Küçük evler için 18 çok fonksiyonlu mobilya fikri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük evler için 18 çok fonksiyonlu mobilya fikri

Aydin Sanli Aydin Sanli
İskandinav Yatak Odası fpr Studio İskandinav
Loading admin actions …

Küçük evlerin avantajlı olduğunu pek çok taraf vardır. Örneğin küçük evlerin temizliği daha kolaydır ve daha az zaman alır. Ancak küçük evlerin zorlukları da vardır. Bunların başında da evi döşerken küçük kullanım alanını düşünerek seçimler yapma gerekliliği vardır. 

Ancak bu gereklilik bir avantaja da dönüşebilir, çünkü yerden tasarruf etmek için ortaya son derece orijinal mobilyalar çıkabilir ve bu tarz mobilyaları büyük evlerde görmek mümkün değildir. Bugün size küçük evler için tasarlanmış birçok işlevi bir arada sunan mobilyalardan bir seçki hazırladık. Bu yazıya bir göz atarsanız belki küçük eviniz için işinize yarayacak bir tasarıma rastlayabilirsiniz.

1. Yemek masası ve çalışma masası

Böyle bir masayı hem yemek, hem de çalışma masası olarak kullanabilirsiniz. Masanın altındaki basamaklara da işe yaramayan kağıtları atmak için resimde görüldüğü gibi çöp sepeti koyabilirsiniz.

2. Bu bir yatak mı? Kanepe mi? Yoksa bir dolap mı?

Main space Eklektik Yatak Odası paola bagna Eklektik
paola bagna

Main space

paola bagna

Yatağın altı geniş çekmecelerle bir depolama alanına dönüşmüş. Yatağın kenarında kalan bölüm ise oturulabilecek bir alan olarak dikkat çekiyor.

3. Çalışma masası ve kitaplık bir arada

Bu tasarım çok orijinal olmasa da son dönemlerde evlerde pek yer verilmeyen bir model olduğu için dahil ettik seçkimize. Çalışma masası ve kitaplığı bir arada tasarlayarak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz.

4. Mutfak mı dolap mı belli değil

Oturma odası ile mutfağın bir arada olduğu bu evde kapaklar sayesinde mutfak kamufle edilebiliyor. Kapaklar kapanınca mutfağın olduğu bölüm bir dolap gibi görünüyor.

5. Gizli çekmeceli sehpa

Bu şık sehpanın çekmecesi olduğunu, çekmece kapalıyken anlamak imkansız.

6. Katlanabilir zarif çalışma masası

Bu masanın çalışma zemini katlanabiliyor ve çalışma masası ince haliyle, sanki radyatör muhafazası gibi görünüyor.

7. Vitrin, çalışma masası bir arada

Vitrin gibi kullanılan bu mobilya açılır kapanır bölümü sayesinde birden çalışma masasına dönüşüyor. Ayrıca mobilya odayı ikiye ayırmak için bir seperatör işlevi de görüyor.

8. Akıllı raf sistemi

Çalışma masasının tablasının altına böyle bir raf sistemi yaptırarak, pek çok ıvır zıvır için yer yaratabilirsiniz.

9. Çoook işlevli sehpa

Weld: modern tarz , Modern

Orta sehpası açılabilir kanatları sayesinde hem çalışma masasına hem de yemek masasına dönüşebiliyor.

10. Kitaplı ve yatak bir arada

Küçük evlerde yatağı yer seviyesinin üstüne almak, altta kalan bölümü de işlevli değerlendirmenize olanak tanır. Bu örnekte yatağın altı kitaplık olarak değerlendirilmiş. Böyle bir fikri gerçekleştirmek için bir marangoza danışabilirsiniz.

11. Çalışma masası mı duvar lambası mı?

Duvara monteli bu küçük kasa kapağı açılarak çalışma masası olarak kullanılabiliyor. Kullanılmadığında ise duvar lambası işlevi görüyor.

12. Yatak, depolama alanı ve çalışma masası bir arada

Bu gördüğünüz yatak üç işlevi birden barındırıyor. Yüksek yapılan yatak geniş bir depolama alanı sunarken, sürgülü çalışma masası sürülerek yatağın altındaki yerini alıyor.

13. TV ünitesi

TV ünitelerini sadece televizyon için bir mobilya gibi düşünmeyin. Onlardan maksimum da fayda alın. Çeşitli raflar ve depolama alanlarını ünitelere entegre edin.

14. Duvarlar değerlendirilmeli

Connox: modern tarz , Modern

Bu örnekte ayakkabı dolabının yaslandığı duvar şapkanın koyulduğu kutu ve askılarla donatılmış.

15. Mutfak adaları da depolama alanına dönüşebilir

Resimdeki küçük mutfak adası çok büyük işler başarıyor. Sadece yemek hazırlanacak bir yer olmakla kalmıyor, ayrıca çok kullanışlı bir depolama alanı olarak iş görüyor.

16. Her şey bir arada

Bu ranza hem evdeki çocukların yatağı olarak işlev görüyor, hem de çalışma masası olarak kullanılıyor.

17. Kesme tablalı büyüyebilen masa

Furnet: modern tarz , Modern

Resimde gördüğünüz masa son derece modüler ve küçük evler için çok kullanışlı olacağı kesin. Ana tablanın altına sürülebilen kanatlar açılarak masanın boyu uzatılabildiği gibi, ortadaki sürgülü tabla da yemek hazırlamak için alan sunuyor.

18. Banyoda tezgah görmüş müydünüz?

Banyoya yapılacak bir tezgah sayesinde çamaşır makinesinin üstü kapatılabilir ve o alan çamaşırların ayrıştırıldığı ya da katlandığı bir alan olarak işlev görebilir.

Peki kendi mobilyanızı kendiniz yapmak ister misiniz? Cevabınız evetse, bu yazı size fikir verebilir.

Bu enteresan mobilya fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!