Bir evi toplu tutmanın 7 yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Bir evi toplu tutmanın 7 yolu

umit atdağ umit atdağ
Avantgarde Boutique Rustik Yemek Odası Sonmez Mobilya Avantgarde Boutique Modoko Rustik
Loading admin actions …

akşam işten eve yorgun argın geldiğinizde dağınık bir evle karşılaşmak veya ansızın bir misafirin gelmesi durumunda evinizin derli toplu olmaması size eziyet demektir. Bu nedenle her zaman düzenli ve toplu bir eve sahip olmanız kaçınılmazdır. Bu gün bir evi derli toplu tutmanın farklı yöntemlerini inceliyoruz. Evinizde yapmanız gereken revizyonlar ile evinizi 7 gün 24 saat düzenli bir ev haline getirmek sizin elinizdedir.  Yatak odası, giyinme odası, yemek odası, mutfak, bahçe gibi alanları hem temiz tutmak hem de sürekli toplu bir halde muhafaza ermek sizler için bulunmaz bir nimet anlamına gelmektedir. Homify  sayfasında yer alan ve bir evi toplu ve düzenli bir ev haline getirmenin püf noktalarını içeren dekorasyon örneklerini inceleyerek farklı dekorasyonlara göz atabilir ve evinizde uygulayabilirsiniz.

Giyinme odası

Evinizde bir giyinme odanız var ise yatak odanız sürekli toplu ve düzenli bir yatak odası olacaktır. Giyinme odanız ise dağınık olmaması için özel bir tasarım yapmanızı gerektirecektir. Örnek resimde yer alan  Giyinme odasında olduğu gibi kapalı muhafaza alanları bolca bulunan bir giyinme odası her zaman kolaylıkla toplanabilen bir giyinme odası olacaktır. Bu alanlara yerleştireceğiniz  elbiseleri kullanım sıklığına göre yerleştirmeniz toplanması açısından kolaylık sağlayacaktır.

Oturma odası

Oturma odaları günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız alanlardır. Bu nedenle bu odaların düzenli temiz ve toplu olması zorunludur. Sürekli toplu ve düzenli olması için resimdeki gibi sade ve minimalist bir düzene sahip olması gerekir. Az sayıda mobilya ve duvar raflarına yerleştirilmiş olan süs aksesuarları ile  sürekli  toplu ve düzenli olan bir oturma odasına sahip olabilirsiniz.

Mutfak

MISCELLANEOUS HOME PROJECT Modern Mutfak HİSARİ DESIGN STUDIO Modern
HİSARİ DESIGN STUDIO

MISCELLANEOUS HOME PROJECT

HİSARİ DESIGN STUDIO

Mutfaklar araç , gereç ve donanım açısından çok fazla sayıda ekipman barındıran ve sürekli bir tabak bardak yığınının yer aldığı alanlardır. Bu alanları toplu ve düzenli tutabilmenin tek yolu dolap sayısını artırmak veya mutfak adasına sahip olmaktır. Bu sayede mutfakta ortalıkta olması gereken ekipmanları saklamış ve göz önünden kaldırmış olursunuz. Ayrıca mutfağın tasarımının kullanım kolaylığına göre yapılması da size kolaylık ağlayacaktır.

Banyo

Mesa Evleri Modern Banyo Boer As. Modern
Boer As.

Mesa Evleri

Boer As.

Banyolar kişilere özel alanlar olsa da toplu ve düzenli olması mecburi olan alanlardır. Bir banyonun temiz olması ve kolay toparlanabilmesi için hem muhafaza alanlarının fazla olması hem de resimdeki gibi geniş bir aynaya sahip olması şarttır. Bu sayede hem fazla eşyalar kapaklı bölmelere konularak muhafaza edilir hem de ortalıkta azıcık bir eşya topluluğu olması durumunda ayna sayesinde daha fazlaymış hissi oluşur ve toplamak zorunda kalırsınız.

Yatak odası

Yatak odalarında dekorasyon sırasında dolap veya gardırop konulacaksa kapakların ayna olması ve resimdeki gibi dolapların bir ara bölme gibi görünmesi şarttır. Bu sayede hem aynalardan faydalanmış olursunuz hem de fazlalıklarınızı dara bölme ile oluşan bölmeye saklayarak yatak odanızın sürekli düzenli olmasını sağlayabilirsiniz.

Bahçe düzenlemesi

Back Garden Klasik Bahçe LOLA 38 Hotel Klasik
LOLA 38 Hotel

Back Garden

LOLA 38 Hotel

Evinizde bulunan bahçeler de evinizin bir parçası olduğu için düzenlenmesi gereklidir. Resimde yer alan şık bir bahçe mobilyası ile yapacağınız bahçe oturum alanı size çok şey kazandıracaktır. Bu sayede kolayca toplanabilen kısmi yaşam alanları yapmış ve bahçenizin keyfini çıkarmış olursunuz.

Yemek odaları

Yemek odaları sadece yemek sırasında kullanıldıkları için sürekli düzenli tutulması zorunlu alanlardandır. Resimde  yer alan yemek odası dekorasyonunun benzeri ile hem salonun içinde yer almasından dolayı hem de şık bir yemek odası takımının görselliğinden yararlanmak amacıyla sürekli temiz ve düzenli tutmak zorunda kalacaksınız.

Bu ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!