Küçük ama insanın içini açan 5 mutfak | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük ama insanın içini açan 5 mutfak

Aydin Sanli Aydin Sanli
Endüstriyel Mutfak homify Endüstriyel
Loading admin actions …

Japonya'da ev dekorasyonun temel ilkesi ne kadar az, o kadar iyidir. Her şeyi kısıtlı bir alan içinde düzenleyip, ortaya kompakt bir alan çıkarmak Japon tasarımcıların ortak kaygısıdır. Bu ilkeyi tüm dünya genelinde uygulamanın vakti geldi de geçiyor bile. Ama herkes tarz sahibi ve konforlu mekanlar arzulamaya da devam ediyor. Bu yazımızda size hem küçük, hem tarz sahibi hem de tüm ayrıntıları düşünülmüş mutfaklar göstereceğiz. Siz de küçük bir eve sahipseniz, bu yazıyı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

1. Rengine karar verin

Our Industrial Showroom Endüstriyel Mutfak homify Endüstriyel
homify

Our Industrial Showroom

homify

Bu örnek her şeyin yerli yerinde olduğu küçük bir mutfak. Hem renkleri, hem de ölçüleriyle son derece uyumlu bir mutfak görüntüsü veriyor. Griye çalan mavi renk ve tezgahtaki ahşap rengi birbiriyle uyum sağlamış. Burada gördüğünüz renk uyumunu siz de mutfağınızda uygulayabilirsiniz. Mutfağın aydınlatma unsurları da mutfağın sıcak havasını destekler nitelikte.

2. Uyum içinde bir mutfak

Klasik Mutfak dwarf Klasik

Bu mutfakta eviye ve ocak küçük bir mutfak adasına yerleştirilmiş. Ocağın altında geniş kapasiteye sahip bir fırın bulunuyor. Hiç abartısız bu mutfak tek bir ada içinde tüm fonksiyonları bir araya toplamış. Adanın ahşap tezgahı, yer döşemeleri ve tavandaki kolon ve kirişler birbirleriyle uyum içinde. Siyah renkli mutfak dolapları ise pencere ve kapıya göz kırpıyor. Kısacası tüm mekan son derece uyumlu. Tasarımcı sadece mutfak bölümünü düşünmeyip tüm mekanda bir uyumu hedeflemiş ve bunu da başarılı biçimde gerçekleştirmiş.

3. Hem hazırla hem ye

Dostlar bir araya gelsin, keyifli sohbetler olsun. Bu mutfak bu durumu gerçekleştirmek için son derece ideal. Mutfak tegzahı ve yemek masası bir arada bir hole uzanıyor ve bu durum mekanı oldukça geniş gösteriyor. Mutfakta kapalı dolaplar yerine, açık raflar tercih edilmiş ve bu da mekana ferahlık duygusu katmış. 

Yemek hazırlama alanı ve yemek masası arasında belirli bir ayrım olmasa da, yüzey renkleri birbirinden ayrılıyor. Bir yandan yemek yenirken bir yandan mutfakta çalışan kişi de  hazırlıklarını tamamlayabiliyor. Yemek masasının sandalyeleri de mutfağın genelinde mevcut olan modern havaya katkı sağlıyor. Küçük mutfağınızda mucizeler yaratmak için uzmanlarımıza danışın.

4. Evin ortasında

Bu mutfak son derece küçük bir evde bulunuyor. Genelde ev planlarında mutfak köşelere yerleştirilir. Ama bu evde cesur davranılarak mutfak tam ortaya konumlandırılmış. Mutfak tezgahı biraz yüksek tutulmuş ve tezgah seviyesinin altında bir yemek masası tezgaha yaslanır biçimde yerleştirilmiş. Böylece mutfaktaki bulaşıkları görmeden yemek yemek mümkün kılınmış.

Mutfağın duvarları beyaza boyanarak küçük mutfağa daha ferah bir görünüm kazandırılmış. Biliyorsunuz beyaz renk mekanları geniş ve ferah gösteriyor. Sandalyelerin renklerine değinmeden de geçmeyelim. Kırmızı ve mavi sandalyeler ortama renk katmış.

5. Minimalist tarz

Bu mutfağın tasarımcısı hem tarz sahibi hem de her şeyin düzen içinde olduğu bir mutfak yaratmayı amaçlamış. Her yerinde beyazın kullanıldığı mutfağın minimalist bir havası var. Yerdeki seramikler ise mutfağa hareket ve tarz kazandırmış. Küçücük bir mutfak olmasına rağmen her şey ince ince hesaplanmış ve mutfak için gereken tüm cihazlar ustalıkla yerleştirilmiş. Mutfağa hakim olan beyaz rengin yanı sıra geniş pencereden gelen bolca gün ışığı mekanı olduğundan daha geniş göstermeye yardımcı oluyor.

Daha fazla mutfak fikri için şu yazıya da bir bakın.

Bu küçük mutfakları siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!