Evinizi güzelleştirmek için kendin yap projeleri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Evinizi güzelleştirmek için kendin yap projeleri

ümit  atdağ ümit atdağ
Private Villa in French Riviera Klasik Balkon, Veranda & Teras Cannata&Partners Lighting Design Klasik
Loading admin actions …

Günümüzde her birey evini güzelleştirmek, evini tarzına göre düzenleyip kişiliğini yansıtan bir ev dekorasyonu yapmak için çuval çuval para harcıyor. Evlerinde yatak odalarının şık ve kişilere özel bir şekilde dekore etmek, salon dekorasyonlarını zarif bir şekilde yapmak için dekorasyonun ruhuna ve evinizin estetiğine göre mobilya seçimleri yapmak, duvar boyaları seçimini titizlikle yapmak, aydınlatma yaparak dekorasyonun tüm detaylarını özenli bir şekilde seçerek  dekorasyonu tamamlarlar. Evlerimizde yapacağımız dekorasyonlar gün sonunda evimize geldiğimizde günün yorgunluğunu atacağımız, akşamı dinlenerek ferah ve estetik bir evde geçireceğimiz dekorasyonlar olmalıdır. 

Yapılacak dekorasyonlar için dekorasyon firmalarına giderek istediğimiz özelliklere sahip dekorasyonlar yaptırmak için kabarmış bir fatura ile karşılaşabilir, istemediğimiz ayrıntıların yer aldığı içimize sinmeyen renkleri ve detayların yer aldığı dekorasyonlar için çuvalla para ödemek zorunda kalabiliriz. Çuvalla para ödemek yerine,  ana hatlarını kendimizin belirleyeceği ev dekorasyonları yapmalı, dekorasyonun seçimlerini kişiliğimizi yansıtan, içimize sinen ve dekorasyon bittiğinde benim tasarımım, benim dekorasyonun diye eşe, dosta akrabaya anlatabileceğimiz dekorasyonlar yapabiliriz. Bu sayede dekorasyon firmasına ödeyeceğimiz para cebimizde kalmış olur, istemediğimiz detayların yer almadığı dekorasyonlar yaptırmak zorunda kalmayız. Peki evimiz için yapacağımız dekorasyonlar nasıl olacak ? Evlerimizde yapacağımız dekorasyonlar için öncelikle dekore edeceğimiz odanın özelliklerine göre dekore etmeye başlamalıyız. Öncelikle salon veya oturma odası dekore edecekse öncelikle ana unsurlar olan oturma gruplarını seçmeliyiz. Oturma grupları odamızın büyüklüğü ile orantılı olmalı, kişiliğimizi yansıtan  istediğimiz mobilyaları seçmeliyiz. Seçtiğimiz mobilyaları odaya yerleştirdikten sonra renklerine uygun yer döşemeleri veya duvar boyaları seçerek  oda dekorasyonun büyük bölümü tamamlamış oluruz. Geriye kalan dekorasyon detayları için perde seçimleri kapı pencere süslemeleri, orta masa seçimlerini hazır almak yerine kendimizde yapabiliriz. 

