Farklı renklerle güzelleşen 10 mutfaktan 10 fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Farklı renklerle güzelleşen 10 mutfaktan 10 fikir

umit atdağ umit atdağ
İskandinav Mutfak Elfa Deutschland GmbH İskandinav
Loading admin actions …

Kullanışlı ve pratik mutfak tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabı kolay değildir. Her bireye göre kullanışlı veya pratik mutfak kavramı değişkenlik gösterir.  Bu gün ev hanımlarının bayıldığı, pratik tasarımlara sahip oldukları kadar çiçekler ile muhteşem doğal iç ortama sahip mutfak örneklerini inceliyoruz. Bir mutfağın tasarımının pratik olması halinde ev hanımlarına ne kadar kolaylık sağladığına şahit oluyoruz. Mutfakların düzenlenmesi, kalabalık eşyaların düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi, mutfak tezgahının görsel olduğu kadar zarif bir tezgah olması her ev hanımının arzuladığı mutfak örneğidir. Bu mutfak örneğinin yanına bir de çiçekler eklendiğinde mutfak içinden çıkmak istemeyeceğiniz kadar göz alıcı bir güzelliğe sahip olacaktır.

Parlak renkler

Nobilia project 4 20mm Focus door in Glossy lacquered Ivory with a stainless steel handle Modern Mutfak Eco German Kitchens Modern Orta Yoğunlukta Lifli Levha
Eco German Kitchens

Nobilia project 4 20mm Focus door in Glossy lacquered Ivory with a stainless steel handle

Eco German Kitchens

Mutfak dekorasyonunun tüm detayları çok önemlidir. seçilen renkler bir mutfağa karakter kazandırdığı gibi  canlı ve insanı içine çeken bir mutfak oluşturur. Örnek mutfak dekorasyonunda çiçekler eklenerek mutfağın görselliği ikiye katlanmış.

Gri mutfaklar

Gri tonları her alanda tercih edilen mat renklerdir. Bu renkler bir mutfağı stil sahibi bir mutfak haline getirdiği gibi  beyaz renk ile muhteşem bir uyum sergilemiş ve ortaya resimdeki gibi hayran kalacağınız bir mutfak çıkarılmış.

Açık ve koyu renk uyumu

Mutfaklarda her renk bir arada kullanıldığı için genel olarak bir uyum söz konusu değildir. Ancak bazı istisnai mutfaklar koyu ve açık renklerin bir arada uyumlu olması ile muhteşem görünür. Bu örnek mutfağımızda muhafaza alanları koyu renklerde diğer eşyalar açık renklerde tercih edilerek görsellik en üst düzeye çıkarılmış.

Aydınlatma ve açık renkler

Mutfaklar 24 saat kullanılan alanlar olduğu için özel aydınlatmaların yapılması zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle karanlık iç ortamlara sahip mutfaklara resimdeki gibi dekorasyon renkleri ile uyumlu bir aydınlatma yapılması halinde muhteşem bir mutfak ortaya çıkacaktır.

Mavi beyaz mutfak

Renk uyumu çok önemlidir. Hangi rengi tercih edeceğinizden çok bu renge ayak uyduracak diğer rengin uyumu çok önemlidir. Resimde mavi ile beyazın muhteşem uyumu sonucunda mutfağın yeni bir karaktere sahip olduğunu görebilirsiniz. Beyaz içinde şık mavi tercihi zarif bir mutfak oluşmasını sağlamış.

İşlevsel dolaplar

Bespoke oak larder Kırsal Mutfak homify Kırsal/Country
homify

Bespoke oak larder

homify

Evinizde fonksiyonellik önemli ise resimdeki gibi kapak raflı dolaplar yaptırabilirsiniz. Bu dolapları istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kapaklarında ve dolabın içinde muhafaza edeceğiniz saklama kaplarının renkleri ile uyumlu renk tercihleri yapmaktır.

Koyu renkler

Mutfaklarda genel olarak açık renkler tercih edilse de resimdeki gibi koyu renklerin tercih edildiği mutfaklarda vardır. Bu mutfaklar koyu renklerin yakın tonlarda kullanılması durumunda resimdeki gibi şık ve insana farklı duygular yaşatan mutfaklar haline gelecektir.

Doğal renkler

Mutfağınızın doğal ve insana huzur veren bir mutfak olmasını istiyorsanız resimdeki gibi doğal ve açık renkleri tercih etmelisiniz. Örnek mutfak dekorasyonu hem doğal renkler ile hem de sarmaşıklar ile insana huzur veren ve insanı içine çeken bir mutfak haline gelmiş.

Ahşap ve beyaz uyumu

Mutfaklarda kullanılan mobilyalar genel olarak farklı renklere boyansa da resimdeki gibi doğal renginde de boyanabilir. Bu mutfakta doğal ahşap renkte mutfak dolapları beyaz mutfak tezgahı ile mutfağın farklı bir karaktere ve zevkli bir dekorasyona sahip olmasını sağlamış.

Beyazın zarafeti

Beyaz rengi bir odada kullandığınızda odanız bembeyaz bulutlar gibi zarif ve şık bir oda haline gelir. Mutfak örneğinde odluğu gibi mutfağınızı bembeyaz renge boyadığınız da muhteşem bir görselliğe ve huzur kaynağı olarak kullanacağınız farklı bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Bu renkli mutfakları siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!