Banyonuzu yenilemenize neden olacak 30 banyo modeli | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Banyonuzu yenilemenize neden olacak 30 banyo modeli

Aydin Sanli Aydin Sanli
Modern Banyo ARCHiPUNKTURA .architekci detalu Modern
Loading admin actions …

Banyoların önemsenmediği ve ev dekorasyonu söz konusu olduğunda göz ardı edildiği dönemler çok gerilerde kaldı. Eskiden dekorasyon yatırımları daha çok evin misafir denetimine açık alanlarına yapılırdı ve mahrem olan banyo öksüz bırakılırdı. 

Oysa artık kişisel rahatlama önem kazandı. Modern çalışma hayatı her geçen gün ağırlanırken insanlar kendileriyle baş başa kaldıkları ve günün yorgunluğunu attıkları banyoların daha rahatlatıcı olması için elinden geleni yapıyor. Bu durumu gören tasarımcılar farklı tarzda banyolar tasarlamaya, üreticiler de yeni teknolojiler üretmeye devam ediyor. Bugün size banyonuzu yenileme kararı verdirecek kadar iddialı 30 farklı banyo modeli derledik. Eğer bu banyoları görüp, banyonuzu yenilemeye karar verirseniz, yazının altına yorum yazıp, bizi haberdar edin lütfen.

1. Ahşap

Ahşap genelde banyolarda kullanılan bir malzeme değildir. Ama bu durum eskiden geçerliydi. Kapıdan dolaplara ve yer döşemesine, ahşabın nasıl da güzel durduğunu kayıtsız kalmak mümkün değil.

2. Görsel bir oyun

Banyonuzun duvarına duvar kağıdı ya da karolarla kaplayabilirsiniz. Bu duvardaki göz yanılsaması yaratacak geometrik şekiller ilgi çekici olabilir.

3. Modern küvet

Kimileri küvetin modasının geçtiğini düşünse de yeteri kadar geniş banyoya sahip ev sahipleri küvet tercih etmeye devam ediyor. Küvetlerdeki çizgiler de değişmeye devam ediyor.

4. Renk ve bitkiler

Banyoda bitki görmek bile mümkün. Bitkilerin yeşil renginin yanına, dekorasyonu renksiz olan bir banyoda renkli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bu banyodaki havlular gibi. Banyonuzu nasıl çiçeklendirebileceğinizle ilgili bir uzmana danışmak isterseniz, tıklayın.

5. Cam

Duş alanının camla bölünmesi çok sık rastlanan bir durum ama cam ne kadar büyük tutulursa yarattığı etki de o kadar estetik oluyor.

6. Renkli duvarlar

Kimileri beyaz ve sade banyolardan hoşlanırken, kimileri renkli banyoları tercih ediyor. Duvarlara renk katmak için farklı malzemeler kullanılabilir.

7. Karolar

Banyonun duvarları karoyla kaplanarak estetik bir görüntü elde edilebilir. Piyasada farklı renk, model ve ebatlarda karolar mevcut.

8. Farklı dokular

Banyonuzun duvarlarında tekdüze bir görüntüyü seçmek zorunda değilsiniz. Farklı duvarlarda farklı malzeme ve dokular kullanabilirsiniz.

9. Siyah

Genelde siyah banyolarda tercih edilen bir renk değildir ama siyah banyonuza zarafet katabilir.

10. Aynalar

Olabildiğince çok ayna kullanırsanız, bir optik illüzyon yaratarak banyonuzun daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

11. Farklı kompozisyonlar

Banyonuzun bir duvarını farklı desenlerde karolarla asimetrik olarak donatırsanız, banyonuza canlılık katarsınız.

12. Pencereler

Kim demiş banyoda sade küçük bir aydınlatma penceresi olur diye. Bakın, büyük bir pencereyle içeri gün ışığı nasıl da doluyor.

13. Atıl köşe kalmasın

Duş kabininin kesildiği yerdeki kolon boşluğuna raflar koyularak atıl alan bırakılmamış.

14. Venedik mozaikleri

Duş kabinini Venedik mozaikleriyle döşemek de ilginç olabilir.

15. Uyum önemli

Banyoda birbirini tekrarlayan renk ve dokuların olması banyoyu daha uyumlu bir yer haline getirir. Örnekte zemin ve duvar aynı karolarla döşenmiş.

16. Rengarenk

Modern Banyo homify Modern

Sıra dışı ve rengarenk karolar bulabilirsiniz. Duvarları da renkli boyayarak cıvıl cıvıl bir banyo yaratabilirsiniz.

17. Aksesuarlar

Modern Banyo Deeco Modern

Banyoda banyoyla alakası olmayan aksesuarlara yer verebilirsiniz. Ne de olsa orası da evin bir parçası ve estetik görünmesinde yarar var.

18. Düzenli

Banyonuzda bornoz asacağınız askıdan, havluları asacağınız askıya, kullanılmayan havluları katlayıp koyacağınız raftan, duş alırken kullandığınız banyo malzemelerini koyacağınız rafa kadar her şey olsun, ve her şey derli toplu olsun diyorsanız, alın size örnek bir banyo.

19. Geometrik

Geometrik şekilli duvar malzemeleri banyodaki aynaların da etkisiyle bir illüzyon ve sonsuzluk duygusu yaratabiliyor.

20. Banyo vitrini

Resimdeki gibi banyoya koyacağınız aksesuar ve saksı bitkilerinin duracağı deyim yerindeyse bir vitrin yerleştirebilirsiniz.

21. Doğayla iç içe

Ağaç gövdeleri banyo küvetinize perde olabilir.

22. Bembeyaz

Karolar, tavan, vitrifiye ürünleri… Hepsi beyaz. Bir tek zemin kontrast yaratıyor. Beyazın hakim olduğu bu banyonun insanı ferahlatan bir havası var.

23. Aydınlatma

Her banyo da pencere olması mümkün değil. Bu durumda iş aydınlatmaya düşüyor. Banyonun aydınlatması önemli.

24. Yatak odası ve banyo

Modern tarzda yatak odası ve banyoları bir arada görmek mümkün. Banyo ve oda birbirinden bir seperatörle ayrılıyor ve insan küçük bir banyoya girip hapse tıkılmış duygusu yaşamıyor.

25. Kontrast

Farklı renk ve dokularla kontrast yaratmak banyonuza dinamizm kazandırır.

26. Kontrast II

Modern Banyo homify Modern

Bakın burada üç farklı renk ve doku bir arada kullanılarak bir kontrast yaratılmış.

27. Farklı seviyeler

Duş kabini bir basamak aşağıda ve zemini de duvarların mavisinde.

28. Siyah beyaz

Siyah beyaz arasındaki kontrast hiçbir zaman kötü sonuç vermez.

29. Orijinal aydınlatma

İyi aydınlatmanın yanında orijinal aydınlatma çözümleriyle banyonuzda yaratacağınız etki farklı olacaktır.

30. Yuvarlak hatlı lavabo

Vitrifiye ürünlerinin çizgilerinde adeta bir devrim yaşandı. Yuvarlak çizgili lavabo ve klozetlerle banyonuza modern bir hava katabilirsiniz.

Daha fazla banyo fikri için TIKLAYIN.

Bu banyo modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!