Huzur veren küçük ama şık bir ev

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Huzur veren küçük ama şık bir ev

Meral Eser Meral Eser
Minimalist Evler Lozí - Projeto e Obra Minimalist
Loading admin actions …

Günlük hayatta sadelik ve yalın çizgiler ilginizi çekiyor mu? Bugünkü projemizde sade ama şık küçük bir evin iç ve dış mekan görsellerini inceleyeceğiz. Eğer yalınlık ve sadeliğin basit ama huzur veren atmosferi ile ilgileniyorsanız bu proje size hitap ediyor olabilir. Natürel renkler ve doğal malzemelerin bir araya geldiği dingin bir ev atmosferi bambaşka huzur verir. Klasik stil ve modern öğelerin bir araya geldiği projenin, iç ve dış mekan görsellerini birlikte inceleyelim.

Arka cephe

Arka cepheden evin genel görünümünü görmekteyiz. Arsanın arka tarafında şık bir bahçe dizaynı ve bu manzarayı görebilecek geniş sürgülü cam kapılar mevcut. Bahçenin büyük kısmı çim alanı olarak ayrılıyor. Yürüme yolları döşeme zemini kaplanıyor. Süs bitkileri ve ağaçların kullanıldığı bahçenin bir bölümünde zemin taşla döşenerek estetik bir görünüm kazandırılıyor. Açık renkt tonlarındaki duvar zemini ve beyaz çatısı ile huzur veren bir ev.

Mutfak

Sade ama şık bir mutfak. Birçok mutfak eşyası ve ıvır zıvırı depolamak kolay değildir. Özellikle mutfak düzeni oluşturmak ve göze hitap eden bir sonuç elde etmek istiyorsanız. Mutfak tezgahını aydınlatan 3 pencere kanadı, beyaz dolaplarla döşenen mutfağa aydınlık ve ferah bir atmosfer sağlıyor.

Bahçeden görünüş

Burada bahçeye giden yol ve şık bahçe dekorasyonunu görmekteyiz. Ayrıca şık bina cephesinde beyaz saçak ve güneşlikler tasarlanmış. Sıcaklık katan bir unsur olarak döşeme zemini kaplamasında kullanılan açık kiremit rengi ile natürel dokular tercih edilmiş.

Ön cephe

Beyaz saçaklı evin ön cephesi bu açıdan görülmekte. Bahçe düzeni, yürüme alanlarının kaplandığı döşeme zemini buradan da görülüyor. Bahçe dizaynı ve bitkilerin yeşil tonları ile kontrast yaratan kiremit rengi döşeme zemini ahenk yakalıyor. Ayrıca homify'da mimarlar tarafından dizayn edilen, birçok farklı stil ve tarzda ev projesi bulabilir, ilham veren fikirlerideğerlendirebilirsiniz.

Fark yaratan dokunuşlar

Beyaz mutfak dolapları ve mozaik duvar kaplaması oldukça uyumlu ve göze hitap ediyor. Ahşap mutfak barı ile beyaz sandalyeler de hem şık hem de natürel dokuların gözü okşadığı özenli bir çalışmanın ürünü. 

Şıklık katan unsurlar

Modern stil öğelerle döşenen mutfakta ahşap dokular ve beyazın uyum ve ahengi söz konusu. Açık plan tasarlanan iç mekanda servis için şık bir bar alanı mevcut. Bahçe ile doğrudan ilişkili geniş sürgülü cam kapı sayesinde doğal ışık muntazam alınıyor. Ferah ve aydınlık bir mutfak.

Koridor

Duvar zemininden mobilya ürünleri ve aksesuarlara  açık renk tonların kullanımı göz yormayan bir akış ve derinlik kazandırıyor. Kapı modellerinden dekoratif ayna çerçevelerine kadar renk uyumu ön planda. Ahşap döşeme parkesi ise sıcaklık koridor dekorasyonunda sıcaklık katan bir başka unsur.

Banyo

Dekoratif ayna kullanılan banyoda tek duvar dekorunda desenler kullanılıyor. Klasik stil öğelerle aksesuarlar kullanılan banyoda, modern stil banyo aksesuarları ve lavaboya yer verilmiş. Günümüzde ahşabın ıslak zeminlerde kullanımına sklıkla rastlıyoruz.  Bakımı artık kolaylaşan ahşap tezgah iç mekana sıcak bir atmosfer katıyor.

Banyo -2

Dekoratif ayna ardına gizlenen şık ışıklandırma unsurları banyo atmosferinin cazibesini arttırıyor. Evin diğer alanları ile uyum ve ahenk sağlayan renkler banyo dekorasyonunda da kullanılmış. Genel olarak dingin atmosferi ile gözü yormayan natürel renk tonlarına yer verilmiş. Modern lavabo dizaynının yanı sıra mermer tezgahın cazibesi ile bütünleşen banyo dekorasyonu oldukça  lüks ve şık.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca 'Hem doğa dostu, hem de masal gibi' yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Bu ev projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!