Yuvarlak yatak modelleri için yuvarlak yatak örtüsü örnekleri | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Yuvarlak yatak modelleri için yuvarlak yatak örtüsü örnekleri

ümit  atdağ ümit atdağ
HAYAL YATAK ODASI Klasik Yatak Odası Asortie Mobilya Dekorasyon Aş. Klasik
Loading admin actions …

Evlerimiz de bize ait olan ve sadece bizim için özel bir alan olan olan mekanlardan birisi de kişisel yatak odalarımızdır. Yatak odalarımızın kişiye özel olması, bize özel olması ve geçmişten günümüze mahrem alanlar olarak  kültürümüzde yer edinmesi  nedeniyle yatak odası dekorasyonlarının önemsenmemesine ve  geri planda bırakılmasına sebep olmuştur. Ancak yatak odası dekorasyonu kişisel rahatlığımız, yatak odasında geçirdiğimiz anların kaliteli olması ve bizi ferahlatması açısından oldukça önemlidir. Yatak odasında bulunan her mobilya ve yatak odası dekroasyonunun her parçası gibi yatak şekli, genişiliği, yatak örtüsü modeli, rengi deseni çok önemlidir. Göz ardı edilmemesi gereken yatak odası dekorasyonu olan bu unsurlar yatak odamıza nasıl yerleştirmeleri ve yerleştirirken nelere dikkat etmeliyiz.

Yatak odası dekorasyonuna nereden başlamalıyız ?  Yatak odası dekorasyonu için yapmamız gereken ilk tespit yatak odası olarak ayrılan odanın genişliğini ölçmektir.  Yapacağımız ölçümün sonucuna göre yatak odamız için yatak şekline karar verip yatak karyolasının ve ortapedik yatağın ölçülerine karar vermeliyiz. Eğer yatak odası ortalama bir yatak odası boyutlarında ise  ortalama bir yatak tercih edebiliriz. Seçeceğimiz yatağın şekli standart olarak dikdörtgen olabileceği gibi standart dışı yuvarlak veya altıgen de olabilir. Yuvarlak veya altıgen yataklar özel üretim yataklar olduğundan emek isteyen ve dekorasyonunda titiz davranılması gereken yataklardır. Yuvarlak yatak örnekleri için özel üretim ortapedik yatak modelleri bulunmaktadır. Standart dışı üretimler olduklarından nevresimler, yatak örtüleri de özel üretim olmak zorundadır. Hem yatak boyutları, hem yatak şekilleri standart olmadığından yatak örtüleri de standart değildir. Bu nedenle yatak örtüsü seçiminde zorluk çekebilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonu sizin tarzınıza uygun, kişiliğinizin aynası olacak şekilde yapılmalı, yatak ve yatak örtünüzün tarzınıza uygun olmalıdır. Renk ve desen olarak hem yatak odası dekorasyonuna uygun, renk bütünlüğü sağlayan ve estetik bütünlüğü bozmayan bir yatak odası dekorasyonu yapılmalı hem de yatak örtüsünün dekorasyon içinde en canlı en şık dekorasyon unsuru olması sağlanmalıdır. Yuvarlak bir yatak seçip klasik ve geleneksek bir yatak örtüsü tercih ettiğinizde yatak odasının ve farklı yatak modelinin anlamını kaybetmesine, dekorasyonun ışıltısını yitirmesine sebep olursunuz. Yatak  modelinizi yuvarlak bir model seçtiğinizde  yatağınızın şeklini ortaya çıkaran, yatak odanıza estetik ve zariflik kazandıran şık bir yatak odası dekorasyonu yapmanızı sağlayan yuvarlak yatak odası modelleri seçmeli, dekoratif ve süslemelerle bezeli yatak odası örtüleri ile tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmalısınız. Yuvarlak yatak odası modelleri sizin istediğiniz ölçülerde üretildiğinden, yatak başlıkları size özel tasarımlarla yapıldığından sizi yansıtan kişiliğiniz ortaya koyan bir yatak odası dekorasyonu ortaya çıkacaktır. Bu dekorasyonun özel olması ve şık görünmesi için yine kişiliğiniz ve zevklerinizle eş değer yuvarlak yatak odası örtüsü tercih etmeli ve yataklarının zarafetini ortaya koymalısınız. Seçtiğiniz yatak modeli yuvarlak olduğu için dekorasyonun diğer öğeleri olan mobilyalar hep dik dörtgen ve dik hatlara sahip olduklarından oda içinde bir karmaşa olabilir. Bu durumu çözmek ve kargaşaya mahal vermemek için seçeceğiniz yatak örtüsü elyaf içerikli ve düz hatlara sahip olmalı ve bu olumsuz durumu ortadan kaldırmalıdır. 

