homify: klasik tarz tarz Çalışma Odası

Göz kamaştıran bir klasik

Homify TR Homify TR
Google+
Loading admin actions …

Ağırbaşlı klasiklerden, görkemli ağırbaşlılıktan, ikonik tarihi mobilyalardan vazgeçemeyenlerdenseniz, bu yazımızda konuk olacağımız göz kamaştırıcı ve şıklığıyla büyüleyen villaya da bayılacağınıza eminiz. Modern tasarımların klasik dekorasyon özellikleriyle harmanlandığı villanın dış cephesi iç yaşam alanlarının benzersiz dokusunun ipuçlarını veriyor. Dış görünüşüyle de iç dekorasyonuyla da şık, görkemli ve davetkâr bir atmosfere sahip olan bu ev klasik avangart tarzlı oryantal dokunuşlara sahip olsa da Londra'da yer alıyor.  

Giriş kapısı

homify: klasik tarz tarz Evler
homify

Front exterior with entrance door

homify

Evin giriş kapısı size kendinizi özel hissettirecek kadar şık ve özel bir tasarıma sahip. Koyu renkli meşeden yapılan ahşap kapının çevresi taş duvarla örülerek binanın geri kalanından ayrı bir dokuya kavuşturulmuş ve böylelikle de giriş alanı vurgulanmış. 

Krallara layık bir salon

homify: klasik tarz tarz Oturma Odası
homify

Official living room

homify

Evin salonu, tıpkı dış cephesi ve diğer yaşam alanları gibi eşsiz bir şıklığa, ağırbaşlılığa ve görkeme sahip. Adeta krallara ve kraliçelere layık bir dekorasyon tarzı ile dizayn edilmiş olan salonda klasik mobilyalar kusursuz bir uyum içinde. Nötr renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı salonda ahşap yer döşemeleri ve şık avize de tamamlayıcı dekoratif unsurlar olarak öne çıkıyor. 

Çalışma odası

homify: klasik tarz tarz Çalışma Odası
homify

Office and library

homify

Eski filmlerde izlediğimiz İngiliz aristokratlarının çalışma odalarını andıran bu oda ise yalınlığı gösterişli bir tarzla tasarlayan bir dekorasyona sahip. Boydan boya kütüphane sofistike ve görkemli bir etki yaratırken, klasik çalışma masası da bu etkiyi perçinliyor. 

Chesterfield kanepe

homify: klasik tarz tarz Çalışma Odası
homify

Office and library

homify

Bu tarz klasik evlerin adeta tamamlayıcı unsuru olan Chesterfield kanepeler, özellikle çalışma odalarına muhteşem bir asalet duygusu aşılıyorlar. 

Yatak odası için oturma alanı

homify: klasik tarz tarz Oturma Odası
homify

Private living room with a small gym

homify

Evin genişliği sayesinde iç mimari de ferah tutularak odaların büyük ve çok amaçlı olması sağlanmış. Örneğin yatak odası yalnızca yatak ve giysi dolaplarından ibaret değil; yatak odasının bir köşesinde şık bir oturma alanı bulunuyor. Bunun yanı sıra bir de makyaj masası mevcut. 

Geniş banyo

homify: klasik tarz tarz Banyo
homify

En-suit to master bedroom

homify

Evde birden fazla banyo var ama ortak kullanım özelliklerine sahip olan bu banyo en genişi. Ferah ve modern bir tasarıma sahip olan banyoda hem misafirlere yönelik hem de ev sahipleri için konforlu ve fonksiyonel bir dekorasyon uygulanmış. 

Ebeveyn banyosu

homify: klasik tarz tarz Banyo
homify

Master bathroom

homify

Evdeki bir diğer banyo ise çok daha klasik bir tasarıma sahip. Ebeveyn banyosu olarak kullanılan bu banyo üst katta yer alıyor ve manzarayı gören pencerelere sahip. Klasik ahşap banyo dolapları ve lavabo ünitesi şık bir atmosfer oluştururken tarihin derinliklerinden bugüne kadar uzanan  ikonik sandalye ve yeşil bitkilerle, banyo alanı bir yaşam alanına dönüştürülmüş.  

Mutfak

homify: klasik tarz tarz Mutfak
homify

Luxurious bespoke kitchen with marble worktops

homify

Fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu mutfak tasarımında ise country stil bir dizayn benimsenmiş ve her tarz için en ideal seçeneklerden biri olan beyaz mutfak tasarımı tercih edilmiş. 

Merdivenler

homify:  tarz Koridor ve Hol
homify

Marble staircase with cast iron balustrade

homify

Çok katlı evlerin en önemli geçiş alanları olan merdiven alanlarının en belirleyici özellikleri basamaklarında kullanılan malzeme ve parmaklıklarıdır şüphesiz. Şık ferforje parmaklıklar ve ahşap basamaklarla bu evin merdivenleri de evin diğer yaşam alanları ile uyum içinde. 

Arka bahçe

homify: klasik tarz tarz Evler
homify

Rear exterior

homify

Evin iç mekanları gibi dış mekanları da hayallerinizi süsleyecek özelliklere sahip. Geniş bir bahçeye sahip olan evin bahçeye bakan cephesinde bol bol cam uygulaması kullanılmış ve bu da iç mekanların huzurlu bahçe ile bağlantısını sağlıyor. Düzenli ve yemyeşil çimleri ile arka bahçe ise huzurun sembolü adeta. 

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!