Dekorasyon süslemeleri ve basit orta masa seçimi, bahçe peyzajı, balkon süslemesi ve dekorasyonu aydınlatma süslemelerini kendimiz yaparak hem dekorasyonu zenginleştirmiş hem de farklı ve estetik görünümlü bir dekorasyon yapmış oluruz. Örnek olarak orta masa dekorasyonu için palet orta masaları satın almak yerine kendimiz yapabilir ve ekonomik olarak beşte bir oranında bir maliyet ile yapmış oluruz. Yine paletleri farklı boylarda ve farklı tasarımlarda kullanarak estetik orta masalar tasarlayabilir, paletleri kullanarak oturma alanı yapabilirsiniz. Bahçe düzenlemelerinde de aynı şekilde peyzajı kendiniz yapabilir, bahçe süslemelerini yürüyüş yollarını tasarlayabilir, değik taş türlerini kullanarak çim içerisinde farklı estetik alanlar oluşturarak bahçenize renk katabilirsiniz. Bahçe peyzajları gibi balkon süslemelerini , balkon dekorasyonlarını, balkonlar için renkli çiçekler, yeşil bitkiler tasarlayarak balkonlarınızı süsleyebilir, dekore edebilir yaşanabilir hale getirebilirsiniz. Kendin yap projeleri ile daha estetik ve göz alıcı balkonlar yaratarak hem zarif bir balkon yaratmış hem de ekonomik açıdan dekorasyon firmalarına ödeyeceğiniz rakamın dörtte biri rakamlara balkon dekorasyonu yapmış olursunuz. Bu sayede daha ekonomik balkon dekorasyonu yapmış ve kendin yap dekorasyonları evinize yansıtmış olusunuz.

Kendin yap dekorasyonlarından birisi de ev, balkon ve bahçe aydınlatmalarıdır. Aydınlatma dekorasyonu güzelleştiren dekorasyonun bütün unsurlarını görselleştiren bir detay olduğu için kaliteli ve estetik bir aydınlatma ile evlerinizi muhteşem bir zariflikte gösterebilirsiniz. Bunun için tercih edeceğiniz led şeritler, sarkıtma lambalar, abajurlar, avizeler ve iyi planlanmış bir aydınlatma tasarımı ile evlerinizi görsel hale getirebilirsiniz. Sizin yapacağınız estetik bir aydınlatma planı hem içinize sinecek, hem dışarıdan bakan bir göz olarak evinizin odanızın nasıl durduğunu düşünerek tasarım yapmanızı sağlayacak hem de aydınlatma için ödeyeceğiniz rakamların çok çok aşağı maliyetlerde olmasını sağlayacaksınız. Balkon ve bahçe aydınlatmaları tamamen dekoratif amaçlı olacağından yapacağınız aydınlatma süslemeleri ile çok zarif ve şık balkon, bahçe aydınlatmalarınız olacaktır. Özellikle yürüyüş yollarına yapacağınız yerden, yarım boy aydınlatmalar ile bahçenize romantizm kazandırmış, ağaçların üzerine yapacağınız aydınlatmalar ile bahar aylarında mehtabı seyredeceğiniz ve hayallere dalacağınız özel bir dekorasyon yapmış olacaksınız.

Kendin yap projeler ve tasarımlar ile evlerinizi güzelleştirmek istiyorsunuz ancak aklına çok estetik fikirler gelmiyor yada farklı model ve tasarımlar yapmak istiyor ve istediğiniz modelleri tasarlamakta zorlanıyorsanız yapmanız gereken dekorasyon firmalarının kataloglarını inceleyerek özel bir sentez yapmak, veya evinizin özel bir bölümüne özel bir dekorasyon tasarımı yapmak istiyor ve alan nedeniyle yapamıyorsanız homify ev dekorasyon örneklerini inceleyerek evinizin her alanı için yüzlerce farklı örnek bulabilir, istediğiniz model ve tasarımda dekorasyon örneği ile evinizi daha güzel hale getirebilirsiniz. Homify sayfalarından örnek alacağınız dekorasyonların tamamını veya bir kısmını kendiniz yaparak daha ekonomik maliyetlere dekorasyon yapmış olursunuz. Sizler için derlediğimiz örnek kendin yap dekorasyonlar ve projelere birlikte göz atalım.

Renkli mutfaklar

Mutfak tezgahlarının önemli parçalarından biri olan seramikleri renkli olarak tercih edip resimdeki gibi kapladığnızda çok renkli bir mutfağınız olacaktır. Mutfak tezgahının dışında aydınlatma lambalarını da renli olarak seçtiğinizde mutfağınız hem renkli hem de canlı olacaktır.