Ayrıca yatak örtüsü olarak seçeceğiniz örtülerin kumaş türlerine dikkat etmeniz ve örtülerin uzun ömürlü olmasını sağlamanız gerekmektedir. Saten, pazen, pamuklu veya düz kumaşlardan seçebileceğiniz yatak örtüleri şık ve zarif görünmeli, yatak odanızda yuvarlak yatağınızı daha estetik hale getirmelidir. Yuvarlak yatak modeli için özel olarak tasarlayıp diktirebileceğiniz ve zevklerinizi yansıtan yuvarlak yatak örtüsü modellerini hazır da alabilirsiniz. Aklınızda bir tasarım yoksa, normal yatak odası yatak örtülerini inceleyebilir, istediğiniz bir yatak odası örtüsü üzerinde değişiklikler yapabilir, istediğiniz gibi içinize sinen bir yatak örtüsü modeli oluşturabilirsiniz. Bunun yanında yatak örtüsü için değişik yatak örtüsü ürünleri satan firmaların kataloglarını inceleyebilir,  istediğiniz yatak örtüsünün yuvarlak modelini yaptırabilirsiniz. İstediğiniz gibi içinize sinmeyen bir yatak ötüsü modeli bulamadığınızda Homify yatak odası sayfalarını inceleyerek 1000 den fazla yatak ve yatak örtüsü modeli ile yatak odanız için yatak örtüsü modeline karar verebilirsiniz.

Düz yatak örtüleri

Yuvarlak yataklar için özel yaptıracağınız yatak örtülerine örnek olarak yandaki resimdeki gibi bir yatak örtüsü modeli tercih edebilirsiniz. Duvar boyası veya duvar kağıdı ile uyumlu renklere sahip veya açık tonlarında yatak örtülerinin yuvarlak modelini yaptırarak şık bir yatak odası modeli sahibi olabilirsiniz.

Renkli yatak örtülerinden esinlenin

düz yatak modelleri için üretilmiş olan yatak örtüsü modellerinden renkli olanları ve süslü olanlarından esinlenerek istediğiniz ve evinizin renk bütünlüğünü sağlayan yuvarlak yatak örtüsü modeli seçebilir ve zarif bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Resimdeki gibi açık yeşil veya turkuaz renginde bir yatak örtüsü modeli seçebilirsiniz.

Renk cümbüşü yatak örtüleri

Single Living Modern Yatak Odası The Orange Lane Modern
The Orange Lane

Single Living

The Orange Lane

Düz yatak örtülerinin renkli olanlarından esinlenerek örnek resimdeki gibi bir yatak örtüsü modelini kendinize örnek alarak yuvarlak yatak örtüsü modeli oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz renklerin yatak odası dekorasyonunuza uygun olmasına özen göstererek estetik bir yatak örtüsü sahibi olabilirsiniz.

Beyazın sadeliği

Yuvarlak yatak modelleri için özel olarak tasarlanmış olan yatak örtüleri için örnek resimde yer alan puantiyeli  ve renkli yatak örtüsünün benzerini tercih edebilir veya renklerini kendinizin belirleyeceği estetik bir yatak örtüsü isteyebilirsiniz.  Sade desenlerde ve beyaz bir yatak odası dekorasyonu sahibi iseniz zarafet dolu bir yuvarlak yatak ve yatak örtüsü ile evinizi özel hale getirebilirsiniz.

Kırmızının romantizmi

Yatak odalarında romantizmi yaşamak isteyen  ev hanımlarının en çok tercih ettiği renk olan kırmızı rengi tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yatak odası modelleri için estetik kırmızı yuvarlak yatak örtüsü modelleri ile yatak odası mobilyalarınızı tamamlayabilir, şık bir yatak odası dekorasyonu sahibi olabilirisniz.

Çizgi desenlerine sahip yatak örtüleri

Yuvarlak yatak sahibi olduğunuz yatak odalarınız için çizgi desenlerinden hoşlananlara özel örnek resimdeki gibi bir yatak örtüsü tercih edebilirsiniz. Yatak örtülerinizin çizgi desenlere sahip olması, odanızdaki duvar kağıtlarına uygun  ve renk bütünlüğü sağlayan bir yatak odasına sahip olmanızı sağlayacaktır. Yuvarlak yatak örtüsü modeli için kişiliğinize uygun ve tarzınızı yansıtan bir yatak örtüsü tercih edebilirsiniz.

Mavi rengin güzelliği

Yatak odalarının özel renklerle dekore edilmesini isteyenler için resimdeki gibi bir yatak odası dekorasyonu yapabilir, yuvarlak yataklarınız için mavi rengin ağırlıkta olduğu yuvarlak yatak örtüsü tercih edebilirsiniz. Yuvarlak yatak örtüleriniz için mavi renk ve mavi rengin ağırlıkta olduğu çizgi modelleri sahip yuvarlak yatak örtüleri seçebilir, yatak odası dekorasyonlarınızı estetik bir biçimde yapabilirsiniz.

Aykırı desenler ile dekorasyon

Yatak odalarınız için aykırı dekorasyonlar yapmaktan hoşlananlardansanız, örnek resimde yer alan yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. yeşil, pembe, mavi rengin bir arada ve farklı desenlerle iç içe girmiş olduğu yatak örtüsü modelini yuvarlak yatak modelinize göre düzenleyebilir ve yatak örtünüzün estetik olmasını sağlayabilirsiniz.

Elyaf yuvarlak yatak örtüleri

Yuvarlak yatak örtüleriniz için resimdeki gibi elyafın yoğun olduğu bir yatak örtüsü tercih edebilir ve yatak odalarınıza zariflik kazandırabilirsiniz.

Bu yuvarlak yatak örtüsü modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!