Pırıltılı ve zarif bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Pırıltılı ve zarif bir ev

Homify TR Homify TR
Modern Banyo homify Modern
Loading admin actions …

Şıklığıyla gözlerimizi kamaştıran evleri ziyaret etmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda konuk olacağımız Meksika'da yer alan Victoria Plasencia İç Mimarlık firmasının dizayn ettiği bu ev ise şıklığını gümüş parıltılardan, aynalardan, kristal berraklığından, keskin olmayan sakin renklerden alıyor. Kendine has sofistike karakteriyle ve tarz sahibi duruşuyla öne çıkan konutun dış cephesi de iç mekânlarla son derece uyumlu bir çekiciliğe sahip.

Işıl ışıl dış cephe

Modern Evler homify Modern Mermer

Evin dış cephesinde güzellik ve zarafet iç içe geçmiş durumda. Dış yüzeyin çoğunu kaplayan beyaz renk ikinci katın bir kısmını kaplayan ahşap kaplamayla mükemmel bir uyum içinde. Duvarların girintili çıkıntılı yapısı ve evin köşesinde bulunan geniş cam pencere binaya hayat dolu bir pozitif enerji ve hareketlilik katıyor.

Ferah ve renkli hol

Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern Mermer

Yukarıdan yayılan turkuaz pırıltılı ışıklandırma sayesinde ve tam ortaya yerleştirilmiş olan ağaçla dış mekan havası ve ferahlığı yaratılmış olan giriş holü beyaz duvarlar, bej rengi mermer yerleri, duvarda asılı olan sanat eseri ve iki şık berjerden oluşan oturma alanıyla bir koridor ve girişten çok daha fazlasını vaat ediyor. Eve gelen misafirleri karşılamak için daha iyi bir dekorasyon düşünülemezdi herhalde.

Stil sahibi bir salon

Modern Oturma Odası homify Modern Mermer

Salonda ilk dikkat çeken şey, odaya eşsiz bir zarafet katan yumuşak renk geçişleri olsa gerek. Mobilyalarda, aksesuarlarda, halıda, yer ve duvar dekorasyonunda birbirine yakın ama aynı olmayan tonlar tercih edilerek tutarlı ama sıkıcı olmayan bir şıklık yaratılmış. Duvarda asılı olan soyut ve çağdaş resim de odanın artistik dokusunu kuvvetlendirirken renk yoksunluğunun önüne geçiyor. Modern tasarımlı orta sehpanın ahşap detayları da duvardaki resmi yalnız bırakmıyor.

Gümüş pırıltılarla zarif bir yemek alanı

Modern Yemek Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Salonun yan tarafında bulunan açık yemek alanında daha renkli ve daha hareketli bir dekorasyon tercih edilse de yumuşak geçişler ve yalın bir şıklık ve zarafet burada da etkisini sürdürüyor ve bu düzeyde oturma alanıyla uyumluluk yakalanıyor. Yemek masasında cam ve ahşabın bir arada bulunduğu modern bir tasarım görüyoruz. Bu tasarıma yan duvardaki ahşap kaplama ve üzerindeki gümüş aksesuarlar eşlik ediyor. Bu odada da duvarda yine soyut ve çağdaş bir çalışma asılı. Sanatsal değerlerin oldukça ön planda tutulduğu bir tarza sahip olan evin yemek odasını ışıltısını ise gösterişli ve büyüleyici avize yayıyor.

Mermer, ahşap ve metalin buluşması

Modern Mutfak homify Modern Kuvars

Mutfak tasarımı minimal ve elegan kavramlarının iç içe geçmesinin başarılı bir örneği. Ahşap, metal ve mermerin bir araya gelmesiyle meydana getirilen tasarımda hem endüstriyel bir doku, hem minimal bir şıklık, hem de göz alıcı bir etkileyicilik söz konusu.

Sıradışı bir banyo

Modern Banyo homify Modern Granit

Koyu renk granit lavabo tezgahı, modern tasarımlı bir lavabo, şık ve sıradışı aynalar ve her yeri saran cam aksesuarlar… Işıltılı, modern, farklı ve çarpıcı bir banyo dekorasyonuyla karşı karşıyayız. Ayrıca banyonuzu güzelleştirmenin en güzel yollarından birinin yeşil bitkilerle süslemek olduğunu da bu banyo tasarımda net bir şekilde fark edebiliyoruz. (Buun gibi sıradışı banyoları seviyorsanız Sıradışı bir banyo sahibi olmak için 17 çılgın fikir isimli yazımız da ilginizi çekebilir.)

Rengarenk çocuk odası

Modern Çocuk Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Evin tamamında yalın ve pırıltılı bir zarafet söz konusu ancak en göz alıcı ve en neşeli yaşam alanı elbette çocuk odası. Renk kullanımından kaçınılmayan çocuk odasında şıklıktan ödün verilmeyerek eğlenceli ve neşeli bir dekorasyon yaratılmış.

Konforlu ve eğlenceli

Modern Oturma Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Salondan ayrı olarak tasarlanmış olan oturma odasının dekorasyonu yapılırken bu odada yalnızca televizyon ve film izlenip, bilgisayar oyunları oynanacağı göz önünde bulundurulmuş ve buna göre bir tasarım gerçekleştirilmiş. Keyifli vakit geçirmek için hem konfor, hem şıklık, hem de eğlenceli bir tasarım yaratılmış.

Dinlendirici yatak odası

Modern Yatak Odası homify Modern Ahşap Ahşap rengi

Yatak odasında renk çeşitliliği göremiyoruz ama doku çeşitliliği bu yoksunluğu kapatıyor. Yatak odaları dekorasyonlarında odanızı renklerle yorucu bir hale getirmek yerine tıpkı bu örnekteki gibi renkleri yalın tutarak dinlendirici bir ortam yaratmalısınız. Odanın estetik açıdan karakterini belirleyen iki unsur var: Biri hemen dikkat çeken rustik dokulu ahşap yatak ünitesi ve komodinler; diğeri ise komodinlerin üzerinde bulunan büyük ve ışıltılı abajurlar.

Huzur dolu ve yenileyici bahçe

Modern Bahçe homify Modern Taş

Evin bahçesi de içi kadar şık, zarif, ışıltılı ve konforlu. İç açıcı zarif çiçeklerle kaplı olan bahçede yürümek de, oturup kitap okumak da dinlendirici ve yenileyici bir etkiye sahip.

Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!