Hem konforlu, hem pratik: 10 şık mutfak modeli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Hem konforlu, hem pratik: 10 şık mutfak modeli

Meral Eser Meral Eser
Modern Mutfak hola Modern
Loading admin actions …

Mutfak dekorasyonu, işlevselliğin sağlanması ve estetik açıdan göze hitap etmesi bakımından önemlidir. Yaşamımızı kolaylaştıran dekorasyon incelikleri uzun vadede kolaylık sağlar. Bünyesinde birçok eşya, ocak  ve  mutfak aleti barındıran mutfaklarda depolama sistemleri özenle dizayn edilmelidir. Kullanıcı bireylerin beğenileri ile orantılı stil ve tarzları uygulayarak ferah ve göze hitap eden mutfak atmosferi oluşturulabilir. Bu yazımızda hem fonksiyonel, hem de estetik unsurla dizayn edilen 10 şık mutfak modelini derledik, ilginizi çeken örnekler bulacağınızı umuyoruz.

Renklerin ahengi

IROKA: modern tarz , Modern

Mutfağınızda hem sıcak bir atmosfer katmak, hem de şık ışıklandırma unsurları ile estetiği öne çıkarmak oldukça kolay. Özellikle canlı ve parlak renklerle ilgilenenler için şık aydınlatma detayları ile yeşilim ve mavinin buluştuğu sıcak bir atmosfer oluşuyor. Gümüş rengi fırın ve ocak alanı ile beyaz mutfak dolapları sıcak ya da parlak renklerin kullanımına olanak veriyor. Böylelikle nötr renklerle sıcak renklerin, soğuk ve sıcak denge unsuru sağlanıyor.

Ahşabın sıcaklığı

American Black Walnut Vauxhall Kitchen designed and made by Tim Wood Modern Mutfak Tim Wood Limited Modern Ahşap Ahşap rengi
Tim Wood Limited

American Black Walnut Vauxhall Kitchen designed and made by Tim Wood

Tim Wood Limited

Klasik stil zarafeti ahşabın sıcak renk ve dokuları ile öne çıkar. Boydan boya ahşap mutfak dolapları ile döşeme zemini parkesi daha sıcak bir atmosfer  sağlıyor. Mutfakta derinlik algısını arttırmak istiyorsanız, kontrast yaratan renklere de ayrıca yer verebilir, ışıklandırma unsurları ile atmosferi değiştirebilirsiniz.

Nötr renkler

Uyum ve ahengi öne çıkaran renk ve dokuların tercih edildiği bir mutfak. Günümüz teknolojileri ile donatılan mutfaklar modern mimari unsurlara göre dekore ediliyor ve oldukça beğeni görüyor. homify'da mutfak planlayıcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde mutfak örnekleri bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

Cesur renkler

IROKA: modern tarz , Modern

Göz alıcı bir mutfak dekorasyonu için arzu ettiğiniz cesur ya da parlak renkleri kullanmaktan çekiniyorsanız, uyum ve ahenk yakalayan belli stil ve tarzları takip ederek göz alıcı hale getirebilirsiniz. Kırmızı lake mutfak dolapları ile nötr gri arasında sıcak ve soğuk dengesi sağlanıyor.

Natürel

Modern Mutfak homify Modern

Doğal malzeme kullanımı mutfak gibi sık kullanılan alanlarda hem göz yormaz, hem de natürel dokuların oluşturacağı huzur veren atmosfer ile daha davetkar bir görünüme kavuşabilir. Gri nötr renktir ve doğal ahşap dokusu sıcaklık katar.

Çok fonksiyonlu tasarım

Modern Mutfak hola Modern

Mutfakta birçok ihtiyacı karşılayan tasarım fikirleri fonksiyonellik açısından değer kazanır. Yemek alanı ile ilişkisi, mutfakta hareket alanını aksatmadan, işlevsel açıdan dekore edilebilir. Çok fonksiyonlu ocak kullanımı ile servis alanı bir arada dizayn ediliyor ve pratik kullanım olanakları sağlanıyor.

Şık mutfak aksesuarları

Mutfakta kullanılacak aksesuarlar uygulanacak stil, tarz ile ilişkilendirilebilir. Ahşap mutfak dolapları ile uyum sağlayan dolap ve çekmece kulpları işlevsellik açısından da kolaylık sağlayan modellerden seçilmelidir.

Neon renkler

Cazibe unsuru renk ve dokular, mutfağınız için ekstra bir şey yapmanıza gerek bırakmayabilir. Sarı ve kırık beyazın hakim olduğu bu mutfak modern stil unsurlarla dizayn edilmiştir.

Kontrast değerler

Modern Mutfak COETASA Modern

Genel olarak dinamik bir atmosfer sağlanmak isteniyorsa, bir başka alternatif renk ve dokularda kontrastın sağlanmasıdır. Mutfak dolaplarında koyu renkler tercih edilirken, mutfak tezgahı ve duvarlarda daha açık renk tonları tercih ediliyor ve derinlik katıyor.

Fonksiyonellik

Modern Mutfak homify Modern

Küçük ya da dar mutfaklarda mobilya tercihleri fonksiyonelliği ile ön plana çıkabilir. Mutfakta kahvaltı ya da bir şeyler atıştırmanızı sağlayacak bir bar alanı işlevselliği arttırır, geniş yer kaplayan yemek masası ile yer kaybı önlenir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Bu mutfaklarla evde ekmek yapmak hayal değil’ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu mutfaklar arasında sen en çok hangisini sevdin?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!