Televizyonu nereye koymalı? Türkiye'deki salonlardan 9 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Televizyonu nereye koymalı? Türkiye'deki salonlardan 9 fikir

Homify TR Homify TR
CCT INVESTMENTS – CCT 172 Project in Trabzon:  tarz Oturma Odası, Modern
Loading admin actions …

Televizyonlar oturma odalarımızın en önemli parçaları. Hatta denilebilir ki ismi oturma odası olan bu odalarda koltukların önemi bile televizyonlardan daha sonra geliyor. Kuşkusuz dünyanın en çok televizyon izleyen toplumlarından biri olmamız bu durumun gelişmesinde oldukça etkili. Bu yazımızda oturma odanızda televizyonu nereye ve nasıl bir açıyla yerleştirebileceğinize dair fikir verebilecek Türkiye'den salonları bir araya getirdik. Farklı yönleriyle dikkat çeken bu birbirinden güzel salon örneklerinin ortak özellikleri ise televizyonların yerleşiminde isabetli seçimler yapmış olmaları. Dilerseniz bu örneklere biraz daha yakından bakalım. 

Odak noktası

Trabcelona Design – trabcelona design tasarım :  tarz Oturma Odası, Modern
Trabcelona Design

trabcelona design tasarım

Trabcelona Design

Hardal rengi berjerleri ve koltuk yastıkları ile oldukça şık bir görünüm sergileyen bu oturma odasında televizyon odanın odak noktasına yerleştirilmiş. Geniş pencere grubunu yandan gören ve kanepelerden birini tam karşısına, diğerini de doksan derece açıyla diğer tarafına alan televizyon ünitesi oldukça iyi bir izleme açısı sağlıyor.

Konrast

Zeminde, duvarlarda ve mobilyalarda açık renklerin ağır bastığı bu oturma odasında bir parça kontrast yaratmak için televizyonun da bulunduğu geniş duvarda koyu renkli bir kaplama kullanılmış. Oldukça şık görünen bu kaplama, hem salonun genel havasına pozitif etki yaparken bir yandan da televizyonun daha kolay izlenilmesini olanak tanıyor.

Ferah bir yerleşim

U şeklinde birbirine bakan koltuk ve berjerlerden oluşan bir oturma grubu yerine tek cephesi tamamen açık L yerleşimli bir oturma grubunun tercih edildiği bu oturma odasında ise oldukça ferah bir hava hakim. Ağırlıklı olarak açık renklerin tercih edildiği odada, televizyon siyah çerçevesi ile hoş bir kontrast yaratıyor ve ilgiyi üzerine çekiyor.

Uzunlamasına bir yerleşim

Dikdörtgen formundaki bu oturma odasında uzunlamasına bir yerleşim tercih edilmiş. Televizyonun bulunduğu geniş duvarın tam karşısındaki diğer uzun duvara olan mesafesi çok fazla değil. Bu da ekrandaki görüntüye tam bir hakimiyet sağlıyor ve bu odayı film izlemek için adeta küçük bir sinema salonuna dönüştürüyor.

Modern bir tasarım

Ysk Tadilat – Daire Tasarımı:  tarz Oturma Odası, Minimalist
Ysk Tadilat

Daire Tasarımı

Ysk Tadilat

Her ne kadar Türkiye'deki oturma odalarının çoğunda televizyonlar merkezi parçalar olsa da, siz bu şekilde bir tasarım yapmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda televizyonu oturma odasının her noktasından görülen hakim bir pozisyon yerine daha ikincil bir noktada konumlandırmanız doğru olacaktır.

Ahşap şıklığı

Bilgece Tasarım – Gül & Emin Timur:  tarz Oturma Odası, Modern
Bilgece Tasarım

Gül & Emin Timur

Bilgece Tasarım

Bu oturma odasında oldukça bol bir ahşap kullanımı görüyoruz. Hatta bu ahşap yoğunluğunun son yıllarda yaygın olan standartların bir hayli dışında olduğunu söylemek abartı olmaz. Buna karşın farklı mobilya ve aksesuarlarla incelikle bir araya getirilmiş bu ahşap yoğunluğu hiç de yorucu bir görüntü oluşturmuyor. Televizyonun bulunduğu duvardaki konstrüksiyon ise nostaljik çizgisiyle göz dolduruyor.

Sanat galerisi tadında bir oturma odası

Modern bir dekorasyona sahip oturma odalarında televizyonlarınıza yer bulmak çok zor değildir. Nihayetinde odadaki diğer parçalarla bir uyum sorunu yaşamazsınız. Buna karşın daha klasik tarzdaki oturma odalarında televizyonlar mekânın ruhunu bozacak tarzda sırıtabilirler. İşte bu durumun üstesinden gelebilmek gerçek bir ustalığı gerektirir. Adeta bir sanat galerisi şıklığındaki bu salonda, böyle bir ustalığın sonucunu görüyorsunuz.

İddialı bir oturma odası

Nuevo Tasarım – Ankarada bir ev:  tarz Oturma Odası, Modern
Nuevo Tasarım

Ankarada bir ev

Nuevo Tasarım

Son derece yüksek tavanı ve bu yüksek tavandan sarkan ilginç aydınlatmalarıyla dikkat çeken, modern şöminesi ve toprak tonlarındaki mobilyaları ile iddialı bir görüntü sergileyen bu oturma odasında ise televizyon göz seviyesinden bir parça daha yukarıda, geniş şöminenin hemen üstünde kullanılmış. Bu ince çerçeveli televizyon tüm bu görsel şölen içindeki yerini sürtünmesizce almış ve tabloyu kesinlikle bozmuyor.

Yalın ve etkileyici

Mobilya ve aksesuarlarla dolu bir oturma odası yerine yalnızca ihtiyacınız olan eşyaların bulunduğu bir oturma odasını tercih ediyorsanız, yalın tasarımıyla dikkat çeken ama bir o kadar da etkileyici olan bu odanın dekorasyonu ilginizi çekecektir. Bembeyaz bir duvarın içine yerleşmiş bir şöminenin hemen çaprazında bulunan televizyon odanın sanki doğal bir parçası gibi uyumlu.

Casas inHAUS:  tarz Evler, Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!