İlk kez ev döşeyecekler için

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

İlk kez ev döşeyecekler için

Aydin Sanli Aydin Sanli
Modern Evler ENRICO MARCHIARO _ eMsign Studio _ Architettura_Interior Design Modern
Loading admin actions …

Bugün sizlere hem mobilyalarıyla hem de mimarisiyle son derece modern bir üslubu yansıtan bir evi tanıtacağız. İtalyan bir çiftin satın aldığı ve çiftin ilk evi olan ev ikilinin istekleri doğrultusunda yaratıldı. Emsign Studio tarafından tasarlanan evin her noktasında çiftin isteklerini karşılayan tercihler kullanıldı. İç mekan tasarımında hepsinin ayrıntısını göreceğimiz merdivenler, trabzanlar ve başka ince işçilik örneği unsurlar kullanıldı. Çiftin özene bezene döşedikleri villa bir bodrum katı ve iki kattan oluşuyor.

Mutfak

Evin mutfağı evin genel tarzı ve tonunu yansıtıyor. Evde genel olarak nötr tonlar kullanılmış ve aydınlığa önem verilmiş. Son derece çağdaş çizgilere sahip mutfakta ocak şık bir mutfak adasına entegre edilmiş. Ahşap yemek masası mutfak adasına dik biçimde konmuş ve bir L şekli oluşturuyor. Sağ tarafta yer alan beş gözlü raf sayesinde evin hanımı yemek kitaplarını nereye koyacağını düşünmeyecek. En geride ise mermer tezgah ve mutfak dolapları bulunuyor. Genel itibariyle beyaz rengin seçildiği mutfak dolaplarının alt bölümlerinde tercih edilen koyu renk, masanın rengiyle aynı. Bu açık koyu kontrastı mutfağa çok hoş bir hava katıyor. Aspiratör, tavandan sallanan metal lamba ve metalik görüntülü ankastre fırın ise birbirleriyle uyum içinde duruyor.

Oturma odası

İç mekan tasarımının en yoğun biçimde hissedildiği alan oturma odası. Oturma odasındaki kanepe alanı ikiye bölüp, ayrı bir televizyon izleme bölümü oluşmasına yaramış. Evin dikkat çeken bir diğer özelliği ise cilalı meşe yer döşemeleri. Yer döşemeleri beyaz duvarlarla tezat oluşturuyor. Modern mimarinin en göz alıcı birlikteliklerinden biri diyebileceğimiz beyaz ve ahşap rengi bu evde de kendini bir kez daha gösteriyor. Televizyon, merdiven ve küçük halı siyah renkte seçilirken, beyaz dubarlarla oluşturacağı kontrastın göz önüne alındığı aşikar. Televizyon ünitesi için de beyaz renk tercih edilmiş. Duvardan sallanan son derece estetik ışıkta da yine bütünsellik gözetilerek siyah renk seçilmiş. Tavandan sallanan avizenin ne kadar şık ve göz alıcı olduğunu söylemeye ise gerek yok sanırız.

Kirişler

Evin ikinci katı bir asma kat gibi görünüyor ve böylece oturma odasının yüksekliği evin çatısına kadar uzanıyor. Çatıdaki kirişler açıkta bırakılmış ve evin genel görüntüsüne uyum sağlaması için beyaza boyanmış. Bu haliyle eve hoş bir hava kazandıran ahşap çatı kirişlerinden sallanan avizenin modern çizgisi de göz alıcı bir özellik arz ediyor.

Trabzanlar

Bu resimde katlar arasındaki merdivenlerin kenarındaki trabzanlar görülüyor. Metal trabzanlar villanın genel karakteriyle tezat oluşturması amacıyla ham halleriyle bırakılmış gibi görünüyor. Trabzanlara sadece renksiz bir mat vernik uygulanmış ve bu sayede mat bir görüntü sağlanmış.

Tavanarası

Asma kat genel olarak bir ofis stüdyo olarak tasarlanmış ancak yatak odası, banyo da bu katta bulunuyor, Ayrıca yine asma katın küçük bir bölümü ise oturma odası şeklinde dizayn edilmiş. Demir korkuluklar merdiven trabzanlarıyla aynı mantıkta tasarlanmış, görsel ve malzeme açısından bir bütünlük sağlanmış. Bu da iç mimarinin tutarlı bir özellik göstermesine neden olmuş.

Banyo

Evin ana banyosunda çok ilginç çözümler kullanılmış. Tüm banyo reçine bazlı bir çimento türü olan mikro çimentoyla kaplanmış. Islak zeminlerde kusursuz bir rahatlık sunan malzeme sayesinde su sızdırmalarının önüne geçilebiliyor. Tüm evde olduğu gibi siyah beyazın olağanüstü uyumundan banyoda da faydalanmış.

Yatak odası

Yazımızı yatak odasıyla sonlandırıyoruz. Yatak odasının en dikkat çeken özelliği buzlu cam kapılarla odadan ayrılan giyinme odası. Son derece geniş olan yatak odası giyinme odası da geniş bir alana sahip.

İtalya'da genç bir çiftin ilk evi olarak düzenlenen, tasarım harikası bir daire. 
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!