Yatağınızı dünyadaki en rahat yer yapmanın 12 kolay yolu | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Yatağınızı dünyadaki en rahat yer yapmanın 12 kolay yolu

Meral Eser Meral Eser
İskandinav Duvar & Zemin homify İskandinav
Loading admin actions …

Yatak odası, günün yorgunluk ve stresini attığımız yegane bireysel alanlardır. Dolayısıyla konfor ve rahatlık esas alınır. Yatağımızı daha rahat ve konforlu hale getirmenin yolları var mıdır? Pratik ve akılcı çözümlerle daha rahat ve kullanışlı hale getirmek mümkün. Belki de dünyadaki en rahat yer yatak odası olabilir. Bunun için yapılabilecek bazı pratik fikirler derledik. Daha dingin ve konforlu bir yatak alanı için başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

1. Pastel renklerle gelen dinginlik

Simple Taste Interiors: modern tarz , Modern
Simple Taste Interiors

Private Interior Design Project – Vilamoura

Simple Taste Interiors

Kaliteli bir uyku için dingin ve göz yormayan bir atmosfer oldukça etkilidir. Eğer daha dingin bir atmosfer oluşturmak istiyorsanız, yumuşak renkleri tercih edin. Hangi stil ve tarzı uyguluyorsanız uygulayın,  pastel renklerle daha dingin ve gözü okşayan bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

2. Natürel esintiler

Lily Pond İskandinav Duvar & Zemin homify İskandinav
homify

Lily Pond

homify

Doğadan motifleri yatak odası dekorasyonunda kullanarak daha ferah ve göze hitap eden bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Yeşil ve mavinin dinginliği dinlendirici bir etki, huzur veren bir atmosfer oluşturacaktır. homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde evlerin projesi bulabilir, ilham veren fikirler edinebilirsiniz.

3. Konforlu yastıklar

Sizin için ideal olan yastığı seçin. Özellikle sırt ve boyun ağrısı yapmayacak yükseklik ve yumuşaklığı sağlayacak ortopedik yastıklar ilginizi çekebilir. Konfor ve rahatlık için yastık formu ve malzemesi oldukça etkilidir.

4. Doğru tekstil ürünü

Yastık ve nevresimlerde kullanılan tekstil ürünleri içerik bakımından sentetik ya da pamuk olduğuna dair bilgiler içerir. Doğal malzemelerin nefes aldırdığı tekstil ürünleri arasında konfor sunan pamuk ya da ipek gibi natürel dokuları tercih edebilirsiniz.

5. Halı unsuru

Sentosa Beach House İskandinav Yatak Odası Design Intervention İskandinav
Design Intervention

Sentosa Beach House

Design Intervention

Yatağınızda çay ya da kahve yudumlamak isteyebilir ve bunun için uygun ortam hazırlayabilirsiniz. Ayağınız yere bastığında soğuk zemin yerine, yumuşak ve sıcak tutan halı unsurunu göz önüne alabilirsiniz.

6. İhtiyaca göre ışıklandırma

Country House in Tomsk İskandinav Yatak Odası EVGENY BELYAEV DESIGN İskandinav
EVGENY BELYAEV DESIGN

Country House in Tomsk

EVGENY BELYAEV DESIGN

Elbette aydınlatma sistemleri dingin bir atmosfer oluşturmada oldukça etkilidir. Doğru ve ölçülü ışıklandırma unsurları ile ihtiyaca göre dinlenme ya da kitap okuma için uygun ışık ayarlarını yapabilirsiniz.

7. Sürekli yatak toplamak zorunda değilsiniz

Rime İskandinav Yatak Odası Pixers İskandinav

Bireysel alanlarda konfor ve rahatlık esas alınıyorsa, yatağın sürekli toplanması mecburiyet olmamalı. Kendini rahat hissedebilir ve her seferinde yatağınızı toplamak zorunda değilsiniz.

8. Renk uyumu ve ahenk

Contemporary Interior for an apartment, Sofia İskandinav Yatak Odası Inspiria Interiors İskandinav
Inspiria Interiors

Contemporary Interior for an apartment, Sofia

Inspiria Interiors

Natürel renkler arasında krem, bej ve kahverengi tonları yer alır. Daha dingin ve huzur veren bir atmosfer için renklerin dilinden faydalanın. Natürel renkler yatak odasında dingin atmosfer oluşturmak için oldukça etkilidir.

9. Doğal ışık faktörü

Sentosa Beach House İskandinav Yatak Odası Design Intervention İskandinav
Design Intervention

Sentosa Beach House

Design Intervention

İhtiyaca göre doğal ışıktan muntazam faydalanacağınız bir yerleşim planı oluşturabilirsiniz. Ayrıca dönemsel izler taşıyan sayvanlı yatak modelleri ile perdeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

10. Doğal malzemeler

İster kullanılan nevresim ürünlerinde olsun, ister mobilyalarda, doğal malzemelerin fark yaratacağını söylemek gerekir. İmkanınız varsa kullanacağınız ürünleri pamuk ya da yün gibi doğal malzemelerden seçin. 

11. Kadife ve ipek yumuşaklığı

Templewood Avenue, NW3 İskandinav Yatak Odası XUL Architecture İskandinav
XUL Architecture

Templewood Avenue, NW3

XUL Architecture

Yatak odası dekorasyonunda konfordan ödün vermek istemiyorsanız ipek kumaşlar ya da kadife dokuları kullanabilirsiniz. Sentetik ürünlere kıyasla daha rahat ve konforlu bir yatak alanı oluşturabilirsiniz.

12. Pencere ve yatak ilişkisi

Des Ewing Residential Architects Modern Yatak Odası Des Ewing Residential Architects Modern
Des Ewing Residential Architects

Des Ewing Residential Architects

Des Ewing Residential Architects

Yatak karyolasının konumu doğal ışığı muntazam almada oldukça etkilidir. Özellikle örnek görseldeki gibi nefis bir manzaraya bakıyorsa, yatak karyolası pencere konumunun karşısında yer almalıdır. Daha dingin ve konfor sunan yatak odası dekorları oluşturmak için ışık, malzeme, renk ve doku ilişkilerini de gözlemleyebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Doğal görünümü aratmayan 8 yapay taş duvar dekoru’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu yatak odası fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!