Evinizin ana girişini güzelleştirmenin 10 farklı yolu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Evinizin ana girişini güzelleştirmenin 10 farklı yolu

Özlem K. Özlem K.
Modern Evler BRENO SANTIAGO ARQUITETURA E INTERIORES Modern
Loading admin actions …

Evin dekorasyonunu bir bütün olarak düşünmeli, bazı kısımları güzelce dekore ederken bazı kısımları atıl veya alelade bırakmamalıyız. Evlerin genelde ana girişleri ve bir de balkonları bu anlamda problemli yerlerdir, genel olarak bu alanlarda özenli bir dekorasyon çalışması yapılmaz. Oysaki evin ana girişini de tıpkı iç mekanlar gibi özenli bir biçimde dekore edilirse evle ilgili ilk izlenimlerin oluştuğu bu alan da şık ve davetkar olur. 

Evin ana girişi dekore edilirken yapının mimarisi de göz önünde bulundurulmalı, dekorasyon ona uyumlu yapılmalıdır. Aynı şekilde, evin kalanının dekorasyonu da giriş dekorasoynunu etkileyecek unsurlardan biridir. İç mekanlar ve ana girişin uyumsuzluğu haliyle göze hoş görünmeyecektir.

Uygulayacağınız stil ne olursa olsun, ana girişi dekore ederken sade ve/veya mütevazi olmasını da tercih edebilirsiniz, gösterişli ve hatta şaaşaalı da. Hemen her stilin sadeleştirilmiş ya da göz alıcı hale getirilmiş dekorasyon örnekleri bulunuyor. Biz bugünkü yazımızda kimisi klasik stillerde kimisi ise modern stillerde  olan 10 müstakil ev ana girişini derledik. Müstakil bir evde değil bir apartman dairesinde oturuyorsanız dahi bu örneklerden bazı fikirleri kendi ana giriş kapınıza adapte edebilir, evinizin girişini beğenileriniz doğrultusunda şık bir hale getirebilirsiniz.

1. Canlı bitkiler ile çerçeveleyin

Ana giriş kapınızın çevresinde toprak yoksa dahi, geniş saksılar içersine yerleştireceğiniz büyük bitkiler ve hatta sarmaşıklar ile kapınızın çevresini çerçeveleyebilirsiniz. 

2. Küçük dokunuşlar ile girişe canlılık katın

Ana giriş kapınıza koyacağınız bir saksı mevsimlik bitki ile bu alana taze, canlı bir hava katabilirsiniz. Üstelik her mevsim değişen çiçekler ile dekorasyonunuzda da hoş bir değişiklik olmuş olur. 

3. Sıradışı bir yürüyüş yolu oluşturun

Sıradan seramik ya da taş kaplı bir zemin yerine, bahçe yürüyüş yolları gibi bir seçeneği tercih edebilir, çim, çakıl taşı ve ahşap gibi malzemeleri bir arada kullanarak hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

4. Antik görünümlü bir dekorasyon yapın

Demir pençinlerle süslenmiş ahşap bir kapı, harman tuğla duvar kaplaması, antika görünümlü bakır ya da ferforje bir aplik gibi unsurları bir arada kullanarak stil sahibi bir giriş de oluşturabilirsiniz.

5. Çeşmeler ile süsleyin

Kolonyal ya da rustik bir malikanede yaşadığınızı var sayıyoruz! O halde neden konutunuzun girişini süs havuzları ya da görkemli çeşmeler ile süslemeyesiniz?

6. Özgün bir sanat eseri ile dekore edin

Ana giriş kapısını modern bir heykel ve can alıcı bir renk ile dekore edebilir, başka kimsede olmayan, benzersiz bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Birçok sanatçı homify sayfalarında çalışmalarını sergilemektedir.

7. Koyu renkli bir dekoru renkli çiçekler ile kombine edin

Koyu rengin mekanlara verdiği asil ve resmi havayı bilmeyen yoktur. Bu resmi atmosferi canlı bitkiler ile kırabilir, mekanın asil havasını bozmadan canlı ve davetkar bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

8. Ferforje detaylı ahşap kapı kullanın

Kırsal stil ya da rustik stil bir eviniz varsa, ahşap kapıdan güzeli yoktur. Ahşap kapının mutlaka blok halinde, penceresiz olması gerekmez, ferforje ile sağlamlaştırılmış cam pencereli ahşap kapılar da üretilmektedir.

9. Yaratıcılığın sınırı yok: Mozaik işleme yapın

Daha çılgın bir ana giriş kapısı için mozaik işlemeleri de düşünebilirsiniz. Hatta bunu bir Kendin Yap projesine dönüştürerek arzu ettiğiniz tasarımı kendiniz uygulayabilirsiniz.

10. Kendinize özgü bir kişilik kazandırın

Modern Pencere & Kapılar homify Modern

Tamamen kendi beğenilerinize uygun, bu beğenilerle kişiselleştirilmiş, benzersiz bir giriş de yaratıcı okuyucularımızın uygulayabileceği bir dekorasyon.

Bonus: Basit ve renkli bir kapı tercih edin

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire Kırsal Pencere & Kapılar Roundhouse Architecture Ltd Kırsal/Country
Roundhouse Architecture Ltd

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire

Roundhouse Architecture Ltd

Yukarıdakilerden hiçbiri sizin eviniz için uygun değilse, halihazırda var olan ahşap ya da çelik kapınızı yağlı boya ile istediğiniz renkte boyayabilir, çevresini saksı bitkileri ile süsleyerek basit, samimi, mütevazi ancak özel bir ana giriş kapısı dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, antre dekorasyonu hakkında olan ’Derli toplu bir antre için aynen kopyalayabileceğin 10 fikir’ başlıklı yazımız da ilginizi çekecektir.

Evin girişiyle ilgili bu ipuçlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!