuyor. Pürüzsüz ve tek renk seçilen ögeleri yine aynı sadelikte, koyu renk bir duvar kağıdı ile tamamlayan dekor aksesuarları ile de stili mükemmelleştiriyor. Modern bir banyonun bütün ihtiyaçlarını karşılayan tasarım zengin ve şık bir görüntüye sahip.

Taş görünümlü duvar kağıtları

DEKOROS – GRİ TAŞ DESENLİ DUVAR KAĞITLARI:  tarz Duvar & Zemin
DEKOROS

GRİ TAŞ DESENLİ DUVAR KAĞITLARI

DEKOROS

Endüstriyel dekorların en önemli unsuru olan beton ve taş dekorlar duvar kağıtlarında çok daha pratik ve ekonomik olarak hayat buluyor. Eğer dekorlarınızda taş ve beton gibi brütal ögeler bulundurmak istiyorsanız bu taş görünümlü duvar kağıtları tam size göre. Uygulaması ve bakımı daha kolay olan üstelik çok daha kolay yenilenebilen taş görünümlü duvar kağıtları farklı renk ve desen seçenekleri ile giderek popülerlik kazanan bir duvar kağıdı modeli. Banyo dekorasyonu için de son derece uygun.

Klasik, sedefli duvar kağıtları

adam mcnee ltd:  tarz Banyo
adam mcnee ltd

Guest Bathroom

adam mcnee ltd

Sedefli ögelerin o natürel parlaklığını seviyorsanız bu duvar kağıtlarını her mekanda değerlendirebilirsiniz. Dekorda uygulanan duvar kaplaması yarıya kadar ahşap kalanı duvar kağıdı olacak şekilde tasarlanmış. Renk ve dokuları ile birbirine uyan iki malzeme dekoru benzerlerinden ayırmış. Soft renklerin klasik ögelerle buluştuğu başarılı bir tasarım yaratılmış.

Tropikal desenli duvar kağıtları

onszelf:  tarz Duvar & Zemin
onszelf

Collectie Stoer for Boys artikelnummer OZ 3173

onszelf

Duvar kağıtlarında orman teması çok popüler olmasa da tasarımcıların kullanmayı en sevdiği desenlerden. Özellikle tropikal ağaç ve bitki figürleri içeren renkli ve dinamik duvar kağıtları banyo, mutfak gibi alanlarda harika ortamlar yaratıyor. Aksesuarlarla birçok farklı kombinasyon imkanı sunan bu modeller beyaz fonun seçildiği dekorlar için ideal. Eğer banyonuzda beyaz zemin, beyaz tavan ve duvarlar, beyaz banyo ekipmanları kullanacaksanız bu duvar kağıtlarından seçip yeşil birkaç aksesuarla basit ve mükemmel bir dekor oluşturabilirsiniz.

Modası geçmeyen klasik desenler

Dairesel desenlerin kullanıldığı klasik duvar kağıtları genelde evin diğer alanları ile takım olarak uygulanır. Oturma odası, mutfak veya antre dekorunda kullanılan duvar kağıdının banyolara uygulanmasıyla evin genel dekorasyonunda bir bütünlük sağlanmış olur. Eğer siz de bu bütünlüğü yakalamak istiyorsanız, evinizin diğer alanlarında kullandığınız duvar kağıtlarını rahatlıkla banyonuza da uygulayabilirsiniz.

Ahşap görünümlü duvar kağıtları

Ağaç kabuğu gibi bitkisel dokulardan ilham alınarak tasarlanan bu alaca renkli duvar kağıtları, dokusu ve desenleriyle oldukça natürel görünümlü ürünler. Modern dekorların en önemli ihtiyacı olan, hem modern görünümlü hem de doğal bir çizgiye sahip duvar eksiğini kapatan bu modelleri birçok farklı renk, kalite ve desen seçeneğiyle bulabilirsiniz.

Saykodelik desenler, yırtıcı renkler

Workingbert:  tarz Banyo
Workingbert

inside outside bathroom wall piece, Eindhoven

Workingbert

Bu eklektik dizaynda kullanılan duvar kağıdı renk ve desenleriyle dekorun odak noktasını oluşturuyor. Etnik desenli halı, ahşap lavabo haznesi, modern koltuk ile farklı stillerde ögeleri başarıyla birleştiren dizaynda böylesine bir duvar kağıdının cesurca kullanılması dekora güç katıyor. Canlı renklerin hemen her dekoru güzelleştirebileceğinin kanıtı olan tasarım stilinin hakkını veriyor.

Bu banyo için duvar kağıdı derlemesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!