Küçük evlerde şahane görünecek 15 merdiven tasarımı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük evlerde şahane görünecek 15 merdiven tasarımı

umit atdağ umit atdağ
​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Modern Koridor, Hol & Merdivenler Railing London Ltd Modern
Loading admin actions …

Merdiven üst kata ulaşımda en önemli unsur olduğundan evlerinizde merdivenlerinizi oldukça zarif ve şık merdivenler şeklinde tasarlamalısınız. Merdivenlerin bağlantı noktaları, genel dekorasyon ile uyumu, eve kattığı estetik, görselliği ve güzelliği bir evin zengin ve zevkli görünmesinde en önemli etkenlerdir. Bu gün özellikle küçük evler için yapılmış şık merdiven tasarımlarını homify farkı ile inceliyoruz. Bu merdivenler küçük olan evleri hem geniş göstermiş hem de iç dekorasyon ile uyumu sayesinde zevkli ve görsel görüntüler oluşturarak evin daha zevkli ve daha yaşanabilir  bir ev olmasını sağlamış. 

Düz merdivenler

Geçmişten beri tercih edilen düz merdivenler köşe şeklinde tasarlandıklarında resimdeki gibi muhteşem güzellikte merdivenler ortaya çıkabiliyor. Koyu renkler zıt renkler içinde kusursuz görünürken cam aydınlatma eşsiz bir güzellik oluşmasını sağlamış.

Giriş merdiveni

Bir evin odalarından bazıları giriş kotundan aşağıda ise resimdeki gibi giriş merdiveni yapılması zorunludur. Bu örnekte olduğu gibi açık tonlarda renklendirilmiş olan oda giriş koyu renkli  giriş merdiveni ile oldukça şık ve zarif bir şekilde dekore edilmiş.

Zarif tasarım

Üst kata ulaşım oda içinde ise resimdeki gibi estetik açıdan göze hitap eden ve az yer kaplayan zarif tasarımlara sahip merdivenler tercih edilebilir. Merdiven altında kalan alanı tarzınıza göre dekore ettiğinizde resimdeki gibi kusursuz bir dekorasyona ve tasarıma imza atmış olursunuz.

Dönel merdivenler

Üst kat ulaşımları için resimdeki gibi klasik dönel merdivenler tercih edilebilir. iç mekan dekorasyonu ile uyumlu olacak şekilde renk seçimleri yapılması halinde gören herkesi büyüleyecek güzellikte merdivenlere sahip olunabilir.

Aykırı tasarımlar

İç mekan tasarımları ile merdivenler bütünleştirildiklerinde resimdeki gibi fonksiyonel ve insanı büyüleyen aykırı merdiven tasarımları çıkıyor. Ahşap hem doğallığı i,le hem görselliği ile muhteşem görünüyor.

Demir merdivenler

Klasik Koridor, Hol & Merdivenler homify Klasik

Üst kat ulaşımı için az yer kaplayan bir merdiven isteyen biri iseniz resimdeki gibi düz  ve klasik merdiven tasarımı tercih edebilir ve az yer kaplayan klasik bir merdivene sahip olabilirsiniz.

Şık aydınlatma

Bir merdivenin standart bir merdiven olmasının dışında zarif ve şık bir merdiven olması için aydınlatma ile desteklenmesi ve görsel olduğu kadar etkileyici bir görüntüye de sahip olması gereklidir. Resimde yer alan zarif merdiven örneğinde olduğu gibi aydınlatma merdivenin en önemli unsurudur.

Ahşap merdivenler

Ahşap merdivenler  ev ile uyumlu olduğunda muhteşem görselliğe sahip olur. Resimde yer alan merdiven örneğinde olduğu gibi korkuluksuz beyaz ve ahşap renginde  renklendirilmiş muhteşem bir merdiven olarak karşımızda duruyor.

Camın zarafeti

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass Modern Koridor, Hol & Merdivenler Railing London Ltd Modern
Railing London Ltd

​A single-flight cantilever staircase crafted in toughened, laminated glass

Railing London Ltd

Evinizin zarif  ve zarafet dolu bir ev olmasını istiyorsanız cam malzemeden yapılmış basamaklardan oluşan  estetik merdiveni tercih edebilirsiniz.

Taş korkuluklar

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk Modern Koridor, Hol & Merdivenler Nash Baker Architects Ltd Modern Ahşap Ahşap rengi
Nash Baker Architects Ltd

The hallway and stairs at ​the Old Hall in Suffolk

Nash Baker Architects Ltd

Oda merdiveni için gerekli olan korkulukları betonarme veya taş olarak  yaptığınızda resimdeki gibi görsel özelliği fazla olan merdivene sahip olabilirsiniz.

Ahşap ve metal

Merdiven için ahşap ve metal malzemeleri bir arada kullandığınızda örnek merdivende olduğu gibi insanı etkileyen ve görenlerin beğenisini kazanan bir merdivene sahip olabilirsiniz.

Beyaz ve şık

Main staircase Klasik Koridor, Hol & Merdivenler William Gaze Ltd Klasik
William Gaze Ltd

Main staircase

William Gaze Ltd

Şık bir merdiven için beyaz rengi ve beyazın tonlarını tercih etmeniz yeterli olacaktır. Resimde yer alan şık merdivende olduğu gibi beyaz renk iç dekorasyonun muhteşem olmasını sağlayacaktır.

Metalin etkileyiciliği

Metal merdivenler  her zaman için geleneksel merdivenleri sembolize eder. Örnek merdivende 1930 lu yıllardan kalma bir merdiven gibi görünse de yeni yapılmış bir merdiven olarak karşımızda duruyor.

Dar alanlar için merdivenler

Üst kata ulaşım için yeterli yeriniz yoksa resimdeki gibi tek bir gövdeden oluşan basamakları dal gibi dağılmış ahşap merdivenler tercih edebilirsiniz.

Ahşap ve cam

Ahşap ve cam malzemeler bir arada kullanıldığında resimdeki gibi etkileyici bir merdiven örneği ortaya çıkıyor. 

Bu merdiven tasarımlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!