Bahçe dekorasyonu

Bahçelerinizi süslemek için  özel saksılar kullanabilir, çim zemin üzerine ahşap çiçeklikler yerleştirerek  bahçenize şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Evinizin duvarlarına tırmaman bir sarmaşık bitkisi bahçeyi daha zarif gösterecektir. Ayrıca aydınlatmasını da kendiniz yaparak bahçe dekorasyonu tamamen kendiniz yapabilirsiniz.

Kapı süslemesi

Evlerimizin kapısı dışarıdan gelen ve geçenlere bizim hakkımızda ilk intibanın verildiği yerdir. İnsanlara ne kadar renkli bir kişiliğe sahip olduğumuzu göstermek için örnek resimdeki kapı süslemesi dekorasyonunu yapabilirsiniz. Renkli fayansların kapı etrafına yapıştırılarak yapılan kapı dekorasyonu renkli kişiliğinizi ortaya koyacaktır.

Yürüme yolları

Modern Bahçe Terra Modern

Bahçelerimizi güzelleştirmek ve ruhumuz daraldığında bir iki tur atmak için yaptığımız yürüyüş yollarını resimdeki gibi çimlerin içine gömülmüş doğal taşlar, kayrak taşları ile yapabilirsiniz. Bu sayede hem farklı hem de estetik bir yürüyüş yolunu çok ekonomik rakamlara yapmış olursunuz. Etrafına dikeceğiniz bodur bitkiler ile yürüyüş yolunuz çok şık görünecektir.

Bahçe süslemesi

Bahçelerinize canlılık kazandırmak için farklı süsleme metodlarını kullanabilirsiniz. Yandaki resimdeki gibi bir eski bisikleti bahçenizze yerleştirerek etrafına sarmaşık ekebilir ve bahçenizde sarmaşıklar içinde bir bisikletiniz olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bisikletin selesine ve sepetine saksılar koyarak renkli bir bahçe süslemesi yapmış olursunuz.

Balkon dekorasyonu

Balkonlarda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli kılmak adına basit ve estetik balkon dekorasyonu yapabilirsiniz.Resimdeki gibi alüminyum korkulukların önüne beton saksılar ve ahşap oturma yerleri yapıp altını bahçe taşları ile süsleyebilirsiniz.

Ağaç aydınlatması

Bahçenizde, evinizin önünde büyükçe bir ağacınız var ise resimdeki gibi her yanını aydınlatma kabloları ile dekore ederek akşamları ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem bahçeniz aydınlanmış hem de güzel bir ağaç aydınlatması yapmış olursunuz. Ağaç dışında evinizin duvarlarını da yapabilirsiniz.

Havuz süslemesi

Bahçenizi çim ve kayrak taşları ile süslediğinizde biraz daha estetik olmasını istiyorsanız yandaki resimde yer alan örnek havuz süslemesini yaparak bahçenize farklı bir hava katabilirsiniz. Bahçe büyüklüğüne göre daha büyük boyutlarda seçebileceğiniz havuz bahçenizi daha ferah bir hale getirecektir.

Mutfak dekorasyonu

Modüler mutfaklarda kullanılan orta mutfak ünitesinin üzerine yemek kaşık, tencere ve tavalarını asma yeri yaparak güzel bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Seçeceğiniz mutfak araç ve gereçlerini renkli olarak tercih edip astığınızda mutfaklarınız daha renkli ve canlı görünecektir.

Çalışma odaları

Modern Çalışma Odası homify Modern

Çalışma odaları çok ciddi ve motivasyonunuzun yüksek olduğu alanlardır. Bu nedenle bu alanların dekorasyonlarında biraz daha ortamı yumuşatan nesneler tercih etmek gerekir. Resimdeki gibi uzun boylu bitkiler tercih ederek, beton duvar yerine cam duvar tercih etmek daha sağlıklı bir çalışma odası sahibi olmanızı sağlar.

Bu kendin yap projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!