DMS Arquitectura: modern tarz Evler

Kusursuz bir ana giriş için 15 farklı örnek

Özlem K. Özlem K.
Loading admin actions …

Evin ana girişi evin geri kalan kısmı ve ev sahipleri hakkında ilk izlenimlerin oluşacağı alandır. Birçok dekoratör bir evin ana girişini bir iş adamının kartvizitine benzetir; ne kadar özenli ve ne kadar benzersiz olduğunu gösteren bu küçük ancak önemli parça ilk izlenimin oluşmasını sağlar. Üstelik, yalnızca kapının kendisi değil, çevresinin düzenlemesi ve aydınlatma da bir evin ana girişini gösteren temel unsurlardır. 

Bir evin ana girişi evin genel dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Nasıl ki başlangıç tabağı ile ana yemek, ayakkabılarımız ile giysilerimiz uyum içerisindeyse, evin girişinin dekorasyon stili de evin genel dekorasyonuna uyum sağlamalı ve ev sahiplerinin beğenilerini yansıtmalıdır. 

Bugün sayfamıza 15 müstakil konutun ana girişlerini taşıdık. Genel hatları ile modern stilde olan bu ana girişler ister müstakil evde yaşayın isterse de apartman dairesinde, kendi ana giriş kapınızın ve hatta apartmanınızın girişini en iyi şekilde dekore etmeniz için sizlere ilham kaynağı olacaktır. 

1) Kapınızın önünde minik bir bahçe oluşturun

Kátia Borges - arquitetura+interiores:  tarz Koridor ve Hol
Kátia Borges – arquitetura+interiores

Residência Nádia & Pedro – Área externa

Kátia Borges - arquitetura+interiores

Kapınızın önünde, kaktüslerden, sukulentlerden ya da diğer tropik bitkilerden oluşan minik bir bahçe oluşturabilir, bu alanı çakıl taşları/ponza taşı vs ile kaplayabilirsiniz. 

2) Taş yüzeyleri renkli aydınlatmalar ile kombine edin

Taş yüzeylerin doğal, pürüzlü yapısı LED teknolojisi ile yapılan renkli aydınlatmalar ile kusursuz bir kontrats oluşturacaktır.

3) Bahçe kapısından evin giriş kapısına kadar olan kısım boyunca çiçek tarhı oluştun

Eğer müstakil bir evde yaşıyorsanız, yürüyüş yolu boyunca mevsimlik ya da kalıcı çiçekler ekebilirsiniz. Güzelgörüntüsü ve muhteşem kokusu ile lavanta da bu tür alanlar için ideal bitkilerden biridir.

4) Ahşap kapı ve diğer ahşap yüzeyler ana girişte sıcak, davetkar bir hava oluşturur

Ahşap sıcak ve samimi görünüm oluşturmak için en ideal malzemedir ve ister modern isterse de klasik olsun, tümdekorasyon stilleri ile harika uyum sağlayabilir.

5) Farklı yapıdaki malzemeleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin

Ahaşp kapılar taş yüzeyler, brüt beton yüzeyler, boyalı yüzeyler ve harman tuğla yüzeyler ile birlikte kullanabilirsiniz.

6) Geniş beton karolarla bahçenize bir yürüyüş yolu yapabilirsiniz

Sıradan, dümdüz bir yürüyüş yolu yerine sağlam beton karolardan bir yürüyüş yolu yaparak sevimli bir ana giriş oluşturmak mümkün.

7) Merdivenlerde ankastre aydınlatma elemanları kullanarak onları hem şık hem güvenlikli bir hale getirin

Basamakların dik kısımlarına yerleştirilmiş ankastre aydınlatma elemanlatı göz almdan merdiven aydınlatmak için harika bir çözüm!

8) Devasa giriş kapıları

Giriş kapısı normal boyutlarda da olsa, aynı malzeme kullanılarak olduğunun iki katı büyüklüğündeymiş gibi gösterilebilir. Özellikle yüksek tavanlı konutlarda son dönemin en popüler dekorlarında biri olan devasa kapılar eski köy evlerinin at arabaları için uygun boyutta yapılmış avlu kapılarına benziyor.

9) Cam kapılar ile içerisi ve dışarısı sınırlarını kaldırın

DLPS Arquitectos:  tarz Teras
DLPS Arquitectos

Espejo de Agua

DLPS Arquitectos

Yüksek bahçe duvarlarına sahipseniz ve içerisinin dikizlenme olasılığı yoksa, komple cam kapılar sayesinde kapalı alan ve açık alan sınırlarını yok edebilirsiniz.

10) Giriş kapısı yanında dikey bir bahçe oluşturabilirsiniz

Apartman girişleri için uygun olan bu tasarımda giriş kapısının yan tarafı dikey büyüyen bir bahçe şeklide yapılmış.

11) Modern bir giriş için taş ve betondan oluşan kombinasyon

Çağdaş dekorasyon stillerinden hoşlanıyoranız, koyu renkli taş ve brüt betondan oluşan bir dekor da eviniz için uygun olabilir.

12) Açık renkler kullanarak doğal gün ışığının yansımasını sağlayın

08023 Architects: modern tarz Evler
08023 Architects

E House – Main door

08023 Architects

Açık renklerin dekorasyonda oluşturduğu davetkar hava yadsınamaz. Minimal bir dekorasyon için sizler de açık renkleri tercih edebilirsiniz.

13) Beton raflar yaptırıp yeşil saksı bitkileri ile süsleyin

İster müstakil ev olsun isterse de apartman girişi, betonda yaptıracağınız sağlam rafların üzerine yemyeşil bitkiler yerleştirerek güzel bir bahçe havası oluşturabilirsiniz.

14) Asyatik bir atmosfer oluşturmak için ahşap yürüyüş yolları ve bambu dekorlar kullanın

Ahşp yürüyüş yolları oluşturmak için deck türü açık havaya dayanıklı ahşap malzemeler ya da eski demiryollarından çıkma ahşap traversleri kullanabilirsiniz. Kahverengi cüruf, bambu dekorlar ve kaktüs çeşitleri ile dekorasyonu tamalayabilirsiniz.

15) Kapı yanına yerleştireceğiniz heykeller ile fark yaratın

Eğer yeteri kadar geniş alanınız ve büyük de bir cesaretiniz varsa, giriş kapınızın yanına büyükçe heykeller yerleştirerek fark yaratabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ’Ayakkabıları nereye koyacağım derdine son: 8 pratik çözüm’ başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ana giriş örneklerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!